بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از ایمیل، اکانت فیسبوک، تلفن و پیامک

راه های بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟

راه‌های مختلفی برای بازیابی رمز اینستاگرام وجود دارد؛ زیرا اینستاگرام همواره به فکر رفاه کاربران خود است. این مشکل به دلایل مختلفی مانند هک ‌شدن یا دشوار ‌بودن رمز که منجر به فراموشی آن می‌شود، رخ می‌دهد. اگر دلیل ایجاد این مشکل را بیابید، می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به رفع آن کنید. بکارگیری از برخی روش‌ها نیاز به اقدامات پیشین دارد.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

از طریق گوگل می‌توان به حساب اینستاگرام متصل شد. اگر قبلا اینگونه به حساب خود وارد شده‌اید و گزینه save password را انتخاب کرده باشید، اکنون به‌راحتی می‌توانید رمز خود را در این قسمت بیابید. اگر از مرورگر کروم برای ورود استفاده کرده‌اید، اکنون نیز وارد این مرورگر شوید تا بتوانید باقی مراحل را انجام دهید.

 • دکمه منو را انتخاب کنید. (معمولا با سه خط افقی یا سه نقطه است)
 • وارد قسمت مربوط به تنظیمات کروم شوید.
 • از قسمت تنظیمات عبارت مرتبط با رمز (password) را بیابید و روی آن ضربه بزنید.

اکنون آدرس ایمیل و وب‌سایت اینستاگرام برای شما قابل مشاهده خواهد بود. آدرس ایمیلی که از طریق آن مایل به بازیابی رمز اینستاگرام هستید را انتخاب کنید. در کنار قسمت گذر‌واژه، علامت چشم وجود دارد؛ آن را انتخاب کنید تا بتوانید رمز عبور خود را مشاهده کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق حساب آیفون

یک راه دیگر برای بازیابی رمز اینستاگرام در آیفون یا تغییر آن با استفاده از حساب گوگل این است که از طریق تنظیمات گوشی اقدام به انجام مراحل بازیابی کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

 • به بخش Passwords & Accounts در قسمت تنظیمات بروید.
 • از میان گزینه‌هایی که مشاهده می‌کنید، گزینه Website & App Passwords را برگزینید.
 • در این مرحله نیاز است که احراز هویت انجام دهید. برای این کار از FaceID یا TouchID کمک بگیرید.
 • فهرست رمز‌های ذخیره ‌شده در گوگل برای گوشی‌های آیفون در این قسمت نمایش داده می‌شود. حالا می‌توانید از طریق آدرس سایت‌هایی که مشاهده می‌کنید و همچنین جستجوی برنامه‌ها، بازیابی رمز اینستاگرام خود را انجام دهید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

ساخت حساب اینستاگرام از طریق ایمیل یا شماره تلفن امکان‌پذیر است. اما برای بازیابی راحتتر رمز در صورت فراموشی یا حذف شدن آن، بهتر است هم‌زمان شماره تلفن و ایمیل را ثبت کنید. اگر تنها از طریق شماره تلفن حساب خود را ثبت کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از آن، رمز را بازیابی کنید.

 • مرحله اول با توجه به این که از سیستم اندروید یا iOS استفاده می‌کنید متفاوت است. در سیستم اندروید برنامه اینستاگرام را باز کنید و به بخش Get help logging بروید. در iOS پس از باز کردن این برنامه گزینه Forgot password را انتخاب کنید.
 • بعد از این که وارد صفحه Login Help شدید، شماره تلفن خود را همراه با کد پیش‌شماره در این قسمت وارد کنید. این کد برای کشور ایران 98+ است.
 • اگر گزینه بعدی یا next را انتخاب کنید، کد بازیابی رمز اینستاگرام از طریق SMS برای شما ارسال خواهد شد.

در آخر کد پیامک‌ را در کادر وارد کنید. پس از ورود به برنامه می‌توانید رمز خود را تغییر دهید یا آن را بازیابی کنید. ممکن است شماره وارد‌شده اشتباه باشد یا خطوط اشغال باشند؛ به همین دلیل باید شماره را چک کرده یا این که پس از گذشت چند دقیقه مجددا امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: بازیابی پیام و برگرداندن پیام های پاک شده

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل

یکی از راه‌های بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل یا تغییر دادن رمز، این است که از طریق گوگل اقدام کنید.

 • ابتدا آدرس سایت اینستاگرام را در گوگل یا هر مرورگر دیگری سرچ کنید.
 • هنگام نمایش صفحه مربوط به ورود به اینستاگرام، گزینه log in را انتخاب کنید.
 • پس از انجام مرحله قبل، عنوان رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ یا روی Forgot Password کلیک کنید.
 • شماره تلفنی که از طریق آن اکانت اینستاگرام خود را ایجاد کرده‌اید را وارد کنید. باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که نشان می‌دهد شما ربات نیستید. سپس گزینه Reset Password را انتخاب کنید.
 • پیامکی با مضمون بازیابی رمز اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. پس از وارد‌کردن رمز، دوباره Reset Password را انتخاب کنید.

رمز عبور جدید خود را تعیین کنید و با تایید کردن، آن را برای همیشه تغییر دهید. دیگر نیازی به رمز گذشته خود نخواهید داشت. به همین سادگی مراحل بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از شماره موبایل انجام می‌شود.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل

استفاده از ایمیل، یکی دیگر از راه‌های بازیابی رمز اینستاگرام است. پس از ورود به برنامه، کافی است ۶ مرحله دیگر را به ترتیب طی کنید تا مجددا به رمز اینستاگرام که آن را فراموش کرده‌اید دسترسی پیدا کنید.

 • پس از انتخاب دکمه سه خط بالای صفحه، گزینه Get help logging in را انتخاب کنید. (صفحه‌ای با عنوان Find Your Account ظاهر می‌شود)
 • نام کاربری و ایمیل یا شماره تلفن که هنگام ساخت اکانت داید را در قسمت‌های مربوطه که در این صفحه مشاهده می‌کنید، وارد کنید.
 • حالا صفحه‌ای با عنوان Access your account را مشاهده خواهید کرد. گزینه send an email را انتخاب کنید.
 • ایمیل بازیابی رمز اینستاگرام به آدرس ایمیلی که قبلا ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود.
 • اگر به قسمت inbox ایمیل خود مراجعه کنید، این پیام را مشاهده خواهید کرد. این پیام حاوی لینکی است که با ورود به آن کد مربوطه به‌راحتی در این برنامه اجرا می‌شود و وارد حساب خود می‌شوید.
 • برای این که رمز جدید خود را نگه‌داری کنید، گزینه save password را انتخاب کنید.
 • در نهایت وارد اینستاگرام شوید و رمز عبور جدید را وارد کنید.

اگر آدرس ایمیل خود را برای این کار ثبت نکرده‌اید می‌توانید همین حالا با ورود به قسمت تنظیمات و قسمت حساب کاربری، این کار را انجام دهید تا در مواقع موردنیاز از آن کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: آیا بازیابی اطلاعات شبکه‌های اجتماعی امکان‌پذیر است؟

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک

هنگامی‌که در حال ساخت حساب اینستاگرام یا ورود به حساب خود هستید، گزینه‌ای با عنوان اتصال به فیسبوک نمایش داده می‌شود. تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام از اتصال حساب خود به فیسبوک خودداری می‌کنند. اما اگر حسابتان را به فیسبوک متصل کرده باشید، می‌توانید از طریق آن بازیابی رمز اینستاگرام خود را انجام دهید.

 • آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از فیسبوک به این صورت است:
 • پس از این که برنامه اینستاگرام را باز کردید، گزینه Log in with Facebook را انتخاب کنید.
 • در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات مرتبط با حساب فیسبوک را وارد کنید.
 • اگر اطلاعات وارد‌ شده صحیح باشد به‌طور خودکار وارد حساب اینستاگرام خود می‌شوید.

متصل ‌کردن حساب اینستاگرام به حساب فیسبوک کار دشواری نیست و انجام مراحل آن نسبتا ساده است. اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید، بهتر است همین حالا برای متصل‌سازی این دو حساب به یکدیگر اقدام کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت

بسیاری از برنامه‌ها که برای سیستم‌عامل اندروید و iOS طراحی شده‌اند، دارای نسخه تحت وب نیز هستند. یعنی می‌توان با استفاده از سایت نیز به آن‌ها متصل شد و از آن‌ استفاده کرد. ممکن است شما نیز قصد استفاده از نسخه تحت وب را داشته باشید اما همچنان رمز اینستاگرام را به یاد نیاورید. در اینجا نیاز است هنگام استفاده از برنامه، اقدام به بازیابی رمز اینستاگرام خود کنید.

 • در مرورگر خود آدرس صفحه ورود به حساب اینستاگرام یعنی https://www.instagram.com/accounts/login را وارد کنید.
 • در صفحه‌ جدید، گزینه Forgot Password را انتخاب کنید.
 • باتوجه به آنچه که در خاطر دارید، نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن را در کادر مشخص ‌شده وارد کنید.
 • حالا باید روی کادر مربوط به عبارت Send Login Link کلیک کنید. در این مرحله لینک بازیابی رمز اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود.
 • حالا روی لینک دریافت‌ شده کلیک کنید تا بتوانید رمز عبور قبلی خود را تغییر دهید.

اکنون باید رمز عبور تازه‌ای برای حساب خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این رمز باید به اندازه‌ای دشوار باشد که دیگران به‌راحتی قادر به تشخیص آن نباشند. از طرفی دیگر باید آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که خودتان آن را به‌خاطر داشته باشید و فراموش نکنید. پس از انتخاب رمز عبور، آن را تایید کنید. صفحه را ببندید و مجددا وارد سایت اینستاگرام شوید. پسورد جدید خود را امتحان کنید. درصورتی‌که مراحل را به درستی طی کرده باشید، می‌توانید وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام با نام کاربری و حساب کاربری

بازیابی رمز پیج اینستاگرام تنها از طریق نام کاربری امکان‌پذیر نیست و باید حداقل به ایمیل یا شماره تلفنی که اکانت شما به آن متصل است، دسترسی داشته باشید. اگر این اطلاعات در دسترس شما باشد، می‌توانید با گزینه مربوط به فراموشی رمز، از طریق شماره تلفن یا ایمیل، کد یا پیامی با مضمون بازیابی رمز دریافت کنید. درصورتی که حساب شما به فیسبوک نیز متصل باشد، می‌توانید از طریق نام کاربری در کنار آن به حساب خود مجددا دسترسی بیابید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق حساب کاربری درصورتی امکان‌پذیر است که به حساب خود متصل باشید. کافی است به قسمت پروفایل بروید و گزینه ویرایش اطلاعات پروفایل را انتخاب کنید. در این صفحه‌ گزینه Personal information settings را انتخاب کنید. اگر ایمیل و شماره تلفن شما صحیح باشد، به‌راحتی می‌توانید از طریق لینک مربوطه بازیابی را انجام دهید. ممکن است به دلایلی نظیر اتصالات فیلترشکن و اینترنت، خطاهایی در انجام بازیابی به صورت موقت به وجود بیاید.

حالا نیاز است که برنامه را ببندید و مجددا وارد قسمت تنظیمات آن شوید. به بخش حریم خصوصی و سپس قسمت رمزعبور بروید. با انتخاب گزینه Forgot your password لینک بازگردانی رمز اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود.

بازیابی رمز دوعاملی اینستاگرام

اگر تایید دومرحله‌ای صفحه اینستاگرامی خود را فعال کرده باشید، هنگام ورود به آن، علاوه‌بر وارد ‌کردن گذرواژه اولیه، نیاز است کد تایید یا one use که به صفحه شما ارسال می‌شود را نیز وارد کنید. اگر این رمز را فراموش کرده‌اید، متناسب با شرایط می‌توانید از چند روش متفاوت برای بازیابی آن استفاده کنید.

 1. روش اول بسیار ساده است، با همان ایمیلی که اکانت اینستاگرام را ساختید و اکنون روی سیستم شما به صورت فعال وجود دارد، از طریق انتخاب گزینه فراموشی رمز و ارسال ایمیل به حسابتان، مجددا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
 2. در روش دوم باید هنگامی‌که قصد ورود به اکانت خود را دارید، در قسمت پایین صفحه، گزینه Get help signing in را انتخاب کنید. ایمیل یا نام کاربری را در قسمت مربوطه وارد کنید و گزینه ارسال ایمیل را انتخاب کنید. حالا به‌راحتی می‌توانید از طریق log in وارد اکانت خود شوید.
 3. روش سوم ارتباط با تیم پشتیبانی اینستاگرام است. اگر نام کاربری و رمز اینستاگرام خود را به یاد دارید می‌توانید از این طریق گزینه get help logging in و عبارت Request Support را برگزنیدو اقدام به بازیابی رمز اینستاگرام مربوط به تایید دومرحله‌ای کنید. ممکن است بازیابی از طریق این روش کمی زمان‌بر باشد و چند روزی طول بکشد.

بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن

اگر ایمیل یا شماره تلفن خود را برای بازیابی رمز اینستاگرام به خاطر نمی‌آورید، می‌توانید از طریق روش‌هایی نظیر اتصال به فیسبوک، سایت و گوگل اقدام به بازیابی کنید. برنامه‌های مختلفی نیز وجود دارند که برای دسترسی مجدد و تغییر این رمز به شما کمک می‌کنند.

با فرض این که شما ایمیل و شماره تلفن خود را برای بازیابی رمز اینستاگرام به خاطر نمی‌آورید، ساده‌ترین راه این است که از طریق نام کاربری خود اقدام کنید. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و نام کاربری خود را وارد کنید. گزینه Get help logging in را انتخاب کنید. البته ممکن است این عبارت با Forget password جایگزین شده‌ باشد. در این صورت پیغامی به ایمیل شما (که آن را به خاطر نمی‌آورید) ارسال می‌شود. اکنون قسمتی از ایمیل به شما نمایش داده می‌شود که به شما برای به یاد آوردن آن کمک می‌کند.

یک راه‌حل دیگر این است که از اینستاگرام کمک بگیرید. در این روش باید ابتدا درخواست خود را ثبت کنید و پس از آن یک ایمیل جدید برای ارسال و دریافت مدارک موردنیاز به اینستاگرام بدهید. پس از ثبت درخواست حدود ۲۴ ساعت زمان نیاز است تا پشتیبان با شما ارتباط برقرار کند. سپس یک تصویر از خودتان و یک تصویر از نسخه دست‌نویس متنی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند را به‌صورت پیوست به پشتیبان ایمیل کنید. تایید هویت شما درصورتی انجام می‌شود که فایل‌های ارسالی به‌صورت پیوست باشد. پس از بررسی‌های لازم، دسترسی مجدد شما به حسابتان تایید خواهد شد.

بازیابی اینستاگرام هک شده

اگر اینستاگرام شما هک شد، برای برگرداندن پیج از روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام از طریق شماره تلفن و ایمیل استفاده کنید. به این صورت که هنگام ورود به حسابتان می‌توانید از اینستاگرام بخواهید لینک یا کد ورود را به ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال کند. اگر پس از انجام این مراحل بتوانید ثابت کنید که مالک اصلی این صفحه هستید، دسترسی حذف سایر افرادی که به حساب شما متصل هستند در اختیار شما قرار می‌گیرد.

راه دیگر اینکه به اینستاگرام گزارش بدهید حساب شما هک شده است. از طریق لینکی که اینستاگرام برای گزارش هک منتشر کرده است، فرم مربوط به آن را با اطلاعات صحیح و کامل پر کنید. گزینه My Account was hacked و پس از آن Request Support را انتخاب کنید. دوباره لینکی مبنی بر تایید هویت برای شما ارسال می‌شود تا اینستاگرام از صحت اطلاعات شما مطمئن شود.

در ابتدا یک کد از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. باید آن را روی یک کاغذ بنویسید و به صورت تصویر سلفی برای اینستاگرام ایمیل کنید. ایمیل اصلی و شماره تلفن را نیز بفرستید. در نهایت اینستاگرام با تطبیق شماره تلفن، ایمیل و تصویر ارسال‌ی شما با اطلاعات موجود در صفحه شما تشخیص می‌دهد که مالک اصلی صفحه هستید یا خیر.

سخن پایانی

فراموشی رمز اینستاگرام اتفاق نسبتا رایجی میان کاربران این برنامه است. یادگیری راه‌های مختلف بازیابی رمز اینستاگرام مانند بازیابی از طریق سایت، گوگل، فیسبوک، پیامک، شماره تلفن و ایمیل که در این متن توضیح توضیح داده شد می‌تواند به شما هنگام مواجه ‌شدن با این مشکل کمک کند. باید متناسب با نوع مشکل به وجود ‌آمده، روش بازیابی را برگزینید. اگر از طریق این راه‌حل‌ها به نتیجه نرسیدید می‌توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید تا به نتیجه برسید.

سوالات متداول

چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

هر یک از راه‌حل‌ها به همراه توضیحات آن در قسمت مربوط ذکر شد.

چرا پیامک بازیابی رمز اینستاگرام نمیاد؟

ممکن است شماره تلفن را اشتباه وارد کرده باشید. در غیراین‌صورت پس از گذشت چند دقیقه مجددا امتحان کنید.

چرا لینک بازیابی رمز اینستاگرام کار نمی کند؟

ممکن است به دلیل مشکلات اینترنت یا فیلترشکن باشد. سعی کنید این اتصالات را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید.

یک نظر در“راه های بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟“

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *