تعمیر هارد

تعمیر هارد یکی از روش‌های ریکاوری اطلاعات از دست رفته‌ی هاردهای آسیب دیده است. هارد دیسک درایوها گاهی به خاطر آسیب‌های فیزیکی که به آن‌ها وارد می‌شود، دچار مشکل شده و اطلاعات‌شان حذف می‌شود. در این شرایط برای بازیابی اطلاعات، ابتدا باید هارد تعمیر شود. متخصصین بازیابی اطلاعات امداد سیستم در مواجه با چنین هاردهایی ابتدا هارد را عیب یابی می‌کنند. بعد از مشخص شدن مشکل، برای رسیدن به دیتای از دست رفته، تعمیر هارد را انجام می‌دهند.

تعمیر هارد یکی از روش‌های ریکاوری اطلاعات از دست رفته‌ی هاردهای آسیب دیده است. هارد دیسک درایوها گاهی به خاطر آسیب‌های فیزیکی که به آن‌ها وارد می‌شود، دچار مشکل شده و اطلاعات‌شان حذف می‌شود. در این شرایط برای بازیابی اطلاعات، ابتدا باید هارد احیا شود. متخصصین بازیابی اطلاعات امداد سیستم در مواجه با چنین هاردهایی ابتدا هارد را عیب یابی می‌کنند. بعد از مشخص شدن مشکل، برای رسیدن به دیتای از دست رفته، تعمیر هارد را انجام می‌دهند.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

بیشترین دلایل خرابی هارد

 • شنیده شدن صداهای غیرعادی از هارد
 • ناپدید شدن اطلاعات هارد
 • تغییر اسامی فایل‌های هارد به اسامی ناخوانا و عجیب
 • باز نشدن فایل‌های ذخیره شده روی هارد
 • کاهش سرعت هارد
 • هنگ کردن سیستم
 • بدسکتور
 • کارکرد زیاد
 • خرابی فریمور
 • آسیب دیدگی پلتر

تعمیر هارد اینترنال

تعمیر هارد کامپیوتر نیز یکی از خدمات مرکز امداد سیستم به شمار می‌رود. در صورتی که لپ‌تاپ یا کامپیوتر شما دچار حادثه شود، متخصصین ما، تعمیر هارد اینترنال را نیز انجام خواهند داد. صدای تق تق از هارد یا هر نوع صدای نامتعارف دیگر، نشان از خرابی هارد است. هرگونه علائم خرابی از سیستم خود مشاهده کردید، با کارشناس ما تماس گرفته و موضوع را با او درمیان بگذارید.

تعمیر هارد اکسترنال

هاردهای اکسترنال نسبت به هاردهای اینترنال بیشتر در معرض آسیب و ضربه هستند. آب خوردگی، ضربه، داغ شدن هارد و مشکلات اینچنینی گریبان گیر هاردهای اکسترنال و حافظه SSD اکسترنال است. هر کدام از این مشکلات می‌توانند از بین برنده‌ی اطلاعات باشند. در چنین شرایطی تنها با تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال امکان دستیابی به فایل‌ها مقدور است. خوب است بدانید شرکت‌های سازنده‌ی هارد و SSD ساختار یکسانی برای تولید ندارند. به همین دلیل برند، در احیا و بازآفرینی هارد اکسترنال و اینترنال نقش مهمی دارد. بنابراین فرآیند احیا هارد برای هر برندی متفاوت از دیگری است.

تعمیر سوکت هارد

شناسایی نشدن هارد اکسترنال در بیشتر موارد، به دلیل خرابی سوکت است. سوکت قسمتی از هاردهای اکسترنال است که امکان اتصال هارد با لپ تاپ، کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر را فراهم می‌کند. اگر این بخش آسیب دیده باشد، برای تعمیر سوکت هارد، آن را ترمیم یا تعویض می‌کنیم. در صورتی که آسیب دیدگی سوکت قابل تعمیر نباشد باید اقدام به تعویض سوکت آن شود.

تعمیر هارد سرور

سرور ریدها معمولا از چند هارد درایو که به طور موازی کار می‌کنند، تشکیل شده‌اند. در صورت خرابی یکی از هاردها ممکن است عملیات سرور دچار اختلال شود. ریکاوری سرورها به این دلیل که مرکز رد و بدل شدن اطلاعات سازمان‌ها هستند، اهمیت بالایی دارد. بنابراین باید برای ترمیم هارد سرور به سرعت اقدام کرد. تیم تخصصی ریکاوری دیتا امداد سیستم، به سرعت مشکل سرور را تشخیص، و اقدام به تعمیر و ریکاوری هارد آن می‌کنند. این که چه سیستم عاملی روی سرور شما نصب شده باشد برای ما فرقی نمی‌کند. متخصصان ما، توانایی عیب یابی، ترمیم هارد سرور و استخراج دیتا را خواهند داشت.

تعمیر هارد DVR

تصاویر دوربین‌های مدار بسته روی هارد دستگاه DVR ثبت و ذخیره می‌شوند. دستگاهDVR ، در حال ذخیره اطلاعات به صورت دائمی است به همین علت هاردهای امنیتی DVR ویژگی‌های خاصی دارند. روند ذخیره فیلم هم در این هاردها به صورت دوره‌ای است. به این شکل که فیلم‌ها تا یک ماه ذخیره می‌شوند، بعد از دوره‌ی یک ماه، فیلم‌های روز اول حذف شده و فیلم‌های جدید جایگزین می‌شوند.

گاهی سارقان برای شناسایی نشدن هویت‌شان، بعد از سرقت اقدام به خرابی دستگاه می‌کنند. گاهی نیز به علت سوختگی آداپتور، خرابی کابل‌های اتصال و مشکلات دیگر، DVR خراب شود. در این مواقع برای دستیابی به فیلم‌های مورد نظر ابتدا باید تعمیر هارد DVR انجام شود. سپس عملیات بازیابی اطلاعات صورت بگیرد. بنابراین اگر متوجه خرابی دستگاه خود شدید به سرعت هارد را از دستگاه جدا کنید. برای بالا رفتن شانس بازیابی نباید تعلل کرد و دستگاه را برای تعمیر به دست متخصص ریکاوری بسپارید. البته مهم است که مراحل ریکاوری به افراد غیر متخصص داده نشود. در این صورت با دستکاری فرد غیر حرفه‌ای ممکن است دیگر به فیلم‌ها دسترسی پیدا نکنید.

بیشتر بخوانید: ریکاوری سرور

تعمیر هارد کنسول بازی

کنسول‌های بازی یکی از پرطرفدارترین ابزار دیجیتالی هستند. کنسول‌ها روی خود یک هارد یا مموری کارت برای ذخیره سازی اطلاعات دارند. در صورتی که دستگاه کنسول در اثر ضربه خراب شود، با جراحی هارد کنسول شاید به اطلاعات آن دست یافت. تعمیر هارد کنسول نیاز به تجهیزاتی مثل کلین روم دارد. کلین روم از نفوذ ذرات غبار روی پلاتر هارد و مختل شدن آن جلوگیری می‌کند. اگر حافظه کنسول شما به هر دلیلی دچار مشکل شده، روی تخصص مهندسین مجموعه امداد سیستم حساب کنید. ما ابتدا قطعه را بررسی و مشکل را تشخیص می‌دهیم. سپس با برآورد هزینه و توافق شما اقدام به تعمیر و ریکاوری هارد کنسول خواهیم کرد.

تعمیر هارد گوشی

سیستم گوشی‌های هوشمند از سه بخش مهم پردازنده، حافظه‌ی فلش جهت ذخیره سازی اطلاعات و رم تشکیل می‌شود. حافظه‌ی فلش همان هارد گوشی است که سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی روی آن نصب می‌شود. به همین دلیل است که هرگونه مشکل و خرابی هارد گوشی منجر به اختلال شدید در عملکرد گوشی می‌شود. بنابراین باید به سرعت گوشی همراه را عیب یابی و مشکل را تشخیص داد. با تشخیص نوع مشکل، در صورت نیاز به تعمیر هارد گوشی، این کار را به فرد متخصص بسپارید. ترمیم حافظه گوشی نیاز به دانش سخت افزاری و نرم افزاری و تجهیزات و دستگاه تعمیر NAND دارد.

هزینه تعمیر هارد

برآورد هزینه‌ تعمیر هارد پس از بررسی و آنالیز نوع مشکل قابل ارزیابی است. اگر نیاز به تعویض قطعه باشد، هزینه‌ی قطعه به هزینه‌ی کل ریکاوری اضافه می‌شود. هزینه جراحی هارد بنا به نوع مشکل متغییر است. برند هارد، حجم هارد، طول زمان ریکاوری ، در قیمت گذاری موثر است.

اقدامات ممنوعه در تعمیر هارد

 1. باز کردن و تعمیر توسط افراد غیرمتخصص
 2. تعویض برد هارد بدون تجهیزات مخصوص
 3. اتصال مکرر هارد با علائم خرابی به سیستم، لپ تاپ، تلویزیون یا گوشی
 4. حذف پارتیشن‌ها و فایل‌ها بعد از مشاهده‌ی علائم آسیب دیدگی
 5. باز کردن درپوش هارد بدون کلین روم

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم