بازیابی مخاطبین حذف شده و پاک شده گوشی

بازیابی مخاطبین حذف شده

نگران بازیابی مخاطبین که در بخش‌های مختلف موبایل شما حذف شده‌اند نباشید. چرا که حدود یک ماه پس از حذف آن‌ها می‌توانید با روش‌های مختلفی آن‌ها را بازیابی کنید. ساده‌ترین راه این است که بدون نصب نرم‌افزار و برنامه اضافی، از طریق برنامه مخاطبین که به طور خودکار روی گوشی شما نصب است، این کار را انجام دهید. آشنایی با پشتیبان‌گیری، ذخیره در فضای سیم‌کارت، استفاده از فضای ابری و مواردی از این قبیل می‌تواند به شما در دسترسی مجدد به شماره ‌تلفن‌ها کمک کند.

بازیابی مخاطبین حذف شده از سیم کارت و دستگاه

این امکان وجود دارد که مخاطبین حذف نشده باشند؛ بلکه از سیم‌کارت به دستگاه یا از دستگاه به سیم‌کارت انتقال پیدا کرده باشند. در صورت پاک ‌شدن نیز برای مدت ‌زمانی در سطل زباله باقی می‌مانند. متاسفانه امکان بازیابی مخاطبین از سیم کارت کار آسانی نیست. دستگاه درصورتی که بکاپ یا پشتیبان‌گیری انجام نداده باشید، وجود ندارد.

سیم‌کارت دارای محدودیت ذخیره‌سازی مخاطبین است. به همین دلیل نمی‌توان شماره تماس زیادی روی آن نگه‌داری کرد. اگر تعدادی از مخاطبین ذخیره‌شده در این قسمت توسط شما یا توسط سیستم حذف شوند، می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. اما نیاز به برنامه بازیابی مخاطبین دارید تا با کمترین ریسک مجددا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

Google contacts به‌طور پیش‌فرض روی تلفن‌های همراه با سیستم‌ عامل‌های متفاوت نصب است. برای بازیابی مخاطبین دستگاه یا سیم‌کارت می‌توانید از قسمت تنظیمات به بخش گوگل بروید و مخاطبین ذخیره‌شده در گوگل را بازیابی کنید. iCloud و Samsung cloud نیز از جمله بخش‌های موجود در سیستم iOS و android هستند که می‌توانید برای بازیابی مخاطبین از آن‌ها استفاده کنید.

برای این کار وارد حسابی که از پیش روی گوشی خود ایجاد کرده‌اید شوید. حالا به قسمت accounts and and backup بروید. در قسمت backup data می‌توانید این گزینه را برای بازیابی مخاطبین فعال کنید. در این صورت هر زمانی که مایل باشید می‌توانید از طریق این قسمت به شماره تلفن‌های موجود در دستگاهتان دسترسی پیدا کنید. به قسمت دفترچه تلفن بروید و شماره تلفنی که به دنبال آن بودید را جستجو کنید. اگر از پیش این کار را انجام دادید اکنون مخاطب شما در دسترس است.

بهترین برنامه بازیابی مخاطبین حذف شده

یکی از راه‌های ریکاوری مخاطبین حذف شده از گوشی این است که از برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی که برای بازیابی مخاطبین طراحی و ساخته شده‌اند استفاده کنید. اما چگونه می‌توان بهترین برنامه برای انجام این کار را پیدا کرد؟ نرم‌افزاری که دارای ویژگی‌هایی مانند قدرت اسکن بالا، بازگرداندن تماس‌ها و تاریخچه آن‌ها، عدم آسیب‌رسانی به سایر فایل‌ها، پشتیبانی از سیستم‌عامل‌هلی مختلف، نحوه استفاده ساده و دسترسی آسان باشد را می‌توان به عنوان بهترین برنامه برای بازیابی مخاطبین در نظر گرفت.

برنامه FoneLab Android Data Recovery برای بازیابی مخاطبین در سیستم اندروید فوق‌العاده عمل می‌کند. تنها کافی است که آن را دانلود و سپس روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر و تلفن همراه خود نصب کنید. در این صورت می‌توانید مجددا به مخاطبین گوشی خود دسترسی پیدا کنید. برای این کار ابتدا به قسمت Android Data Recovery بروید. برای اتصال گوشی از طریق وای‌فای به کامپیوتر گزینه Wireless Connection را فعال کنید. به مدت چند ثانیه موس را روی Hover to learn how to install it بگذارید. حالا با یک QR و اسکن آن توسط گوشی، سیستم و گوشی به یکدیگر متصل می‌شوند. اکنون گزینه بازیابی مخاطبین را فعال کنید تا فرایند استخراج انجام شود.

عملکرد این برنامه بسیار سریع و راحت است. به همین دلیل برای دسترسی به مخاطبین پاک‌شده خودتان در منزل می‌توانید از این طریق اقدام کنید. اما تنها دشواری که برای این برنامه وجود دارد این است که پس از یک‌بار استفاده از آن باید مبلغی را بپردازید که بتوانید برای دفعات بعد نیز از آن استفاده کنید.

برای ریکاوری مخاطب از کارت حافظه نیز می‌توانید از برنامه‌هایی که برای بازیابی اطلاعات کارت‌حافظه طراحی و تولید شده‌اند استفاده کنید.

بازیابی مخاطبین

بازیابی مخاطبین پنهان شده

اگر به دنبال شماره‌ای در تلفن ‌همراه خود هستید و آن را پیدا نمی‌کنید، ممکن است که آن شماره مخفی شده باشد. به همین دلیل باید گزینه دسترسی به تمامی مخاطبین سیمکارت، تلفن‌ همراه و مخفی را فعال کنید. برای این کار:

  • در قسمت بالای صفحه مخاطبین با عنوان بیشتر یا more را انتخاب کنید؛
  • پس از آن به قسمت تنظیمات یا Setting بروید؛
  • در بخش display گزینه contacts to display را انتخاب کنید؛
  • گزینه All contacts یا همه مخاطبین را بزنید.

بدون توجه به دلایل مختلفی که باعث پنهان ‌شدن مخاطبین می‌شوند، می‌توانید با طی این مراحل اجازه دسترسی به تمام مخاطبین موجود در تلفن همراه خود را صادر کنید تا لیست مخاطبین به صورت کامل نمایش داده شود. اما راه دیگر برای بازیابی مخاطبین پنهان‌شده مراجعه به پوشه امن یا Secure Folder است که در صورت عدم نتیجه‌گیری از این روش می‌توانید از آن استفاده کنید. به بخش Secure Folder بروید و مراحل احراز هویت خود را انجام دهید تا امکان دسترسی به موارد پنهان‌ شده در دفترچه تلفن به شما داده شود.

بازیابی مخاطبین سیم کارت گم شده در گوشی و تلگرام

مخاطبین در تلگرام معمولا در فضای ابری حساب کاربری شما ذخیره می‌شود. اگر دچار مشکل شدید می‌توانید آن‌ها را یکی‌یکی به مخاطبینتان اضافه کنید. مخاطبان تلفن عموما در حافظه داخلی، کارت حافظه و حساب ایمیل ذخیره میشود. حساب کاربری محل خوبی برای ذخیره مخاطبین است. مثلا اکانت گوگل یا سامسونگ برای افرادی که گوشی سامسونگ دارند.

بازیابی مخاطبین از گوگل و جیمیل

تلفن‌های هوشمند دارای سیستم اندروید که اخیرا تولید شده‌اند قابلیتی دارند که به‌طور خودکار مخاطبین شما را به اکانت جیمیل (Gmail) متصل کنند. این ویژگی هنگامی برای شما کاربرد دارد که مخاطب یا مخاطبین شما از روی تلفن ‌همراهتان پاک شده‌اند و اکنون نیاز دارید که مجددا به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. روش گوگل و جیمیل برای ریکاوری مخاطب در گوشی جدید نیز کاربرد دارد.

برای این کار باید ابتدا از طریق کامپیوتر به حساب جیمیل راه‌اندازی ‌شده روی تلفن ‌همراه خود متصل شوید. حالا روی Gmail کلیک کنید و گزینه contact را انتخاب کنید. از این طریق می‌توانید به تمامی مخاطبینی که در گوشی شما قرار دارند، دسترسی پیدا کنید.

حالا باید مخاطبین را بررسی کنید. در صورتی که از وجود آن‌ها اطمینان حاصل کردید، می‌توانید باقی مراحل را انجام دهید.

روی گزینه More در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. گزینه Restore contacts را انتخاب کنید. حالا باید یک دوره یا بازه زمانی برای بازیابی اشخاص انتخاب کنید. سپس روی گزینه Restore کلیک کنید. پس از آن یک پیام موفقیت آمیز به شما نمایش میدهد.

حالا باید برای بازیابی مخاطبین در تلفن‌همراهتان، آن‌ها را از کامپیوتر به موبایل انتقال دهید. برای این کار نیاز است به قسمت تنظیمات، بخش personal و سپس account بروید. گزینه گوگل را انتخاب کنید و پس از آن به قسمت More بروید. در آخرین مرحله اگر Sync all را انتخاب کنید، فرایند بازیابی شماره ‌های پاک ‌شده در تلفن‌همراهتان به‌طورکامل انجام می‌شود.

بازیابی مخاطبین از طریق گوگل اندکی ساده‌تر به نظر می‌رسد. اگر گوشی شما دارای سیستم اندروید است می‌توانید از این روش به سادگی استفاده کنید. به ترتیب به قسمت‌های تنظیمات، accounts، google، setup and restore و در نهایت به قسمت restore contacts بروید. با کلیک روی restore مخاطبین از طریق گوگل بازیابی می‌شوند و در تلفن‌همراه شما قرار می‌گیرند.

ریکاوری مخاطبین روبیکا واتساپ، تلگرام و ایتا

بازیابی مخاطبین ایتا و روبیکا نسبتا ساده‌تر است؛ زیرا هنگامی‌که مخاطبی از دفترچه تلفن گوشی شما حذف شده‌ همچنان در تلگرام، ایتا و روبیکا باقی می‌مانند. می‌توانید برای دستیابی به مخاطبینی که از این قسمت‌ها حذف شده‌اند، برنامه موردنظر را یک‌بار حذف و مجددا نصب کنید. هنگام نصب مجدد فراموش نکنید که اجازه دسترسی به مخاطبین را صادر کنید. در این صورت به‌راحتی می‌توانید به اکانت‌های مرتبط با شماره تلفن‌های موجود در دستگاهتان دسترسی پیدا کنید.

با توجه به این که امکان افزودن و حذف ‌کردن مخاطب از طریق روبیکا و ایتا وجود دارد، اگر از حساب کاربری خود مخاطبی را حذف کنید می‌توانید با همگام‌سازی مخاطبین مجددا به آن دسترسی پیدا کنید. امکان بازیابی مخاطبین حذف شده تلگرام بدون داشتن شماره در این پیام‌رسان نیز از این طریق امکان‌پذیر است. اما اگر شماره مربوط به آن حساب در لیست مخاطبین شما موجود نباشد، دسترسی به آن به سادگی امکان‌پذیر نیست و باید برخی مراحل پیچیده‌تر توسط افراد ماهر انجام شود.

برای واتساپ این قابلیت امکان‌پذیر نیست؛ زیرا مخاطبین موجود در واتساپ رابطه مستقیمی با مخاطبین موجود در دفترچه تلفن شما دارند. یعنی امکان افزودن مخاطب به‌طور مستقیم به واتساپ وجود ندارد. ابتدا باید شماره را در دفترچه تلفن وارد کنید تا اکانت آن در واتساپ نمایش داده شود. پس بهتر است به فکر ریکاوری شماره ‌های حذف شده در تلفن همراه خود باشید تا اکانت‌ها و شماره‌های واتساپ نیز بازگردند.

بازیابی مخاطبین بعد از ریست فکتوری

بهتر است پیش از ریست ‌کردن تلفن همراه خود یک پشتیبان کامل از اطلاعات موجود در تلفن‌همراه، از جمله مخاطبین تهیه کنید. در این صورت پس از ریست فکتوری می‌توانید به‌ راحتی با وارد ‌شدن به حسابی که اطلاعات را روی آن ذخیره کرده‌اید مجددا به مخاطبین دسترسی پیدا کنید.

پشتیبان‌گیری برای بازیابی مخاطبین پس از ریست‌کردن از طریق iCloud و Google cloud امکان‌پذیر است. با توجه ‌به سیستم عامل تلفن همراه خود، باید از یکی از این دو مورد استفاده کنید. با وارد ‌شدن به بخش مربوط می‌توانید عمل پشتیبان‌گیری را به سادگی انجام دهید و پس از آن برای ریست فکتوری اقدام کنید.

فضای ذخیره‌سازی ابری نیز یکی از روش‌های مشابه iCloud و Google cloud است که با پشتیبان‌گیری و انتخاب فضای ذخیره‌سازی می‌توانید پس از ریست‌ کردن، از طریق آن برای بازیابی مخاطبین اقدام کنید.

بازیابی مخاطبین با اپل ایدی و iCloud مربوط به گوشی‌های دارای سیستم iOS و برند آیفون است. به همین دلیل این امکان وجود دارد که بازیابی مخاطبین با آن تفاوت‌هایی با تلفن‌های دارای سیستم اندروید موجود در بازار داشته باشد. اما روش کلی و کارایی تمامی آن‌ها یکسان است.

سخن پایانی

پاک‌ شدن مخاطبین به دلایل گوناگونی ممکن است رخ دهد. معمولا می‌توان بازیابی مخاطبین را به‌راحتی انجام داد. اگر از روش‌های گفته ‌شده برای هر برنامه نتیجه‌ای دریافت نکردید می‌توانید به‌راحتی از طریق نرم‌افزار‌های طراحی ‌شده برای این کار اقدام به بازیابی کنید. در موارد پیچیده‌تر می‌توانید از پشتیبان‌های آنلاین یا مراکز معتبر کمک بگیرید که با دریافت هزینه‌ای نه چندان زیاد مشکل شما را رفع می‌کنند.

سوالات متداول

چگونه مخاطبین تلگرام را بازیابی کنیم؟

بازیابی مخاطبین تلگرام در صورتی ‌که شماره همچنان در دفترچه تلفن شما وجود داشته باشد از طریق همگام‌سازی مجدد مخاطبین انجام می‌شود.

چگونه مخاطبین پاک شده در آیکلود را بازیابی کنیم؟

با وارد‌شدن مجدد به حسابی که مخاطبین را روی آن ذخیره کرده‌اید و از آن‌ها پشتیبان گرفته‌اید می‌توانید این بازیابی را انجام دهید.

چگونه مخاطبین سیم کارت را بازیابی کنیم؟

با استفاده از برنامه، پشتیبان‌گیری و google contacts می‌توان مخاطبین سیم‌کارت را بازیابی کرد.

چگونه مخاطبین واتساپ را بازیابی کنیم؟

برای دسترسی مجدد به مخاطبین واتساپ باید به فکر بازیابی مخاطبین تلفن همراه خود باشید. تنها در این صورت امکان دسترسی مجدد به مخاطبین واتساپ را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *