ریکاوری ماشین مجازی

ماشین مجازی (Virtual Machine) یک دستگاه مجازی است که امکان اجرای سیستم‌‌عامل‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف‌ روی یک دستگاه فیزیکی مثل کامپیوتر دسکتاپ یا سرور فیزیکی را فراهم می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان یک دستگاه مجازی با سیستم‌عامل مجزا را روی یک دستگاه واقعی مثل کامپیوتر دسکتاپ ایجاد و شبیه‌سازی کرد.

همان‌طور که تمام وسایل الکترونیکی ممکن است دستخوش تغییراتی ناخوشایند شوند، سرور هم یک استثنا نیست. این درحالی است که ریکاوری سرور امری حیاتی است و بازیابی اطلاعاتش اهمیت بالایی دارد. فرآیند ریکاوری سرور مجازی کار یک فرد مبتدی و غیر متخصص نیست. روند بازیابی اطلاعات ماشین مجازی حساس و پیچیده است که نیاز به تجهیزات و تخصص در زمینه ریکاوری ماشین مجازی دارد. آزمون و خطا روی سرور احتمال بازیابی را کاهش می‌دهد و چه بسا باعث از کار افتادن کلی سرور گردد.

برخی از ماشین های مجازی عبارتند از:

vmware workstation
virtualbox
Hyper-v
parallels
QEMU
Linux KVM
vSphere ESXI
Xenserve
proxmox
RAW

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

مجازی سازی سرور

ماشین‌های مجازی VMware فناوری‌ مجازی سازی سرورها هستند که روی سرور نصب می‌شوند. با استفاده از vmware می‌توان تعدادی ماشین مجازی به سرور متصل کرد و تمامی برنامه‌هایی که روی سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، لینوکس، مکینتاش و نت ویر اجرا می‌شوند را تنها در یک سیستم اجرا کرد. به عبارت دیگر ماشین‌های مجازی با استفاده از VMware کنترل و مدیریت می‌شوند.

با استفاده از این برنامه می‌توان تمامی برنامه‌هایی که بر روی سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، لینوکس، مکینتاش و نت ویر اجرا می‌شوند را تنها در یک سیستم اجرا کرد. این برنامه با فعالسازی چند سیستم عامل و برنامه‌های مربوط به آن‌ها روی یک سیستم کار می‌کند. می‌توان بیش از 16 ماشین مجازی در یک سرور فیزیکی داشت. ماشین‌های مجازی Vmware این امکان را ایجاد می‌کنند تا منابع سرور را به حداکثر رسانید. این نرم افزار با یکپارچه سازی هاست‌های مجازی بر روی سرور، کاستن هزینه‌ها و بهبود مدیریت سیستم عامل‌ها، دیتا سنترها، خدمات ابری، ذخیره سازی، شبکه و نرم افزارهای دسکتاپ را برای شرکت‌های میزبانی وب به دنبال دارد.

کسب‌وکارهایی که از چندین سرور استفاده می‌کنند، می‌توانند از ماشین‌های مجازی استفاده کرده و چندین سرور را روی آن اجرا کنند. هر ماشین مجازی یک محفظه مجزا است و از این رو اجرای چندین سرور بر روی یک سیستم‌عامل موجب بروز مشکلات امنیتی نمی‌شود. ماشین‌های مجازی می‌توانند بین سرورهای فیزیکی جابه‌جا شوند. حال اگر به هر دلیلی نیاز به ریکاوری ماشین مجازی داشتید با خیال آسوده برای بازگشت محتویات به امداد سیستم مراجعه کنید.

خطاهای رایج VMware

  • دستگاه‌های شبکه VM قدیمی
  • محدودیت‌های حافظه VM
  • سرویس مجوز VMware در حال اجرا نیست
  • مشکل دیکشنری VMware
  • خطای غیر قابل بازیابی VMware Workstation
  • خطای VMware intel vt x غیرفعال است
  • مشکل VMware esx Hyperthreading حل نشده است
  • میزبان مقصد غیرقابل دسترسی است
  • خطای شبکه
  • کابل شبکه قطع شده است
blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم