تعریف بیت کوین به زبان ساده - ارز دیجیتال و انواع رمز نگاری

کیف پول بیت کوین چیست؟ ارز دیجیتال Bitcoin

ارز بیت کوین نوعی پول مجازی است. در واقع یک برنامه کامپیوتری است که به افراد این امکان را می‌دهد تا ارزش پول را بطور مستقیم با یکدیگر مبادله کنند. بیت کوین Bitcoin یکی از ارزهای دیجیتال بازار است و نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر برای آن کیف پول وجود دارد. به علت کیف پول‌های متعدد، داشتن یک کیف پول امن برای شما کار سختی نیست. وجه تمایز آن این است که تمامی نرم‌افزارهای این کیف پول، روی گوشی و کامپیوتر قابل نصب و کاملا رایگان هستند.

تعریف بیت کوین به زبان ساده

ارز دیجیتال Bitcoin که به اختصار به آن BTC می‌گویند، یک ارز دیجیتال یا رمزنگاری شده‌ی غیرمتمرکز است. از نظر حقوقی، هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته است.

هیچ کس مالک شبکه ارز دیجیتال Bitcoin نیست، این کاربران هستند، که آن را کنترل می‌کنند. کاربردهای ارز دیجیتال در هیچکدام از سیستم‌های پرداخت دیگر یافت نمی‌شود.

چندین شکل مختلف کیف پول بیت کوین برای ویندوز Windows، مک Mac، آی او اس IOS و اندروید Android وجود دارد که نیازهای مختلفی را برآورده می‌کنند که از نظر امنیت، راحتی، دسترسی و غیره متفاوت هستند.

تراکنش‌های بیت کوین چگونه هستند؟

در ارزهای دیجیتال و بیت کوین برای ایجاد حساب در کیف پول به احراز هویت نیاز نیست. شما به راحتی می‌توانید کیف پول خود را ایجاد و به حساب خود بیت کوین واریز یا دریافت کنید. اما نداشتن احراز هویت در ایجاد حساب برای بیت کوین به این معنا نیست که تراکنش‌ها کاملا شفاف هستند. این تراکنش‌ها در شبکه ثبت می‌شوند و همه کاربران می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند و تراکنش را پیگیری کنند. در صورتی که نمی‌توانند اطلاعات شخصی و هویتی کاربر را مشاهده کنند.

در تراکنش‌های معمولی مالی شما می‌توانید اگر به اشتباه پولی را منتقل کردید با مراجعه به بانک پیگیری کرده و آن را برگشت دهید. اما تراکنش‌های بیت کوین و کلا ارزهای دیجیتال غیر قابل برگشت هستند‌، جز در مواقعی که همان شخصی که برای آن به اشتباه واریز شده آن را پس دهد که بسیار بعید است.

بانک خودتان باشید!

کیف پول ارز دیجیتال یا Bitcoin Wallet، رابط شخصی شما با شبکه ارز دیجیتال است و مانند یک حساب بانکی آنلاین کار می‌کند.

کیف پول‌های بیت کوین حاوی کلیدهای خصوصی هستند که این کدهای مخفی به شما امکان خرج کردن سکه‌ها یا Coin های شما را می‌دهند.

نکته دیگر در این باره این است؛ که اگر کاربران رمز یا کلید خصوصی خود را فراموش کنند، دسترسی به کیف پول خود را از دست داده و به این ترتیب بازهم سرمایه از دست می‌رود. این مورد بسیار اتفاق افتاده که شخص به دلیل در اختیار نداشتن کلید خصوصی، دسترسی به سرمایه خود را ازدست داده است.

مرکز تخصصی ریکاوری امداد سیستم توانایی بازگشایی و رمز گشایی بیت کوین را دارد و در این موارد شما می‌توانید برای دسترسی به سرمایه‌تان از متخصصین این مرکز کمک بگیرید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال:

  1. کیف پول سخت افزاری (Hardware wallet)
  2. کیف پول نرم افزاری (Software wallet)
  3. کیف پول سایتی یا وب (Webb wallet)

نکته: کیف پول نرم افزاری، خود شامل نرم افزار برای گوشی موبایل و دسکتاپ است!

بهترین کیف پول‌های بیت کوین یا Bitcoin Wallets

Coinbase Bitcoin Wallet .1: این نوع کیف پول در همه جا بهترین است.

Trezor Bitcoin Wallet .2: این نوع کیف پول ارز دیجیتال جزو بهترین کیف پول‌های سخت افزاری از نظر امنیت است.

Ledger Bitcoin Wallet .3: بهترین کیف پول سخت افزاری از نظر دوام و پایداری.

SoFi Bitcoin Wallet .4: بهترین نوع کیف پول برای افراد مبتدی در بیت کوین.

Robinhood Bitcoin Wallet .5: بهترین نوع کیف پول ارز دیجیتال برای خرید و فروش رایگان.

Edge Bitcoin Wallet .6: بهترین نوع کیف پول ارز دیجیتال برای موبایل.

Exodus Bitcoin Wallet .7: بهترین نوع برای دسکتاپ.

Electrum Bitcoin Wallet .8: بهترین نوع برای کاربران یا افراد پیشرفته که فقط به ارز دیجیتال علاقمند هستند.

Mycelium Bitcoin Wallet .9: بهترین نوع کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران موبایل.

قفل گشایی رمز کیف پول بیت کوین در امداد سیستم

ممکن است رمز کیف پول دیحیتال خود را فراموش کنید یا برنامه کیف پول‌تان از روی گوشی شما حذف یا پاک شود، مرکز ریکاوری دیتا امداد سیستم، در قفل گشایی نیز مانند بازیابی اطلاعات حذف شده متخصص است. در مجموعه امدادسیستم با در اختیار داشتن تخصص و ابزارهای مدرن و کار آمد در ریکاوری و بازیابی کیف پول ارز دیجیتال مانند کیف پول کوینومی Coinomi، کیف پول تراست والت TrustWallet، کیف پول اتمیک Atomic، کیف پول ترون لینک TronLink، کیف پول بیت کوین BTC Wallet، کیف پول بِرِد Bread Wallet و … همچنین بازیابی کیف پول سخت‌افزاری مانند کیف پول Trezor، کیف پول KeepKey، کیف پول Ledger Nano S و … آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *