بازگردانی بک آپ

بازگرداندنی بک‌ آپ (Restore Backup) به معنای بازیابی اطلاعات و تنظیمات ذخیره شده در یک بک‌آپ قبلی است. زمانی که شما قصد بازگردانی بک‌ آپ از گوشی‌ دارید یعنی تمام اطلاعات شما از جمله مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها و تمام برنامه‌هایتان روی یک فایل بک‌اپ ذخیره شده است.

بازگردانی بک‌ آپ (Restore Backup) به معنای بازیابی اطلاعات و تنظیمات پیشین در یک دیتا قبلی است. زمانی که شما بک‌آپی از گوشی‌ تهیه می‌کنید، تمام اطلاعات شما از جمله مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها و برنامه‌هایتان روی یک فایل بک‌اپ ذخیره می‌شود.

با کمک بک‌اپ زمانی که نیاز به تعمیر دستگاه، جابجایی به یک دستگاه جدید یا بازگشت به تنظیمات قبلی داشته باشید به راحتی می‌توانید با استفاده از بک‌آپ قبلی خود، بازگردانی بک‌آپ را انجام دهید. ولی گاهی اوقات به دلیل اهمیت اطلاعات مشتریان ما ریسک بازگردانی اطلاعات را به خودشان نمی‌دهند وبه مرکز امداد سیستم مراجعه می‌کنند. این عاقلانه‌ترین تصمیم است. ما با سیستم‌های پیشرفته‌ای که در اختیار داریم این ریسک را به حداقلی‌ترین حالت ممکن می‌رسانیم و با امنیت کامل بک‌اپ شما را بازمی‌گردانیم. با این کار شما خطر از دست رفتن اطلاعات‌تان را به صفر رسانده‌اید.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

بکاپ‌ها کجا ذخیره می‌شوند؟

مکان ذخیره‌سازی بکاپ‌ها به سیستم عامل و نوع بکاپ مورد استفاده بستگی دارد. در دستگاه‌های ios بکاپ‌های آیکلود در فضای ذخیره سازی آیکلود ذخیره می‌شوند. در دستگاه‌های اندروید بکاپ‌ها معمولاً در سرویس پشتیبان‌گیری گوگل (Google Backup) ذخیره می‌شوند. همچنین، بکاپ‌ها می‌توانند در حافظه داخلی یا کارت حافظه دستگاه شما ذخیره شوند.

در سیستم عامل ویندوز بکاپ‌های سیستم عامل ویندوز در درایوهای خارجی مانند هارد دیسک خارجی، درایوهای شبکه، یا در درایوهای دیگر ذخیره می‌شوند.

مهمترین نکته در بازیابی بک‌آپ استفاده از فایل یا سرویس پشتیبان‌گیری معتبر و قابل اعتماد است. این کار باعث سلامت اطلاعاتتان در بازیابی می‌شوند. همچنین حتماً قبل از ریکاوری بک‌آپ، فایل‌ها و اطلاعات مهم خود را در یک مکان دیگر نیز ذخیره کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل در بازیابی، از اطلاعاتتان ایمن باشید.

چگونه می‌توان بک‌آپ را بازگردانی کرد؟

بازگردانی بک‌ آپ بنا به دستگاه و نوع سیتم عامل شما متفاوت است. بطور مثال تلفن همراه اپل در سیستم عامل MAC سازگازی بیشتری به نسبت سیستم عامل Windows دارد.

بازگردانی بکاپ دیتابیس

اگر نیاز به بازگردانی بک آپ پایگاه داده‌ یا سایت باشد، روند بازگردانی کمی پیچیده‌تر است. برای بازیابی بک آپ پایگاه دیتا، نیاز به دسترسی به سیستم مدیریت پنل است. در صورتی که بک آپ مربوط به یک سایت باشد، باید فایل‌ها و پایگاه داده‌های مربوطه به بخش میزبانی (هاست) سایت منتقل شده و سپس تنظیمات سایت انجام شود. که برای این موارد پیشنهاد ما این است که با توجه به اهمیت فوق العاده بالای دیتابیس، کار را به مهندسین امداد سیستم بسپارید. درصورتیکه نیاز به خدمات ریکاوری دیتابیس دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم