ریکاوری فیلم و تعمیر

ریکاوری فیلم و ویدیوهای حذف شده

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هر دلیلی ویدئوهای خود را از دست داده و به دنبال ریکاوری فیلم باشید. البته این موضوعات بیشتر در بین تصویربرداران، آتلیه داران، مراکز عمومی و خصوصی که به فیلم‌های ضبط شده‌ی دوربین مدار بسته نیاز دارند، رایج است. مجموعه‌ی ریکاوری امداد سیستم جزو نخستین مراکز ریکاوری فیلم در ایران، تجربه‌ای بیش از 20 سال دارد. تخصص و تمرکز ما در امداد سیستم روی ریکاوری فیلم، ریکاوری عکس و انواع فایل است.

تیم فنی امداد سیستم شناخت کاملی از فرآیند برنامه نویسی تا عملیاتی شدن بازگشت اطلاعات دارد. متخصصین این مجموعه با نمونه‌گیری از انواع فرمت‌ها و دوربین‌های مختلف، امکان خواندن فیلم از هر نوع کیفیت K – 8 K – 6K – 5K – 4K 12 را دارند. همچنین توانایی ریکاوری از انواع دستگاه‌های ذخیره سازی مثل سرور، هارد اکسترنال یا هارد اینترنال، فلش مموری، کارت حافظه، حافظه داخلی دوربین را دارد.

چرا ریکاوری فیلم اهمیت بالایی دارد؟

معمولا فیلم‌های ذخیره شده برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردارند. یکی از دلایل مهم بودن ویدئوها تکرار ناپذیر بودن‌شان است. فیلم‌های شخصی مثل مراسم ازدواج، به دنیا آمدن فرزند، اتفاق‌های مهم زندگی که هیچ وقت تکرار نمی‌شوند. در بعضی مواقع هم فیلم‌های مهم کاری مخصوصا در مورد تصویربرداران و یا آتلیه‌داران که با فیلم‌های امانتی مشتریانشان سر و کار دارند. واضح است که در صورتی که آتلیه‌ای بخشی از فیلم‌های مشتریانش را از دست بدهد ممکن است کار خود را از دست داده و چه بسا درگیر مشکلات قانونی هم شوند.

فیلم‌های مهم دیگری که ممکن است حذف‌شان دردسر ایجاد کند، فیلم‌های دوربین‌های مدار بسته هستند. فیلم‌های ثبت شده‌ی دوربین مدار بسته برای بازبینی جنایات، سرقت و برای رای دادگاه لازم و ضروری هستند. ریکاوری و بازیابی فیلم‌های ضبط شده دوربین مدار بسته هم از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

روش‌های بازیابی ویدئو در اندروید

برای ریکاوری فیلم های پاک شده گوشی اندروید چند روش وجود دارد. در صورتی که گزینه Back up & sync در گوشی شما فعال (ON) باشد، برگرداندن فیلم های پاک شده گوشی کار پیچیده‌ای نیست. اگر نسخه پشتیبان را فعال نکرده‌اید، در این شرایط می‌توانید از نرم افزار Android Data Recovery استفاده کنید. این نرم افزار یکی از بهترین برنامه‌های ریکاوری فیلم در است.

ریکاوری فیلم در ویندوز ممکن است؟

فیلم‌های ذخیره شده در کامپیوتر و لپ تاپ، هم ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی و آسیب شوند. فرآیند ریکاوری فیلم pc و ریکاوری فیلم در ویندوز، با انجام عملیات بازیابی روی هارد دستگاه امکان پذیر است. تجربه‌ی بیست ساله مهندسین امداد سیستم باعث موفقیت بالای 98 درصد در ریکاوری فیلم حذف شده از انواع هارد و لپ تاپ است. می‌توانید برای ریکاوری فیلم usb، ریکاوری فیلم‌های لپ تاپ، کامپیوتر و انواع هارد با ما در امداد سیستم تماس بگیرید. کارشناس ما بهترین راه حل را پیش روی شما می‌گذارد.

چرا فیلم‌ها خراب یا حذف می‌شوند؟

فیلم‌های ذخیره شده روی کامپیوتر، سرور، هارد اکسترنال و یا SSD، فلش و کارت حافظه ممکن است دچار خرابی شوند. گاهی با خرابی این نوع حافظه‌ها فیلم هم آسیب می‌بیند. بعضی مواقع نیز در اثر گذشت زمان و کارکرد زیاد خود فیلم خراب می‌شود. خرابی فیلم می‌تواند شامل، گیر کردن فیلم، خش در فیلم، عدم هماهنگی صدا و تصویر باشد. در هر صورت با خرابی یا حذف شدن فیلم، نیاز به بازیابی فیلم های پاک شده امری مبرم و ضروری خواهد بود. این‌که به چه دلیلی فیلم حذف شده است شاید دیگر قابل اهمیت نباشد ولی این‌که چطور فیلم حذف شده را بازیابی کنیم مهم و ضروری است. مهندسان امداد سیستم با مجهز بودن به تمام ابزار و تجهیزات ریکاوری، توانایی ریکاوری فیلم های پاک شده از انواع حافظه‌ی ذخیره‌سازی را دارند.

دلایل خراب شدن فایل‌های ویدیویی

  1. خرابی داخلی و مکانیکی حافظه‌ی ذخیره سازی ممکن است باعث حذف تمام اطلاعات از جمله فیلم‌ها شود. جابه‌جایی قطعات، خرابی برد، ضربه یا تکان خوردن حافظه حین کار یا خاموش شدن ناگهانی، منبع تغذیه نامناسب و کارکرد زیاد می‌تواند دلیل خرابی مکانیکی حافظه‌ها باشد.
  2. گاهی به دلیل خطای انسانی و ناخواسته تمام اطلاعات حذف و نیازمند بازیابی می‌شوند.
  3. خطای فرمت هم از جمله خطاهای شایع در انواع کامپیوتر، هارد، گوشی، فلش و رم است که منجر به از دست رفتن تمام فایل‌های ذخیره شده می‌شود.
  4. گرمای بیش از حد در هارد دیسک اکسترنال، فلش و رم هم از دلایل آسیب دیدن فیلم‌ها می‌باشد.
  5. ویروس‌ها و بدافزارها هم گاهی موج حذف شدن و خرابی فایل‌های ذخیره شده می‌شوند.

تعمیر و آنالیز فیلم در امداد سیستم

با توجه به نوع خرابی و حذف شدن فیلم، روش‌های بازیابی ویدیو حذف شده متفاوت است. در صورتی که حافظه خراب شده باشد، کارشناس ریکاوری امداد سیستم، آن را بررسی می‌کنند. در صورتی که نیاز به برنامه نویسی مجدد داشته باشد، برنامه نویسی را انجام می‌دهد. اگر برای بازیابی فیلم‌ها و اطلاعات دیگر نیاز به تعمیر قطعه باشد، قطعه توسط متخصص تعمیر می‌شود. همچنین اگر قطعه قابل تعمیر نبوده و با تعویض قطعه امکان رسیدن به اطلاعات باشد، قطعه را در اتاق ایزوله و تمیز جراحی می‌کنیم.

هر مشکلی که برای حافظه و فیلم‌های شما پیش آمده باشد، ما در مرکز ریکاوری امداد سیستم، تجهیزات‌مان را بروز کرده‌ایم تا آن را بازگردانیم. البته یکی از تکنیک‌های بازیابی فیلم، برگشت فیلم با شرایط اولیه است، که تیم فنی ما تلاشش را برای بازیابی فیلم با کیفیت اولیه می‌کند.

بزرگ‌ترین اشتباه در ریکاوری فیلم

بزرگ‌ترین اشتباه در برگردان فیلم های پاک شده این است که فرد خود برای ریکاوری فیلم اقدام کند. در خیلی از مواقع افراد بنابه دلایل مختلف اعم از هزینه، آشنایی سطحی و نسبی با نرم افزارهای مختلف و همچنین عدم آگاهی نسبت به نوع دوربین و فرمت ذخیره سازی فایل‌ها، خودشان اقدام به ریکاوری فیلم‌ می‌کنند. در این بین ممکن است فیلم‌ها دچار آسیب شوند، نتیجه مطلوب حاصل نشود و فایل‌ها خراب شوند. بنابراین اگر فیلم‌ها برایتان مهم هستند آن را به دست کارشناس بازیابی برسانید. در غیر اینصورت ممکن است امکان ریکاوری به صفر برسد.

بیشتر بخوانید: ریکاوری فایل های پاک شده

بازیابی فیلم ضبط شده در اسکایپ

فیلم‌های ضبط شده در اسکایپ را می‌توان در همان گروهی که تماس صورت گرفته است، می‌توانید ببینید. به این صورت که برای ضبط فیلم جلسه، در زمان تماس روی گزینه‌ی record زده‌ و در پایان تماس، گزینه‌ی stop record، را بزنید. فیلم ضبط شده در همان گروه قرار خواهد گرفت. با کلیک راست روی فیلم و انتخاب گزینه‌ی save as، فیلم در کامپیوتر یا گوشی ذخیره خواهد شد. دقت داشته باشید که تنها 30 روز برای ذخیره و دانلود فیلم فرصت دارید. اگر این زمان را از دست داده باشید برای ریکاوری فیلم‌ ضبط شده به دردسر خواهید افتاد. در عین حال چند روش پیشنهادی برای بازیابی فیلم ضبط شده در اسکایپ برایتان داریم.

یک روش ساده برای ریکاوری چت اسکایپ و فیلم‌های آن، بازیابی نسخه‌ی قبلی اسکایپ است. انجام این کار نیاز به دانلود کردن هیچ برنامه‌ای ندارد و با بازیابی نسخه‌ی قبلی اسکایپ صورت می‌گیرد. روش دیگر، دانلود و نصب echoshare Data Recovery بر روی کامپیوترتان است. با توجه به این که تمام چت‌ها در اسکایپ، در فایلی به نام main.db.ذخیره می‌شوند. چت‌ها و فیلم‌ها حتی پس از حذف همچنان در این درایو وجود دارند. با نصب برنامه echoshare می‌توانید به این فایل دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

چرا فیلم های ریکاوری شده پخش نمی شود؟

دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد ولی بیشترین احتمال این است که دستگاه توانایی خواندن فرمت فیلم ریکاوری شده را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *