ریکاوری هارد اکسترنال

هاردهای اکسترنال با ظرفیت ذخیره سازی بالایی که دارند به یکی از لوازم ضروری هر خانه‌ای تبدیل شده‌اند. محبوبیت این نوع حافظه، بیشتر به دلیل قابلیت‌های مختلف آن است. قابل حمل بودن و در دسترس بودن مهم‌ترین دلیل استفاده‌ی ما از هاردهای اکسترنال است. بیشتر ما برای ذخیره‌ی فایل‌های مهم‌، فیلم، عکس و اسناد از هارد اکسترنال به عنوان پشتیبان استفاده می‌کنیم. اما متاسفانه خراب شدن و حذف شدن تمامی اطلاعات، مشکل همیشگی انواع حافظه مخصوصا هارد اکسترنال است که تنها راه برگرداندن دیتا، ریکاوری هارد اکسترنال است.

مرکز ریکاوری امداد سیستم با تمرکز ویژه در زمینه بازیابی هارد، یکی از قدرتمند‌ترین مراکز بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال در ایران است. ما در مجموعه امداد سیستم توانایی ریکاوری هارد externalبا بیش از 95 درصد موفقیت را داریم. در عین حال که خدمات ما در این مرکز متنوع است، ولی ریکاوری هارد اکسترنال، یکی از بیشترین مشکلات مراجعین امداد سیستم است.

چگونگی ریکاوری هارد اکسترنال

اگر هارد اکسترنال شما با مشکل مواجه شود و اطلاعات‌تان را از دست بدهید، بتدا باید مشکل هارد را تشخیص دهید و بعد اقدام به ریکاوری کنید. هاردهای اکسترنال به دلیل قابل حمل بودن خیلی وقت‌ها در اثر ضربه و تکان خوردن با مشکل روبه رو می‌شوند. برای همین برای بازیابی اطلاعات هارد، باید ابتدا قطعات خراب تعمیر و یا تعویض شود. مشکل بدسکتور شدن، ویروسی شدن و یا فرمت شدن، هر کدام روشی برای ریکاوری دارد.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

ریکاوری هارد اکسترنال در امداد سیستم

مهندسان مرکز ریکاوری امداد سیستم، انواع و اقسام هاردهای اکسترنال و اینترنال را با بالاترین امنیت ریکاوری می‌کنند. به این صورت که ابتدا مشکل و خرابی هارد را تشخیص می‌دهند. سپس با توجه به نوع خرابی، عملیات تعمیر یا ریکاوری اطلاعات را شروع می‌کنند. ما در مرکز ریکاوری اطلاعات امداد سیستم با علم روز و اطلاع از جدیدترین تکنولوژی‌های مدرن بازارهای جهانی، بهترین درمان را برای دستگاه شما انتخاب و اجرا می‌کنیم. در این مجموعه تمام امکانات لازم را برای تعمیر و بازیابی هر نوع حافظه‌ای فراهم کرده‌ایم.

چه برندهایی از هارد اکسترنال قابل بازیابی هستند؟

متخصصان مجموعه امداد سیستم به دلیل به روز بودن تجهیزات، توان ریکاوری تمام برندهای هارد اکسترنال را دارند. تا کنون بیش از 15 هزار قطعه هارد وسترن دیجیتال، توشیبا، Adata، Seagate سیگیت، فوجیستو، هیتاچی را بازیابی کرده‌ایم.

نکته: امکان بازیابی هاردهای وسترن دیجیتال تکنولوژی SMR نسل جدید تقریبا محیا شد. این تکنولوژی درد‌ سرهای عظیمی برای کاربران از زمان تولید تا کنون بوجود آورد.

اقدامات ممنوعه پس از خرابی هارد اکسترنال

  1. اگر هارد اکسترنال شما خراب شد، به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید.
  2. اگر هاردتان بر اثر ضربه یا اتفاق دچار خرابی فیزیکی شد، سعی نکنید اطلاعات را با کمک نرم افزار ریکاوری کنید.
  3. هارد را در فریزر قرار ندهید.
  4. از اقدام به باز کردن و تعویض هد هارد خراب شده خودداری کنید.

تمام این کارها باعث می‌شود تا هارد دچار آسیب بیشتری شود. در صورتی که روش‌هایی را می‌شناسید که صد در صد موثر است، قبل از اقدام به تعمیر و ریکاوری از متخصصان کمک بگیرید و با آنان مشورت کنید. در غیر این صورت باید تعمیر یا ریکاروی آن را به متخصصین بازیابی اطلاعات بسپارید.

دلایل خرابی هارد اکسترنال

خرابی‌های هارد اکسترنال به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری هستند. خرابی‌های سخت افزاری هارد اکسترنال در قسمت‌های مکانیکی و الکترونیکی هارد ایجاد می‌شوند. این خرابی‌ها باعث خرابی در هد هارد، موتور هارد دیسک و یا آسیب فیزیکی به برد هارد می‌شود. این دسته از خرابی‌ها باید در محیط clean room باز و بررسی شوند. در صورت تشخیص متخصص، جراحی هارد انجام می‌شود. با تعمیر و جراحی، امکان ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال وجود دارد.
در خرابی‌های نرم افزاری، هارد از نظر فیزیکی مشکلی ندارد ولی دسترسی به اطلاعات ممکن نیست. این عدم دسترسی ممکن است بر اثر ویروسی شدن، از بین رفتن پارتیشن، پاک شدن فایل‌ها و یا فرمت پارتیشن هارد اکسترنال باشد.

ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده

یکی از مشکلات جدی که ممکن است برای هارد اکسترنال شما پیش بیاید، فرمت شدن است. گاهی هارد در هنگام اتصال به گوشی موبایل یا تلویزیون، سیستم خطای فرمت را به شما نشان می‌دهد. این پیام اجازه دسترسی به محتویات هارد را به شما نمی‌دهد. تنها راه پیش روی شما فرمت کردن حافظه است. از طرفی فرمت کردن حافظه تمام اطلاعات را پاک می‌کند. بازگردانی اطلاعات هارد فرمت شده سخت و پیچیده است. در بیشتر مواقع ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده هم وجود نخواهد داشت.

هزینه ریکاوری هارد اکسترنال

قیمت بازیابی اطلاعات هارد دیسک‌ها ثابت نیست. هزینه‌ی بازیابی به روش‌های بازگردانی دیتا بستگی دارد. گاهی هارد باید تعمیر یا قطعات آن تعویض شوند. در این صورت هزینه‌ی قطعات جدا محاسبه می‌شود. در بعضی مواقع تنها با جراحی، می‌توان دیتا را استخراج کرد.

blank
blank

رایــــج‌ترین مشـــــکلات
هــــــــارد اکستــــــــرنال

blank
فرمت شدن
blank blank
ضربه خوردن
blank blank
تغییر فرمت
blank blank
ویروسی شدن
blank blank
تغییر سیستم فایل
blank blank
خرابی قطعه
blank blank
عدم نمایش ظرفیت
blank blank
وجود بدسکتور
blank blank
blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم