بازیابی دیتای حذف شده انواع شبکه اجتماعی

آیا بازیابی اطلاعات شبکه های اجتماعی امکان پذیر است؟

همانطور که میدانیم امروزه بخشی عظیمی از زندگی ما با شبکه های اجتماعی سروکار دارد. ما مختصری از تعریف و تاریخچه شبکه اجتماعی را در اینجا برای شما آورده ایم. برخی از ما شبکه های اجتماعی را با پیامرسان ها اشتباه می گیریم. توجه داشته باشید که ما در این مقاله درباره شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم.

شبکه اجتماعی یا Social Network به محیط یا بستری گفته میشود که کاربران میتوانند از آن به منظور ایجاد شبکه های اجتماعی یا روابط اجتماعی با کاربران دیگر استفاده کنند که میتواند این روابط اجتماعی از نظر شغلی ، شخصی ، تحصیلی و … باشد. شبکه های اجتماعی که میتوانند یک برنامه یا اپلیکیشن باشند یا یک وبسایت، خدمات و ویژگی های متفاوتی دارند و میتوانند بر روی کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی های هوشمند، تبلت، فبلت و … نصب و اجرا شوند. و به طور کلی فضایی را برای تعامل فراهم می کنند و به حفظ و توسعه روابط اجتماعی و شغلی کمک های زیادی میکند.

شبکه های اجتماعی به کاربران امکان اشتراک ایده‌ها، عکس‌ها و فیلم‌ها را میدهد. یا کاربران را در مورد فعالیت‌ها و پست‌های شما آگاه میسازد. به کمک شبکه های اجتماعی میتوان با دیگر کاربران ازسایر شهر ها و کشور ها یا حتی قاره ها ارتباط برقرار کنید و به نوعی دنیا را در دست بگیرید.

اگر به هر دلیلی در شبکه های اجتماعی اسنادی پاک شود این سوال برایمان پیش می آید، آیا بازیابی شبکه های اجتماعی امکان پذیر است؟

تاریخچه

در سال 1994 و 1995، شبکه های اجتماعی در ابتدا در قالب وب سایت طراحی شدند سایت هایی مثل:

Theglobe.com و Tripod.com و Geocities

و در اواخر دهه 1990، نسل جدید شبکه های اجتماعی تشکیل و توسعه یافتند مانند:

SixDegrees ,Mixi ,Open Diary

در سال های متوالی شبکه های اجتماعی دیگری پدیدار شدند تا اینکه در سال 2004، شبکه اجتماعی فیسبوک پا در عرصه شبکه های اجتماعی گذاشت. و همینطور شبکه های اجتماعی دیگری تولید و توسعه پیدا کردند .

کاربردهای شبکه های اجتماعی

بهتر است قبل از ساخت اکانت یا حساب در یک شبکه اجتماعی از کاربردهای آن مطلع شوید.

 1. آپلود یا به اشتراک گذاری عکس، فیلم یا ایده و نظر
  در شبکه های اجتماعی شما قادر به بارگذاری انواع عکس یا فیلم و موشن گرافی هستید. معرفی، تبلیغ و یا ایده پردازی برخی از موارد مورد استفاده است.
 2. دوست‌یابی
  یکی از پر استفاده‌ترین کاربرد‌های شبکه‌های اجتماعی جویش و ایجاد ارتباط با افراد جدید است. عمده دلیل استفاده از این برنامه ها را دوستیابی تشکیل می دهد.
 3. چت یا به عبارتی صحبت و تعامل کردن
  در شبکه های اجتماعی شما قادر به ارسال پیام های متنوع اعم از پیام متنی، پیام صوتی و حتی پیام تصویری هستید. در شبکه های اجتماعی کاربر مقدور به ایجاد تعامل به روش های مختلفی با دیگر کاربران و یا آشنایان خود می کند.
 4. تقویم اتفاقات مهم
  یکی از کاربرد های شبکه های اجتماعی استفاده از آنها به عنوان یاد آور و تقویم است که برای برنامه ریزی بسیار مناسب می باشد. برای مثال برنامه هایی مثل فیسبوک که قابلیت ایجاد سر رسید برای انجام کاری خاص، تبریک تولد، سالگرد ازدواج، انجام امور بانکی و دیگر مسائل شخصی و یا عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع شبکه‌های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بسیاری وجود دارند که افراد از آن ها برای انتقال پیام ها ، اسناد و همچنین ایجاد تعامل با یکدیگر استفاده می کنند اما گاهی با از بین رفتن این پیام ها و اسناد نیاز به بازیابی شبکه های اجتماعی پیدا میکنید. در این جا تعدادی از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی محبوب که کاربرد و استفاده به نسبت بیشتری به مابقی دارند را معرفی کرده ایم.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس Club House، توییتر Twitter، اینستاگرام Instagram، یوتیوب YouTube، فیس بوک FaceBook، لینکدین Linked In، تیک تاک TikTok، ردیت Reddit، شبکه اجتماعی ایرانی باهم، شبکه اجتماعی ایرانی نزدیکا، شبکه اجتماعی ایرانی لوکوبوک، شبکه اجتماعی ایرانی هورسا، شبکه اجتماعی ایرانی کلوب، شبکه اجتماعی ایرانی فیس نما و دیگر شبکه های اجتماعی سیگنال و دیگر شبکه های اجتماعی دوست یابی و ارتباطی.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس Club House، توییتر Twitter، اینستاگرام Instagram، یوتیوب YouTube، فیس بوک FaceBook، لینکدین Linked In، تیک تاک TikTok، ردیت Reddit، شبکه اجتماعی ایرانی باهم، شبکه اجتماعی ایرانی نزدیکا، شبکه اجتماعی ایرانی لوکوبوک، شبکه اجتماعی ایرانی هورسا، شبکه اجتماعی ایرانی کلوب، شبکه اجتماعی ایرانی فیس نما و دیگر شبکه های اجتماعی سیگنال و دیگر شبکه های اجتماعی دوست یابی و ارتباطی.

بیشتر بخوانید: راه های بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟

دلایل از دست دادن اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی

 • هک و نفوذ
 • ویروس
 • اسپم
 • بد افزار
 • سرقت گوشی، لپ تاپ و…
 • خطای انسانی

بازیابی شبکه های اجتماعی

ما برای ناراحتی ناشی از پاک شدن اطلاعات شما، راه حل داریم!

اگر اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی شما تحت هر شرایطی تاکید میکنیم تحت هر شرایطی پاک شد و اطلاعات مهم خود را از جمله فیلم ، عکس و … پاک شد، اصلا نگران نباشد! بازیابی شبکه های اجتماعی امکان پذیر است.

تیم تخصصی امداد سیستم با در دسترس داشتن امکانات بروز و مدرن در بازیابی اطلاعات واتس اپ WhatsApp، ریکاوری اطلاعات تلگرام Telegram، ریکاوری اطلاعات اینستاگرام Instagram، ریکاوری اطلاعات توییتر Twitter، بازیابی اطلاعات فیس بوک FaceBook، ریکاوری سرور و …. در ارائه این خدمات به شما عزیزان میباشد. بازیابی اطلاعات شبکه‌های اجتماعی برای موارد قانونی امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *