حذف رمز عبور فایل ها

آموزش شکستن رمز فایلها

رمز گذاری فایل‌ها، برنامه‌ها و حتی دستگاه‌ها یکی از ایمن‌ترین راه محافظت از اطلاعات و حریم شخصی افراد است. درواقع رمز عبور فایل‌ها سطح امنیت اطلاعات شما را بالا می‌برد. به این دلیل که برای آماده سازی آن‌ها زمان زیادی صرف شده است. اما رمز عبور فایل‌ها ممکن است گاهی اوقات برای شما دردسر ساز شوند. ممکن است رمز فایل را گم یا فراموش کنید. حتی گاهی با وجود رمز، برای شما سخت باشد که هر بار برای استفاده از فایل پسورد را وارد کنید. در این مقاله می‌خواهیم روش‌های حذف رمز عبور فایل‌ها و شکستن رمز فایل های مختلف مانند pdf و zip را بررسی کنیم.

شکستن رمز فایل‌ های دانلودی

فایل‌های اینترنتی زیادی هستند که بعد از دانلود برای استفاده به رمز عبور نیاز دارند. این رمز تعریف شده است و هر بار برای استفاده از آن فایل باید پسورد را وارد کرد. مشکل وقتی پیش می‌آید که رمز را گم و یا فراموش کنیم. در این صورت دیگر آن فایل قابل استفاده نخواهد بود. با روش‌های مختلفی می‌توان پسوردهای تعریف شده را حذف کرد. یکی از روش‌های شکستن رمز فایل، دانلود نرم افزارهای مخصوص این کار است. با یک جستجوی ساده، با نرم افزارهای مختلف حذف پسورد و قفل شکن رو به رو خواهید شد. البته اعتماد به همه‌ی آن‌ها کار درستی نیست. زیرا ممکن است سیستم خود را درگیر ویروس‌های مخرب کنید.

بازیابی پسورد PDF

فایل‌های PDF هم مانند تمام فایل‌ها و اسناد دیگر، قابلیت رمزگذاری دارند. ولی در صورت تعریف رمز، باید هر بار برای استفاده از محتوای فایل، رمز را وارد کنید. در غیر این صورت نخواهید توانست محتوای فایل را مشاهده کنید. بنابراین اگر از امنیت فایل‌های خود مطمئنید، برای راحتی کار خود، پسورد آن را حذف کنید.
روش‌های مختلفی برای حذف پسورد pdf وجود دارد. ولی همه‌ی آن‌ها زمانی قابل استفاده هستند که شما رمز عبور را به یاد داشته باشید. در غیر این صورت روش ساده‌ای برای انجام این کار وجود ندارد. شکستن قفل پی دی اف بدون داشتن رمز عبور مراحل پیچیده‌ای خواهد داشت.

روش‌های بازیابی رمز PDF

ساده‌ترین روش حذف رمز pdf این است که ابتدا با پسورد پی دی اف را باز کنید. سپس کل متن را کپی کرده و در یک فایل جدید بارگذاری کنید. در این حال فایل کپی شده بدون رمز عبور خواهد بود. روش ساده‌ی دیگر، تبدیل فایل PDF به JPG است. که در این صورت نیز نیاز به استفاده از پسورد برداشته می‌شود.

1. نرم‌افزار Adobe Acrobat Pro

روش دیگر حذف رمز ورود فایل پی دی اف استفاده از نسخه‌ی رسمی Adobe Acrobat Pro است. به این شکل که این نسخه را نصب . فایل PDF مورد نظر را با آن اجرا کنید. از Adobe Acrobat Pro می‌توانید حتی در مواقعی استفاده کنید که فایل مدنظر محدودیت چاپی دارد و با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها نیز آن را نمی‌توانید چاپ کنید.

2. حذف رمز ورود PDF اندروید

برای شکستن رمز pdf در گوشی‌های اندروید می‌توانید از اپلیکیشن Unlock PDF استفاده کنید. این اپلیکیشن یکی از برنامه‌های کاربردی برای حذف رمز عبور پی دی اف است. با نصب این برنامه روی موبایل یا تبلت اندروید، نسخه‌ی بدون رمز فایل مورد نظر خود را دریافت کنید.

3. حذف پسورد فایل‌های PDF iOS

برای حذف رمز pdf در گوشی‌های Ios می‌توانید از برنامه‌ی PDF Password Remover استفاده کنید. این برنامه، یک ابزار عالی برای حذف رمز ورود از روی فایل پی دی اف برای سیستم عامل‌های Ios است. با کمک این ابزار می‌توانید بدون محدودیتی از فایل‌های pdf استفاده و ویرایش کنید.
برای مطالعه‌ی فایل PDF که با پسورد محافظت می‌شود، هربار باید رمزعبور آن را وارد کنید؛ اما با استفاده از PDF Password Remover می‌توانید فایل مدنظرتان را انتخاب و رمزعبورش را حذف کنید تا در دفعات بعد، به وارد‌کردن گذواژه‌ برای مطالعه‌ی سند مذکور نیاز نداشته باشید.

ریکاوری پسورد فایل زیپ

ممکن است برایتان پیش آمده باشد یک فایل زیپ را دانلود کرده باشید و آن فایل دارای رمز باشد. فایل‌های فشرده مثل ZIP WinRAR ,WinZIP نیز می‌توانند رمز گذاری شوند. شما در این حالت می‌بایست رمز تعریف شده برای فایل را وارد کنید تا بتوانید از آن فایل استفاده کنید. برای پیدا کردن رمز فایل زیپ باید به سایتی که آن را دانلود کرده‌اید مراجعه کنید. حتما پسورد را در آن‌جا خواهید دید. یکی از مسائل مهم در بازکردن رمز فایل فایل زیپ اینکه شما تقریبی از رمز یا پسوردی که قرار داده‌اید مطلع باشید این کار باعث میشه شکستن رمز فایل زیپ سریع تر اتفاق بیفته بعلاوه اینکه شکوندن رمز فایل زیپ برای دستیابی به پسورد و رمز نیست ما فقط شما رو به دیتا باز شده میرسونیم.

ما شاهد اتفاقات بسیاری در زمینه رمزنگاری فایل فشرده در مجموعه‌های مختلف هستیم. از جمله دلایل رمزنگاری فایل را میتوان امنیت ، خرابکاری و عدم اطلاع اشاره کرد. متاسفانه تلخ ترین موضوعی که بیشتر مراجعین داشتند، بدلیل تعدیل نیرو، شخص اسناد یا فایل حسابداری را بصورت رمزنگاری ذخیره میکند تا نتوانند از آن استفاده کنند یا دچار هزینه‌های زیاد در فرآیند استخراج رمز فایل یا حتی اخازی شوند.

در صورتی که شما نتوانید پسورد آن را پیدا کنید و یا رمز را فراموش کرده باشید، باید به دنبال شکستن رمز فایل زیپ باشید. نرم افزارهای بسیاری برای شکستن رمز فایل zip وجود دارد. یکی از این نرم افزارها RAR Password Recovery Magic است. روش استفاده از نرم افزار هم به این صورت است که ابتدا نرم افزار را نصب و اجرا کنید. سپس فایل زیپ را در نرم افزار وارد کنید. روش مورد نظر خود را برای پیدا کردن پسورد فایل انتخاب کنید.

شکستن قفل فایل rar بدون رمز عبور

rar. یکی از فرمت های ذخیره سازی است شبیه zip است. باز کردن رمز عبور RAR با استفاده از نرم افزار Passper یکی از پیشنهادهای ما برای شکستن رمز فایل rar است در زمانی که رمز عبور را ندارید. این نرم افزار صرفاً برای باز کردن قفل فایل‌های RAR ساخته شده‌است. البته باید بدانید که در بسیاری از مواقع ممکن است حتی با نرم افزارهای مخصوص شکستن رمز فایل همچنان رمز فایل شکسته نشود و نتوانید به اطلاعات درون فایل دسترسی داشته باشید. مخصوصا اگر فایل فشرده در نسخه‌های جدید برنامه winrar فشرده باشد امکان شکسته شدن فایل فشرده بسیار کم است. این موضوع به دلیل الگوریتم جدید رمز گذاری در وینرر است. به این صورت که امکان باز شدن تمام فایل‌هایی که رمز گذاری می‌کند را بدون داشتن رمز به شدت کاهش می‌دهد. یکی از موارد خیلی خوب در رمزنگاری فایل RAR اینکه میشه اطلاعات داخلش رو دید و بعد از آن وارد چرخه استخراج اطلاعات کدگذاری شد.

بیشتر بخوانید: ریکاوری فایل های پاک شده

آماده‌سازی سیستم برای نصب نرم افزار

در صورتی که برای حذف گذرواژه ناچار به نصب نرم افزار بودید، خوب است که از ریسک این کار مطلع باشید. نباید به همه‌ی نرم افزارها اعتماد کرد. ممکن است که بعضی از نرم افزارها مخرب و سیستم شما را به ویروس آلوده کنند. پس پیشنهاد می‌کنیم پیش از نصب نرم افزار حتما یک آنتی ویروس و مرورگر ایمن نصب کنید.

آیا تمام نرم افزارها امکان حذف گذرواژه را دارند؟

این را بدانید که بیشتر نرم افزارهای رایگان فقط رمزهای عبور کوتاه را پیدا می کنند. اگر برنامه‌ای ادعا کرد که رایگان است و خدمات نامحدود ارائه دهد، باید به آن شک کرد. پس از دانلود آن جلوگیری کنید، زیرا ممکن است بدافزار باشد. از طرفی برنامه رمز گشایی نیاز به مدت زمان زیادی دارد. برخی از این نرم افزارها برای رمزگشایی به چندین ساعت و یا چندین روز زمان احتیاج دارند. هیچ راهی برای رمزگشایی به طور معمول در چند دقیقه وجود ندارد. هر سرویسی که ادعا می‌کند این کار را انجام می‌دهد، احتمالا بدافزار است.

مراحل حذف گذرواژه با کمک نرم افزار

بعد از نصب آنتی ویروس حرفه‌ای، نرم افزار انتخابی را روی سیستم نصب کنید. فایل مورد نظر که می‌خواهید پسوردش را حذف کنید روی برنامه اجرا کنید. البته پیش از اجرا، تمام برنامه‌های باز روی سیستم را ببندید. چرا که به حداکثر سرعت پردازنده‌ی کامپیوتر خود نیاز دارید. پس برنامه‌های سنگین مانند فتوشاپ، بازی‌های ویدئویی، پخش کننده‌های صوتی و تصویری و غیره را ببندید.

مطمئن‌ترین راه شکستن رمز فایل‌ها

با اعتماد به بعضی از نرم‌افزارها به نظر می‌رسد آخرین چیزی که نصیب‌تان شود، ویروس‌ها و بدافزارها باشند. گاهی هم با پرداخت هزینه‌های کم و زیاد به هدف اصلی‌تان نخواهید رسید. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین اقدامات برای بازیابی رمز عبور فایل‌ها، سپردن آن به متخصص بازیابی و ریکاوری است. مجموعه‌ی امداد سیستم به عنوان نخستین مرکز قفل گشایی و شکستن رمز توانایی رمزگشایی انواع فایل‌ها را دارد. البته روند رمزگشایی از الگوریتم پیچیده‌ای استفاده می‌کند، که حتی بدون داشتن رمز، موفق به شکستن آن می‌شویم.

در صورتی که اسناد و فایل‌هایتان مهم و حساس هستند، پیش از هرگونه اقدامی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما به راحتی پسورد یا رمز عبور فایل را برای شما می‌شکنیم. بازیابی رمز شما را انجام می دهیم تا بتوانید به راحتی آن را باز کنید و دیگر نیاز به هیچ نوع پسوردی نداشته باشید. در مورد هیچگونه رمزی نگران نباشید، امداد سیستم در کنار شماست.

سوالات متداول

چگونه پسورد یک فایل pdf را حذف کنیم؟

برای حذف پسورد pdf، نسخه Adobe Acrobat Pro را نصب و فایل PDF را با آن اجرا کنید.

چگونه رمز فایل زیپ را وارد کنیم؟

زمان باز کردن فایل زیپ، کادر وارد کردن پسورد (Enter password) نمایش داده می‌شود. رمز عبور را در آن قسمت تایپ کنید.

16 نظر در مورد “آموزش شکستن رمز فایلها“

 1. لطفا شکستن رمز پسورد فایل فشرده زیپ شده با win rer password Unlockerویدیو بزارید که برای ویندوز 10 64 بیتی سیستم32 هست آگه میشه کمک کنید

  1. سلام
   من به کمک شما جهت باز كردن یک رمز جهت انتقال رمز ارز احتیاج دارم
   لطف کنید پاسخگو باشید
   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *