قفل گشایی دیتا

مجموعه عملیاتی که سعی در شکستن و حذف رمز، بدون در اختیار داشتن کلید رمز دارد.

ما میتوانیم در قفل گشایی یا Unlocking در موارد ذیل به شما کمک کنیم

APFS

شرکت اپل در سال 1998 یک فایل سیستم با نام HFS) Hierarchical File System) (که به آن HFS Plus یا HFS + هم میگویند) را تولید و معرفی کرد که به عنوان سیستم اصلی یک سیستم عامل برای دستگاه های mac و Apple و iOS منتشر شد .

Bitcoin wallets

کیف پول بیت کوین یا Bitcoin Wallet ، رابط شخصی شما با شبکه بیت کوین است . و میتوان گفت که مانند یک حساب بانکی آنلاین کارمیکند .

بیشتر بخوانید

BitLocker

بیت لاکر BitLocker یک برنامه رمزگذاری اختصاصی برای سیستم عامل ویندوز Microsoft Windows است که توانایی رمزگذاری کردن درایو های شما را دارد . و همچنین یاری دهنده شما در برابر تغییرات غیر مجاز در سیستم است .

بیشتر بخوانید

حذف رمز فایل

بسیاری از فایل های فشرده مثل ZIP , WinRAR , WinZIP و یا فایل های متنی ورد Word ، اکسل Excel ، پی دی اف PDF ممکن است رمز گذاری شده باشند . حتی اگر رمز یا پسورد آن را نیز داشته باشید ممکن است برای شما سخت باشد که هر بار رمز آن را وارد کنید . ما با قفل گشایی این مشکل را برای شما حل کرده ایم .

File Vault

شما با استفاده از File Vault میتوانید بر روی درایوهای موجود در سیستم عامل مک ، رمز گذاری کنید . عملکرد آن مشابه برنامه BitLocker بر روی سیستم عامل ویندوز Microsoft Windows است . در صورت فراموشی رمز متخصصین مرکز ریکاوری هارد امداد سیستم میتوانند به راحتی قفل File Vault را برای شما بشکنند .

بیشتر بخوانید

باج افزار

باج افزار به نوعی از بد افزار گفته میشود که میتواند کامپیوتر و موبایل شما را قفل کند . و با قفل کردن اینها انگار که زندگی شما قفل شده است ! همچنین میتواند به راحتی آب خوردن هم سیستم های شما را قفل کند و هم به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و آنها را بردارد یا به اصطلاح آنها را بدزدد و برای پس دادن آنها از شما درخواست پول یا همان “باج” بکند . به این خاطر به آن باج افزار می گویند .

بیشتر بخوانید

رمز گوشی اندروید

ممکن است پسورد یا رمز عبوری که برای ورود به گوشی اندروید خود گذاشته اید را فراموش کنید خواه پترن باشد Pattern یا پین PIN یا پسورد Password یا حتی از روش های امنیتی بیومتریک استفاده کنید مثل Face ID یا اسکنر اثر انگشت!ما میتوانیم هر نوع رمزی را که شما برای گوشی اندروید خود قرار داده باشید بدون حذف کردن و از دست رفتن فایل ها و داده های موجود در گوشی ، آن رمز را حذف کرده و یا بشکنیم !

iTunes Backup

ممکن است هنگامی که از iPhone یا از iPad خود پشتیبان گیری کردید یا از آن بک آپ Back Up گرفتید بر روی فایل خود رمز بگذارید و آن را قفل کنید . د ر این صورت لازم است هر بار که وارد فایل بک آپ گیری شده ی موجود در iTunes شوید رمز خو را وارد کنید . که این عمل ممکن است باعث اذیت شما بشود و بخواهید که رمز آن را حذف کنید یا آن را قفل گشایی کنید .

رمز آیفون یا آیپد

برخلاف سیستم عامل اندروید Android ، سیستم عامل آی او اس IOS برای گوشی های آیفون iPhone ، iPad و … یک سیستم عاملی با منبع بسته یا به اصطلاح متن بسته است . یعنی هیچ کاربری نمیتواند در آن دست ببرده یا آن را ارتقا دهد . به همین دلایل میگویند که سیستم عامل IOS از امنیت بیشتری برخوردار است .

رمز Windows Phone

همانطور که در قسمت حذف پسورد در اندروید و در قسمت حذف پسوورد در ios گفتیم ، در گوشی هایی با سیستم عامل ویندوز نیز میتوانیم با افتخار بگوییم که ما (امداد سیستم ) توانایی رمزشکستن یا حذف کردن رمز را یا همان قفل گشایی را از انواع گوشی ها ، از انواع سیستم عامل ها و از انواع حافظه ها مانند رمز هارد اکسترنال ، رمز هارد اینترنال ، رمز SSD و … را بدون حذف اطلاعات داریم و به این توانایی خود افتخار میکنیم !

رمز برنامه های
گوشی هوشمند

به 2 نوع میتوان گوشی را رمز گذاری کرد .

نوع اول رمز گذاری کردن کل گوشی موبایل است که میتوانید از طریق تشخیص چهره ، اسکن اثر انگشت ، پترن Pattern ، پین Pin یا پسورد Password استفاده کنید که دیگر به مدل گوشی شما و سلیقه شما بستگی دارد . نوع دیگر این است که میتوانید بر روی برنامه ای مشخص رمز گذاری کنید . مثلا فقط روی گالری خود رمز بگذارید . که باز هم در صورت فراموشی ما هر نوع رمزی را برای شما رمزگشایی میکنیم .

 

تنظیم کردن رمزسیستم عامل

گاهی اوقات ممکن است شما اطلاعاتی در سیستم خود داشته باشید که نخواهید یا مایل نباشید که وقتی شما نیستید سایر کاربرین یا نزدیکان شما به آنها دسترسی پیدا کنند یا با سیستم شما کار کنند . در این صورت شما برای سیستم عامل خود (ویندوز ، مک ، لینوکس) رمزی را بگذارید و چندی بعد آن رمز را فراموش کنید . ما میتوانیم سیستم عامل شما را نیز رمز گشایی کنیم !

سایت در حال بروزرسانی میباشد !

مطالب دیگر به زودی در سایت قرار خواهد گرفت .