ریکاوری هارد

هارد دیسک‌ها که این روزها گاو صندوق اطلاعاتی کاربران شده‌اند متاسفانه دائم در معرض خطرند. هاردها اینترنال و اکسترنال پرطرفدارترین وسیله‌ی ذخیره اطلاعات ما شده‌اند برای همین است که اهمیت‌شان کمتر از گاوصندوق نیست. ولی متاسفانه این نوع حافظه مانند گاو صندوق‌ها امنیت بالایی ندارند. ممکن است در یک چشم به هم زدن با یک ضربه‌ی ناگهانی تمام اطلاعات‌مان را از دست بدهیم. گاهی با یک ویروس و گاهی هم با خطای فرمت در کسری از ثانیه تمام دیتای‌مان به باد خواهد رفت. البته از دید شما شاید دسترسی به آن اطلاعات دیگر ناممکن باشد ولی از دید ما امداد سیستمی‌ها که متخصص ریکاوری هارد هستیم هنوز جای امیدی هست. در ادامه مقاله می‌خواهیم در مورد روش‌های بازیابی اطلاعات هارد بگوییم. حتما پاسخ سوال‌تان را پیدا خواهید کرد.

ریکاوری هارد چیست؟

بازیابی اطلاعات هارد برگرداندن فایل‌ها، فیلم و عکس‌های ذخیره شده در هارد است. به این شکل که بعد از آسیب دیدن هارد یا حذف شدن دیتای آن عملیات ریکاوری روی هارد انجام می‌شود. فرآیند ریکاوری هارد گاهی به راحتی نصب یک نرمافزار است و گاهی تجهیزات و ابزار مخصوص به خودش را می‌طلبد . در صورت نیاز به تجهیزات، باید بگوییم که قیمت ابزار بسیار بالاست و تهیه و خرید آن برای یک کاربر عادی اصلا به صرفه نیست. از طرفی برای ریکاوری موفق، دانش و تخصص بازیابی نیز ضروری است.

ریکاوری هارد اینترنال

دلایل خرابی هارد دیسک اینترنال بازیابی اطلاعات هارد اینترنال در امداد سیستم، برای ریکاوری هارد internal، ابتدا مشکل هارد را بررسی می‌کنیم. باید مطمئن شویم که هارد از لحاظ سخت‌افزاری تا چه حدی آسیب دیده است و بعد به بازیابی هارد بپردازیم. چرا که اگر هارد دارای خرابی یا مشکل باشد در هنگام بازیابی اطلاعات […]

مشاهده بیشتر

ریکاوری هارد اکسترنال

مرکز ریکاوری امداد سیستم با تمرکز ویژه در زمینه بازیابی هارد، یکی از قدرتمند‌ترین مراکز بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال در ایران است. ما در مجموعه امداد سیستم توانایی ریکاوری هارد externalبا بیش از 95 درصد موفقیت را داریم. در عین حال که خدمات ما در این مرکز متنوع است، ولی ریکاوری هارد اکسترنال، یکی از […]

مشاهده بیشتر

ریکاوری هارد لپ تاپ

بازیابی هارد لپ تاپ مرکز امداد سیستم با تمرکز روی دانش و تخصص ریکاوری، به سرعت و با کمترین ریسک ریکاوری لپ تاپ را انجام می‌دهد. متخصصین ما، ریکاوری هارد لپ تاپ را با تشخیص مشکل و آنالیز قطعات هارد انجام و داده‌های شما استخراج می‌کنند. این‌که چه نوع هاردی با چه برندی در لپ […]

مشاهده بیشتر

رایــــج‌ترین مشـــــکلات
هــــــــــــارد دیســـــــــک

حذف اشتباهی فایل‌های مهم
کندی شدید
ضربه خوردن
ویروسی شدن و بدافزارها
فرمت شدن دستگاه
تغییر سیستم فایل
خراب شدن قطعه
فراموشی رمز عبور

اگر اطلاعات هارد حذف شد چه باید کرد؟

با پاک شدن اطلاعات از هارد، فضای ذخیره سازی هارد آزاد می‌شود. هر اطلاعات جدیدی که روی هارد ذخیره کنید، جایگزین اطلاعات حذف شده می‌شوند. متاسفانه باید گفت در صورت جایگزینی اطلاعات جدید شانس بازیابی فایل‌های حذف شده شما به صفر می‌رسد. پس وقتی متوجه حذف شدن فایل‌هایتان شدید، به هیچ وجه از هارد استفاده نکنید. ورود هر دیتایی به هارد، باعث نابودی کامل تمام دیتاهایتان می‌شود.
پس اگر روی هارد اطلاعات مهمی دارید حتما ریکاوری را به عهده‌ی متخصص بگذارید. مهندسین امداد سیستم با بررسی و آنالیز اولیه روی هارد شما، مشکل را تشخیص می‌دهند. در صورتی که فایل‌ها قابل بازیابی باشند، عملیات ریکاوری هارد را آغاز می‌کنند.

ریکاوری اطلاعات حذف شده هارد امکان پذیر است؟

بازیابی اطلاعات از بین رفته‌ی هارد، بستگی به دلیل از دست رفتن آن‌ها دارد. در بیشتر مواقع ریکاوری هارد ضربه خورده، با تعمیر هارد ممکن است. ریکاوری هارد سوخته هم با جراحی هارد احتمال موفقیت بالایی دارد. ولی متاسفانه باید گفت ریکاوری هارد فرمت شده شانس کمی دارد و بیشتر مواقع هاردهای فرمت شده، قابل بازیابی نیستند.
البته این را هم بگوییم که مدل هارد و حجم اطلاعات از دست رفته هم در ریکاوری هارد بی تاثیر نیست. گاهی اوقات هم فقط بخشی از اطلاعات قابل بازیابی هستند و شما بعد از عملیات ریکاوری به همه‌ی اطلاعات دست پیدا نمی‌کنید.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

ریکاوری هارد خراب ممکن است؟

ریکاوری هارد سالم، قطعا آسان‌تر از بازیابی هارد خراب و معیوب است. دسترسی به اطلاعات هاردی که خراب شده به مراتب سخت‌تر است. بنابراین ریسک ریکاوری هارد خراب بالاست ولی بسته به میزان خرابی، ریکاوری آن ممکن یا ناممکن می‌شود. در صورتی که هاردی خراب و معیوب شود قبل از هر کاری باید تعمیر شود. متخصصین مجموعه ریکاوری امداد سیستم، با تعمیر یا تعویض قطعات و حتی برنامه نویسی مجدد امکان بازیابی اطلاعات را بالا می‌برند.

خدمات ریکاوری هارد در امداد سیستم

ریکاوری هارد کامپیوتر

ریکاوری هارد ضربه خورده

بازگرداندن اطلاعات هارد دیسک سوخته

بازیابی هارد زمانی که
اطلاعات شناسایی نمی‌شوند

ریکاوری هارد فرمت شده

استخراج فیلم‌، عکس، فایل متنی و دیتابیس از هارد

ریکاوری لپتاپ بعد از نصب ویندوز

تعمیر و ریکاوری هارد کُند شده

ریکاوری هارد PC

جراحی و تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات آن

تعمیر هارد در صورت بد سکتور شدن

بازیابی اطلاعات پارتیشن‌
و درایوهای حذف شده

هزینه ریکاوری هارد

برای برآورد هزینه‌ی بازگرداندن اطلاعات، حتما باید بررسی اولیه روی آن انجام شود. به هیچ عنوان قبل از تشخیص خرابی و مشکل نمی‌توانیم قیمت را به شما بگوییم. میزان خرابی هارد و حجم دیتای ذخیره شده، نقش مهمی در قیمت ریکاوری هارد دارند. در صورتی که هارد نیاز به جراحی و یا تعمیر داشته باشد، هزینه‌ی هارد مشابه و قطعات هم اضافه می‌شود. از طرفی اگر برای سالم برگرداندن فایل‌ها، نیاز به برنامه نویسی مجدد باشد، هزینه‌ها باز هم فرق می‌کند. کارشناس بعد از بررسی اولیه هارد، قیمت حدودی را اعلام و در صورت موافقت شما عملیات ریکاوری را شروع می‌کند.

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم