به لطف گوشی‌های هوشمند و دوربین‌دار، گوشی‌های تلفن همراه‌مان به یک آلبوم همراه تبدیل شده‌اند. به این صورت که بخش گالری گوشی‌مان یکی از مهم‌ترین فایل‌های موجود در حافظه‌ی موبایل است. اگر یک نسخه‌ی کپی از عکس‌هایمان نداشته باشیم، پاک شدن هر عکسی برایمان تلخ و ناخوشایند است. اینجاست که در قسمت جستجوی گوگل، به دنبال راهی برای ریکاوری عکس‌های پاک شده می‌گردیم.
مرکز امداد سیستم مرجع تخصصی ریکاوری اطلاعات حذف شده از انواع حافظه‌ی ذخیره سازی است. اگر عکس‌های پاک شده برای‌تان مهم هستند، اولین پیشنهادمان مشاوره با کارشناس‌های امداد سیستم است. به دلیل تجربه‌ی بیست ساله و ریکاوری بیش از 22 هزار قطعه، قطعا بهترین راه حل را پیش روی شما قرار می‌دهند.

ریکاوری عکس با استفاده از فضای ابری

در گوشی‌های اندروید و ios چندین فضای ابری وجود دارد که بسته به مدل و برند گوشی‌تان می‌توانید از آن استفاده کنید. در واقع پاک شدن عکس از گالری به معنای پاک شدن آن از حافظه‌ی ابری نیست. با مراجعه به بخش حافظه‌ی ابری عکس‌ها را بازیابی کنید. Google Photos یکی از این فضاهای ابری است که معمولا به صورت خودکار از عکس‌ها نسخه بکاپ تهیه می‌کند. این برنامه به صورت پیش فرض روی تمام دستگاه‌های اندروی نصب شده است.
دقت داشته باشید که اگر خودتان به صورت دستی عکس‌ها را از Google Photos پاک کنید، تا 60 روز امکان بازیابی عکس‌ها وجود دارد. البته بسته به نوع تنظیمات گوشی، در بعضی موارد عملیات بازیابی عکس های پاک شده فقط تا 30 روز ممکن است.

بازیابی عکس های پاک شده گالری از طریق بکاپ

بسیاری از کاربران هوشمندِ گوشی‌های هوشمند، با گرفتن بکاپ از اطلاعات مهم‌شان، خودشان را از خطر حذف اطلاعات دور نگه می‌دارند. اگر شما هم از از دستگاه اندروید خود، نسخه‌ی بکاپ گرفته باشید، نباید نگران از دست رفتن اطلاعات‌تان باشید. برای بازگردانی عکس‌های حذف شده کافیست وارد تنظیمات گوشی‌تان شوید. به بخش اکانت رفته و گزینه‌ی Backup and Restore را انتخاب کنید. سپس با کلیک روی Restore به عکس‌های پاک شده دسترسی پیدا خواهید کرد. البته دقت داشته باشید که درصد موفقیت در این روش، به نسخه اندروید و مدل گوشی شما بستگی دارد.

ریکاوری عکس از کارت SD

اگر عکس‌های پاک شده‌ی گالری از گوشی شما روی کارت حافظه‌ی SD ذخیره کرده باشید مراحل ریکاوری عکس متفاوت است. درواقع باید گفت که ریکاوری عکس‌های حذف شده از رم شانس بیشتری دارد. در ریکاوری رم، تجهیزات و ابزار تخصصی ریکاوری به کمک ما می‌آیند. مجموعه‌ی امداد سیستم تمام ابزار لازم را برای بازگرداندن اطلاعات شما به کار خواهد گرفت. ریکاوری عکس‌های پاک شده‌ی دوربین‌های عکاسی، فیلمبرداری، ورزشی و انواع دستگاه‌های رم خور، در تخصص ماست. بسیاری از عکاسان و آتلیه‌داران با اعتماد به مهندسین ما توانسته‌اند تمام اطلاعات خود را به دست بیاورند.

دلایل خرابی عکس و تصویر

1. خطای فایل سیستم
2. ویروس
3. وجود بدسکتور یا سکتورهای آسیب دیده
4. تغییر فرمت عکس به فرمتی دیگر
5. قطع شدن ناگهانی برق در حین انتقال عکس
6. خرابی کارت حافظه، خرابی لوح های نوری مثل DVD ,CD ,Blu-Ray یا هر دستگاه ذخیره سازی دیگر
7. خرابی سیستم عامل که می‌تواند باعث خرابی عکس نیز بشود .
8. انتقال تصاویر به کارت حافظه موبایل
9. رمز گذاری دیتا

نرم افزارهای ریکاوری عکس

اگر تا کنون نسخه‌ی بکاپ تهیه یا از فضای ابری یا کارت‌حافظه استفاده نکرده‌اید، ریکاوری عکس‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. ریکاوری صددرصد عکس از حافظه داخلی موبایل بدون پشتیبان بسیار دشوار و در بیشتر مواقع امکان پذیر نیست. شاید بعضی از نرم افزارهای ریکاوری عکس بتوانند به شما کمک کنند. البته باید بدانید که هیچ راهی برای اسکن کردن حافظه داخلی گوشی بدون روت کردن وجود ندارد. اگر بعضی از برنامه‌ها این ادعا را دارند صرفا تبلیغات بود و ریکاوری صددرصد ممکن نخواهد بود.

ریکاوری انواع فرمت عکس در امداد سیستم

bmp ,.tif, .tiff ,.jpg ,.jpeg ,.gif ,png ,.eps ,PNG raw, .cr2 ,.nef, .orf ,.sr2 ,PPM ,PGM ,PBM ,PNM HEIF , HDR ,BAT ,WebP ,BPG ,DEEP , DRW ECW ,FITS , FLIF ,ILBM ,IMG ,JPEG XR ,PAM PCX ,PGF ,SGI , SID ,Sun Raster ,TGA ,XISF CD5 ,CPT ,KRA ,MDP PDN ,PSD ,PSP ,SAI XCF , NEF ,AL ,CDR

اقدامات ممنوعه بعد از پاک شدن عکس‌ها

وارد شدن اطلاعات جدید به گوشی، شانس موفقیت بازیابی عکس را به صفر می‌رساند. بعد از پاک شدن اطلاعات‌تان، هیچ داده‌ی جدیدی وارد گوشی نکنید. دانلود عکس، عکسبرداری جدید و هر نوع دیتای دیگری باعث نابودی کامل دیتای از بین رفته خواهند شد. در این صورت اصلا امیدی به بازیابی دیتای از بین رفته نداشته باشید چرا که داده‌های جدید جایگزین شده‌اند. با وجود دیتای جدید، ریکاوری موارد قبلی صفر خواهد بود. حتی بهترین روش ریکاوری عکس های پاک شده هم نمی‌تواند مفید واقع شده و مشکلتان را حل کند.

چگونه از حذف عکس‌ها در آینده جلوگیری کنیم؟

اگر عکس‌های مهم یا اطلاعات مهمی روی گوشی یا سیستم دارید سعی کنید به صورت منظم از تمام اطلاعات بکاپ بگیرید. داشتن نسخه‌ی بکاپ بدون کمترین آسیبی، ریکاوری اطلاعات را در هر صورتی برای شما ممکن می‌کند. ذخیره کردن اطلاعات در فضاهای ابری نیز راه حل پیشنهادی دوم است. استفاده از فضای ابری کمترین هزینه را برای شما به دنبال خواهد داشت. در عوض هیچ وقت نگران از دست رفتن اطلاعات، عکس و فیلم‌های خود نخواهید بود. پس همین حالا دست به کار شوید که پیشگیری بهتر از درمان است.

بازیابی عکس و تصویر

در صورت هرگونه مشکلی برای گوشی، دوربین عکاسی یا فیلمبرداری، دوربین‌های پروازی با کارشناس ما در مرکز ریکاوری امداد سیستم تماس بگیرید. با پاسخ به چند سوال، کارشناس ما مشکل را تشخیص داده و بهترین راه حل را در اختیار شما قرار خواهد داد.