ریکاوری بیت لاکر Bitlocker

این روزها که بازار هکرها حسابی گرفته است و سرقت اطلاعات به تفریحی برای کلاهبرداران اینترنتی تبدیل شده است، سیستم‌های رمزگذاری مانند بیت لاکر هم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربران برای امنیت و محافظت از حساب‌های اینترنتی و اطلاعات شخصی‌شان به قفل‌گذاری بیت لاکر روی آورده‌اند. ولی خوب هر جا نام رمزگذاری و انتخاب پسورد و رمز به میان می‌آید فراموشی رمز هم به دنبال آن خواهد آمد. برای همین است که ما دانش متخصصین ریکاوری را در شکستن و رمزگشایی انواع سیستم‌های رمزنگاری بروز کرده‌ایم. حالا چند سالی است که مرکز ریکاوری امداد سیستم در زمینه خدمات ریکاوری رمز بیت لاکر فراموش شده در کنار شماست تا بتوانید به تمام اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. مهندسین این مرکز توانایی بازیابی و شکستن قفل انواع سیستم‌های رمزگذاری را دارند.

بیت لاکر Bitlocker چیست؟

بیت لاکر BitLocker یا BitLocker Drive Encryption یک ویژگی امنیتی عالی و فوق العاده پیچیده برای رمزنگاری محتوای یک درایو است. درواقع بیت لاکر روی یک درایو کدگذاری می‌کند. شرکت Microsoft این ویژگی را برای سیستم عامل‌های خود اضافه کرد. از این طریق کاربران، با یک کلیک ساده می‌توانند کلیه محتوای درایو را رمز گذاری نمایند. البته همیشه در کنار رمزگذاری، فراموشی رمز یک امر گریز ناپذیر است. در این مقاله می‌خواهیم به طور مفصل به ریکاوری رمز بیت لاکر و شکستن رمز آن بپردازیم.

سیستم رمزگذاری بیت لاکر BitLocker از Windows Vista به بعد اضافه شده است. با این تکنولوژی، اگر کامپیوتر یا هارد اکسترنال شما به سرقت رفته باشد کسی به غیر از شما نمی‌تواند به پرونده‌های شما دسترسی پیدا کند. BitLocker روی مموری کارت و فلش مموری نیز می‌تواند رمزگذاری کند. به این صورت که کاربران برای دسترسی به داده‌های یک درایو رمزگذاری شده باید احراز هویت کنند تا وارد سیستم شوند.

ریکاوری کی بیت لاکر

کلید ریکاوری بیت لاکر یا همان فایل متنی رمز پشتیبان بیت لاکر داخل یک فایل متنی است. اول اسم آن با BitLocker Recovery Key نام گذاری می‌شود و عموما بصورت پیشفرض در بخش داخلی درایو C قسمت دانلود قرار می‌گیرد

وقتی BitLocker را فعال می‌کنید، یک شماره شناسایی شخصی (PIN) با هر بار راه اندازی کامپیوتر برای ورود به سیستم ایجاد می‌کنید. هنگام فعال کردن BitLocker، یک کلید بازیابی تولید می‌شود. اگر رمز ورود خود را فراموش کنید، از کلید بازیابی برای دسترسی به رایانه می‌توان استفاده کرد. شما باید کلید ریکاوری رمز بیت لاکر را به خاطر بسپارید یا در جایی مطمئن یادداشت کنید.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

روش‌های شکستن قفل بیت لاکر

روش‌ مرسومی که توانایی شکستن قفل بیت لاکر را دارد استفاده از کلید ریکاوری بیت لاکر است. پاک کردن رمز بیت لاکر با فایل Key کار چندان پیچیده‌ای نیست ولی مشکل از آن‌جا شروع می‌شود که کلید کِی در اختیار شما نباشد. در این صورت ریکاوری داده‌های رمزنگاری شده با بیت لاکر یک فرآیند پیچیده است و تنها متخصصین حوزه ریکاوری و رمزگشایی توانایی گشایش رمز را خواهند داشت.

مهندسین امداد سیستم چندین سال است که در رمزگشایی بیت لاکر مهارت و دانش لازم را دارند. در کنار مهارت و تخصص لازم است که تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری نیز در اختیارشان باشد برای همین مجموعه را مجهز به تمام امکانات مورد نیاز برای رمزگشایی کرده‌ایم. پس برای شکستن قفل بیت لاکر بدون ریکاوری کی حتما به مرکز ریکاوری مراجعه کنید و هیچ اقدامی انجام ندهید چرا که هر اقدام ناشیانه‌ای برای اطلاعات شما خطرناک است.

آیا نرم افزار شکستن قفل Bitlocker وجود دارد؟

اگر برنامه‌ها یا نرم افزارهایی ادعای شکستن قفل بیت لاکر را دارند قطعا ادعای باطلی است. بیت لاکر اگر از امنیت بالایی برخوردار باشد با هیچ نرم افزاری قفل گشایی نخواهد شد. به همین دلیل عقیده‌ی ما این است که نرم افزار شکستن قفل Bitlocker قابلیت شکستن قفل بدون کلید ریکاوری را نخواهد داشت. بنابراین به هر برنامه‌ای اعتماد نکنید.

شکستن قفل بیت لاکر در ویندوز

برای غیرفعال کردن و یا شکستن قفل بیت لاکر در ویندوز 7 تا 11 باید به My Computer بروید. روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Manage BitLocker را انتخاب کنید.در صفحه تنظیمات BitLocker از قسمت درایو مربوطه، روی گزینه Turn Off BitLocker کلیک نمایید.

حذف بیت لاکر از روی درایو چگونه انجام می‌شود؟

اگر می‌خواهید هارد دیسک خود را رمزگشایی کنید، تنها کاری که باید انجام دهید خاموش کردن بیت لاکر است. برای حذف بیت لاکر از روی درایو باید به عنوان مدیر وارد سیستم شوید. برای حذف و خاموش کردن بیت لاکر خود 2 راه وجود دارد:

  1. حذف پسورد بیت لاکر با رمز
  2. پاک کردن رمز بیت لاکر با فایل Key

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم