ریکاوری حافظه SSD

ریکاوری هارد ssd یا درایو حالت جامد، از لحاظ نیاز به تجهیزات و ابزار با ریکاوری hdd کاملا متفاوت است. ساختار درایوهای ssd با hdd کاملا متفاوت است. به همین خاطر عملیات ریکاوری آن هم به طور کامل فرق می‌کند. شاید تصور خیلی از شما این باشد که درایوهای ssd نسبت به هاردها مطمئن‌ترند. ولی باید بگوییم که این تصور غلطی است. درست است که ssd‌ها مانند هارد دیسک، قطعات متحرکی ندارند ولی طول عمری مشابه hdd دارند و در معرض آسیب‌های فیزیکی هستند. متاسفانه بسیاری از مراجعین ما در امداد سیستم کاربرانی هستند که با همین تصور است که تمام اطلاعات‌شان را از دست داده‌اند.

ریکاوری هارد SSD چالش سختی است. در بیشتر مواقع، درایو حالت جامد پس از آسیب با انجام عملیات بازیابی هارد ssd شاید دوباره روشن شود. گاهی مواقع بنا به نوع مشکل حتی در صورت تعمیر، دیتای از دست رفته‌تان قابل بازیابی نیست. در صورتی که متوجه شدید سیستم شما به مشکل خورده است حتما بلافاصله و بدون فوت وقت، با ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را از مشاوره و کارشناس امداد سیستم بگیرید.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

مشکلات رایج حافظه SSD

 • خرابی فریمور
 • خرابی سیستم فایل
 • پاک شدن ناگهانی اطلاعات
 • ویروسی شدن
 • سوختن هارد SSD
 • خرابی قطعات SSD
 • خطای bad block
 • خطای انتقال فایل
 • کرش کردن سیستم

محدودیت‌های حافظه SSD

اس‌اس‌دی‌ها محدودیت‌هایی در فضای ذخیره‌سازی دارند و معمولاً به ظرفیت کمتری نسبت به هارد دیسک دسترسی دارند. همچنین، قیمت هارد SSD نسبت به هارد HDD بیشتر است. در کل، استفاده از هارد SSD بهترین انتخاب برای افزایش سرعت و کارایی سیستم شماست، ولی باید به دلیل محدودیت فضای ذخیره‌سازی، مواظب باشید که ظرفیت آن برای نیاز شما کافی است. اگر قصد خرید درایو SSD دارید، به مدل و نوع آن توجه کنید. همچنین ssd را با مادربورد و سیستم عامل خود هماهنگ کنید.

روش‌های ریکاوری هارد SSD

 1. حالت لاجیکالی: در این موارد حافظه از لحاظ برنامه نویسی و فریمور احیا میشود تا بتوان اطلاعات درخواستی را استخراج کرد. حالت لاجیکالی تقریبا در اکثر موارد که تجهیزات پشتیبانی میکنند پاسخ میدهد. روش لاجیکالی بدلیل استفاده از فریمور SSD شاید ساده بنظر برشد اما اینطور نیست چراکه در بریخ موارد شاید نتوان این کار را انجام داد.
 2. حالت فیزیکی: در این حالت بسیار تخصصی و حرفه‌ای، اغلب اطلاعات به سلامت ریکاوری میشود. روش فیزیکالی گران ترین و البته امن ترین روش بازیابی هارد SSD است. این تجهیزات به ندرت داخل کشور وجود دارد.
 3. حالت نرم افزاری: استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی دیتا مانند EaseUS Data Recovery Wizard، Recuva و TestDisk، برای بازگشت اطلاعات به شما کمک می‌کنند. نرم افزار را روی سیستم‌تان نصب کنید و با اجرای آن‌ها، هارد SSD را اسکن کنید تا فایل‌های قابل بازیابی پیدا شوند. سپس با انتخاب فایل‌های مورد نیاز و ذخیره آنها در محل دیگری، می‌توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید.جام داد.
 4. حالت پشتیبان: ایجاد نسخه پشتیبان باعث خیال راحتی شماست و با استخراج آن به اطلاعات می رسید.
 5. حالت ریکاوری مود: استفاده از دیسک تعمیر و بازیابی سیستم که روی بعضی از لپ تاپ‌ها است برای ریکاوری اطلاعات ssd کمک کننده است.
 6. مراجعه به متخصص: اگر اطلاعات مهمی روی ssd ذخیره کرده‌ای هیچ کدام از روش‌های فوق را توصیه نمی‌کنیم. تشخیص نوع مشکل و داشتن تجهیزات امنیت اطلاعات شما را حفظ می‌کند. پس حتما به مرکز ریکاوری مراجعه کنید و یا با یک تماس ساده نوع مشکل را با کارشناس ما در میان بگذارید.

ریکاوری SSD فرمت شده

فرمت شدن ssd ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. با اینکه فرمت کردن هارد SSD به منزله از دست رفتن داده‌های آن است، اما شانس ریکاوری هارد ssd فرمت شده صفر مطلق نیست. بعضی اوقات شاید بتوان با استفاده از روش‌های مناسب داده‌هایی را که توسط فرمت کردن از بین رفته‌اند، بازیابی کرد.

blank
blank

رایـج‌ترین مشکلات
هـــــــــــــــــارد SSD

blank
blank blank
خرابی سیستم فایل
blank blank
پاک شدن ناگهانی اطلاعات
blank blank
ویروسی شدن
blank blank
خرابی قطعات SSD
blank blank
سوختن هارد SSD
blank blank
خطای bad block
blank blank
خطای انتقال فایل
blank blank

سوالات متداول

آیا هارد ssd ریکاوری میشود؟

امکان ریکاوری هارد ssd به شدت خرابی درایو بستگی دارد. همچنین برای ریکاوری تجهیزات و ابزار خاصی نیاز است.

blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم