چرا بعد از ریست شدن گوشی اطلاعات رم باز نمی شود؟

اطلاعات رم بعد از ریست شدن گوشی باز نمی شود؟

خیلی از ما برامون اتفاق افتاده که وقتی کارت حافظمون رو از گوشی در میاریم یا داخل یک گوشی دیگه میزاریم و یا اینکه وقتی گوشی خودمون رو ریست می کنیم و کارت حافظه داخل اون بوده، اطلاعات دیگه نمایش داده نمیشه.

این عدم نمایش به این معنی نیست که فایل های ما ویروسی یا خراب شده باشه عدم نمایش اطلاعات به این معناست که اطلاعات موجوده اما پخش نمیشه! در این مقاله می خواهیم یه توضیحاتی در مورد دلایل به وجود اومدن این خطا ارائه نماییم.

یکی از عمده دلایلی که میتونیم بهش اشاره کنیم اینه که تلفن های همراه از نسخه های امنیتی استفاده می کنند و هر کدوم از این ها می شه گفت به صورت اختصاصی ست و اگر حتی با همان برند و همان مدل باشد بازم امکان نمایش ندارد. یک مقدار این مبحث تخصصی ست و شاید براتون گنگ شده باشه که این یعنی چی؟

ببینید نسخه امنیتی برای تلفن های همراه می تونه با اسم شما، شماره موبایل، نوع زبان شما، فوت هایی که حتی استفاده می کنید در گوشی حالت کد گذاری یا ترجمه اطلاعات را تغییر بده.

اولین دلیل عدم نمایش کارت حافظه و رم بعد از ریست کردن موبایل

حافظه داخلی تلفن همراه یک پایگاه اطلاعاتی است که از دیتابیس برای ذخیره و خوندن اطلاعات استفاده می کنه که همین موضوع باعث میشه حالت خوندن تلفن همراه به صورت یک فلش یا یک هارد نباشه که به هر رایانه ای بزنید با آن کار کند. بنابراین وقتی پایگاه داده شما با نسخه امنیتی بصورت اختصاصی ادغام می شه شما دیگر نمی توانید دیتایتان را جای دیگری مشاهده کنید.

وقتی شما دارید گوشیتان را ریست می کنید، تطبیق شدن پایگاه اطلاعات با نسخه امنیتی شما به حالت کارخونه برمیگرده و از حالت اختصاصی خارج میشه و شما دیگه نمی تونید اطلاعات داخل رم را مشاهده کنید. هرچند اطلاعات وجود داره، ظرفیت اشغال شده اما نمایش داده نمیشه. در اصل خرابی اطلاعات بوجود اومده است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازیابی اطلاعات گوشی مقاله ریکاوری و بازیابی اطلاعات گوشی هوشمند را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: علائم سوختن رم گوشی چیست؟

دلیل دومی که بعد از ریست شدن، اطلاعات رم و حافظه در گوشی و کامپیوتر را نمایش نمیده

علت بعدی می تونه بخاطر ادغام کارت حافظه با حافظه داخلی تلفن همراه باشه یعنی اینکه رم شما و تلفن همراه شما به حالت یک زنجیر قرار گرفتن و اگر این زنجیره اطلاعات دچار آسیب یا حذف پایگاه داده بشه اطلاعات دیگر قابل ترجمه و نمایش نیست یا اصطلاحا خراب شده است.

این دو دلیل جز مهم ترین دلایلی است که شما برای اولین بار داخل این مقاله با آن آشنا شدید و توصیه ما این هست که حتما حتما اول با اتصال کابل با کامپیوتر یک بک آپ از رم بگیرید و رم را روی گوشی دیگه امتحان کنید اگر این مشکل براتون به وجود آمد بدانید که حافظه شما می تونه با پایگاه داده درگیر باشه یا نسخه امنیتی شما فعال باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *