ریکاوری دیتابیس

دیتابیس‌ها نیز مانند هر سیستم کامپیوتری دیگری ممکن است دچار مشکل شود. اما با توجه به این که دیتابیس‌ها باید در هر زمان دردسترس و قابل‌استفاده باشد، باید به سرعت مشکل برطرف شود. بنابراین زمانی که دیتابیس با مشکلی مواجه شود باید فرآیند بازیابی اطلاعات دیتابیس به سرعت انجام شود. مجموعه امداد سیستم توانایی بالایی در ریکاوری اطلاعات دیتابیس دارد. مهندسان ما با داشتن شناخت کافی از انواع دیتابیس‌ها می‌تواند فرآیند بازیابی دیتابیس را به راحتی انجام دهد.

دیتابیس، پایگاه داده و بانک اطلاعاتی اکثر سازمان‌‌ها، شرکت‌‌ها و مراکز دولتی هستند. درست است که بانک اطلاعاتی امنی برای ذخیره سازی اطلاعات هستند، اما ممکن است به دلایل مختلف از دسترس خارج شود و یا از بین برود. در چنین شرایطی ریکاوری و بازیابی اطلاعات دیتابیس تنها راه چاره است. البته باید دقت داشته باشید که عملیات ریکاوری دیتابیس باید با روش اصولی و توسط متخصصین این کار صورت گیرد. چرا که با یک اشتباه ممکن است تمام اطلاعات خود را برای همیشه از دست دهید.

ریکاوری دیتابیس / sql Server/ ORACLE/ MySQL/ PostgreSQL/ ODBC/Sybase/ SQLite/ SQl/ SQL Azure/ Access/ IBM Db2/Informix/ mongoDB/ database

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810
ریکاوری دیتابیس / sql Server/ ORACLE/ MySQL/ PostgreSQL/ ODBC/Sybase/ SQLite/ SQl/ SQL Azure/ Access/ IBM Db2/Informix/ mongoDB/

بازیابی انواع دیتابیس

برای ریکاوری اطلاعات پایگاه اطلعات برای ما فرقی در نوع دیتابیس ندارد. ریکاوری اطلاعات SQL Server از شرکت مایکروسافت و یا دیتابیس Oracle از شرکت اوراکل، فرقی برای متخصصین امداد سیستم ندارد. همچنین بازیابی اطلاعات دیتابیس mysql و برگرداندن دیتابیس پاک شده Sybase ASE از شرکت SAP از جمله تخصص‌های ماست.

فرمت‌های مختلف دیتابیس نیز در مرکز امداد سیستم پشتیبانی می‌شوند. مهم‌ترین فایل فرمت‌های قابل ذخیره سازی در دیتابیس عبارتند از:

db ,mdb ,sdf ,xml ,sqlite ,gdb ,ibd ,myd ,db3 ,mde ,s3db ,iqy ,edb ,sl2 ,sl3 ,mdf ,accdr ,mdt ,accdt ,ldb ,ldf ,s2db ,al sqlitedb ,ibz ,qbquery ,accdc ,t2d ,mav ,xss ,dbw ,accdw ,abcdmr ,dnc ,dbs ,dcx ,olk14dbheader ,mxf ,rqy ,sis ,cls

ریکاوری دیتابیس در امداد سیستم

متخصصین مرکز ریکاوری امداد سیستم برای بازیابی دیتابیس، ابتدا ابزار ذخیره سازی پایگاه آنالیز میکنند. با آنالیز اولیه مشکل و میزان آسیب را تشخیص و قابلیت ریکاوری دیتابیس را بررسی میکنیم. سپس با برآورد زمان مورد نیاز برای ریکاوری و هزینه، نتیجه احتمالی را به شما خواهند گفت. در صورت موافقت شما فرآیند بازیابی اطلاعات دیتابیس را آغاز می‌کنند.

گاهی به دلیل خرابی دستگاه ذخیره سازی، دیتابیس دچار مشکل می‌شود. در این صورت ابتدا به بررسی میزان خرابی قطعه می‌پردازیم. درصورتی که با تعمیر یا جراحی قطعه، امکان دسترسی به داده‌ها وجود داشته باشد، این عملیات را انجام می‌دهیم. امداد سیستم تمام تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای دستیابی به دیتای شما را در اختیار دارد.

عوامل خرابی دیتابیس

 1. آسیب هارد دیسک‌‌هایی که دیتابیس بر روی آنها قرار دارد.
 2. حملات ویروسی به فایل‌‌های دیتابیس
 3. قفل شدن پایگاه داده
 4. آسیب دیدن ساختار پایگاه داده
 5. فایل MDF خراب شده
 6. پاک شدن فایل دیتابیس
 7. از دست رفتن برخی جداول یا ردیف ها یا رکوردها
 8. پاک شدن یا خراب شدن لاگ فایل LDF دیتابیس
 9. خطای I/O در سرور SQL
 10. خرابی فایل بکاپ های SQL
 11. قطعی ناگهانی برق
 12. از دست رفتن دیسک
 13. خطای انسانی
 14. بلایای طبیعی

بازیابی دیتابیس SQL

ریکاوری اطلاعات SQL کاملا تخصصی است و حتما باید توسط متخصصان ریکاوری انجام شود. از بین رفتن اطلاعات مهم و ارزشمند دیتابیس ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری را به سازمان شما وارد کند. پس اگر دانش ریکاوری را ندارید، درصورت وجود هر مشکلی با کارشناس امداد سیستم تماس بگیرد. ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

پشتیبان گیری دیتابیس

تهیه بک آپ از دیتابیس به صورت دوره‌ای یکی از بهترین اقدامات برای نگهداری دائمی از اطلاعات آن است. برای جلوگیری از به کاربردن تکنیک‌های بازیابی دیتا باید از داده‌های خود نسخه بک آپ تهیه کرد و داده‌های خود را به روز نگه داریم. گاهی نیز برای ریکاوری داده‌ها نیاز به پشتیبان گیری است. برای بازگردانی بک آپ به هنگام مواجه با این مشکل در دیتابیس، دو روش اتوماتیک و غیراتوماتیک وجود دارد.

بازیابی رمز دیتابیس

فراموشی رمز عبور پایگاه داده و بازیابی رمز دیتابیس یکی دیگر از نگرانی‌های کاربران دیتابیس است. در صورت عدم فراموشی رمز با انتخاب نام کاربری دیتابیس به فایل پیکربندی اسکریپت دسترسی پیدا خواهید کرد.

نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده و دیتابیس، نیاز به یک کاربر پایگاه داده و رمز عبور دارند. در صورت فراموشی رمز از cPane، رمز جدید برای آن تنظیم کنید.

blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم