تعمیر هارد SSD

اگر درایو SSD دچار خرابی شود، تعمیر آن کاملا متفاوت با تعمیر هارد است. تعمیر SSD به دلیل پیچیدگی، نیاز به تجهیزات خاص و تخصص فنی دارد.. به خاطر همین ساختار پیچیده ssd است که عملیات ریکاوری اطلاعات آن از عهده هر کسی ساخته نیست. با این حال ما در مرکز ریکاوری امداد سیستم، به دانش و تجهیزات خود ایمان داریم و تعمیر هارد SSD و ریکاوری آن را با قدرت انجام می‌دهیم. در صورتی که درایو SSD شما دچار مشکل شده است و اطلاعات ذخیره شده را نمایش نمی‌دهد حتما با ما ارتباط بگیرید تا به صورت کاملا رایگان راهنمایی‌تان کنیم.

ساختار SSD

ساز و کار هارد دیسک‌های HDD مبتنی بر چرخش اجسام و حرکت اجزای داخلی هارد است. همچنین در هارد، اطلاعات با کمک هد در پلتر ذخیره می‌شوند. در SSD اطلاعات به جای دیسک چرخان، به صورت مستقیم و با کمک جریان در حافظه NAND ذخیره می‌شوند. حافظه جامد SSD مهترین مولفه تولید آن کیفیت مواد اولیه در تولید است. حافظه SSD بر اساس نوع تکنولوژی SLC / MLC / TLC / QLc تولید می‌شود. هاردهای HDD برای خواندن/نوشتن اطلاعات، اهرمی بر روی هد دارند. این اهرم با حرکت هول زاویه‌ای مشخص بر روی پلتر، اطلاعات را انتقال می‌دهند. در حالی که حافظه‌ی SSD برخلاف هارد دیسک‌ها، از چیپ‌ها استفاده می‌کند. نحوه درج اطلاعات بر روی آن دقیقا ماهیتی مانند Flash دارد. تعدادی حافظه در کنار هم ساختار حافظه SSD را تشکیل میدهد. داده‌ها بر روی تراشه‌های مغناطیسی با سرعتی به مراتب بالاتر از تکنولوژی‌ هاردهای HDD ذخیره می‌شوند.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

تعمیر هارد SSD سوخته

اگر SSD شما سوخته، بنا به میزان و شدت خرابی، احتمال ریکاوری و تعمیر هارد تغییر می‌کند. گاهی اوقات بدلیل خرابی زیاد امکان تعمیر وجود ندارد. برخی موارد تعمیر هم به صرف اقتصادی نیست. ولی اگر اطلاعاتی که روی SSD دارید و ما یک درصد احتمال بازگشت را بدهیم حتما در بهترین شرایط و با حرفه‌ای‌ترین تجهیزات‌مان، این کار را برای شما انجام خواهیم داد.

در صورتی که SSD حاوی اطلاعات مهمی از شما نیست می‌توانید ریکاوری و تعمیر هارد SSD را به عهده‌ی نرم افزارها و یا مراکز تعمیراتی بگذارید ولی اگر اطلاعات‌تان دست نیافتنی و مهم هستند، با این کار باید منتظر هر اتفاقی باشید. باید به شما یادآور شویم که متاسفانه حافظه‌های ذخیره سازی، با هر گونه اقدام ناشیانه‌ای ممکن است برای همیشه از بین بروند. پس چهار چشمی مراقب اطلاعات‌تان باشید.

حافظه SSD دارای سرعت زیاد برای انتقال اطلاعات است. نکته مهمی که اغلب در خرید حافظه SSD توجه نمیکنند برگشت اطلاعات پس از پاک شدن است. اغلب حافظه‌های جامد در ریکاوری اطلاعات پاسخ منفی دارند. استفاده از تکنولوژی TRIM باعث این اتفاق ناخوشایند است.

ایرادات رایج SSD

  • خرابی قطعه SSD
  • عدم شناسایی SSD در سیستم
  • خرابی سیستم عامل
  • خرابی فریمور
  • ویروسی شدن SSD
  • خرابی پورت اتصال
  • خرابی قطعه
  • SSD سوخته
  • SSD ضربه خورده
  • خرابی کنترلر

آیا تمامی برندهای SSD قابل تعمیر و ریکاوری است؟

ما تمامی برند ها و ظرفیت های مختلفSSD را تعمیر و بازیابی میکنیم . البته حافظه های فیک در بازار زیاد است که هم از کیفیت کمی برخوردارند و هم اینکه در مواقعی بدلیل ساختار غیر استاندارد قابل ریکاوری یا تعمیر نیستند.

چقدر می‌توانیم مطمئن باشیم که اطلاعات حافظه SSD قابل برگشت است؟

به هیچ عنوان نمیتوان قطع به یقین بدون چک و تست قطعه پاسخی منطقی داد و دقت داشته باشید هر شخصی بدون تست درصدی مشخص کند کاملا غیرحرفه‌ای است.

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم