ریکاوری فلش

فلش مموری‌ها از جمله حافظه‌های ذخیره سازی اطلاعات هستند که در امداد سیستم قابل ریکاوری هستند. هر مشکلی برای فلش مموری شما بوجود آمده باشد، متخصصین ما توانایی ریکاوری حافظه فلش را دارند. برای ریکاوری فلش پاک شده می‌توانید با کارشناس ما در مرکز ریکاوری امداد سیستم تماس بگیرید. خوب است بدانید که مراجعه به مرکز ریکاوری اطلاعات، شانس دسترسی مجدد به اطلاعات حذف شده شما را بالا می‌برد. امداد سیستم با داشتن تجهیزات و برنامه‌های لازم برای بازیابی اطلاعات حذف شده‌ی فلش، امتحان خود را پس داده است. پس اصلا نگران فایل‌های حذف شده‌ی خود نباشید. هر مشکلی که برای فلش شما بوجود آمده باشد فرقی نمی‌کند. تیم تخصصی و فنی امداد سیستم دلیل آن را بررسی می‌کند. بعد از آن با توجه به نوع مشکل برای ریکاوری فایل‌های حذف شده فلش اقدام می‌کند.

ریکاوری فلش فرمت شده

در صورتی که بعد از اتصال فلش به سیستم با دستور فرمت مواجه شدید، چه باید کرد؟ تنها کاری که باید بکنید این است که استفاده از آن را متوقف کنید. اگر اطلاعات مهمی در فلش ذخیره کرده‌اید، برای بیشتر شدن شانس ریکاوری، بلافاصله آن را از سیستم جدا کنید. باید بدانید که در صورت فرمت کردن فلش، اطلاعات آن به سختی و با شانس کمی قابل بازیابی هستند. پیش از فرمت کردن حتما از کارشناسان ما در امداد سیستم کمک بگیرید. دانش و تجربه‌ی مهندسین ریکاوری قابل اطمینان‌تر است.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

ریکاوری فلش سوخته

گاهی پیش می‌آید که علیرغم مراقبت‌های شدید شما، فلش بسوزد. شاید ریکاوری فلش مموری سوخته امکان پذیر نباشد. باید گفت به شرطی که تراشه داخل فلش به طور کامل نابود نشده باشد، امکان تعمیر فلش و بازیابی اطلاعات آن وجود دارد. به هیچ عنوان از لحیم کاری در فلش استفاده نکنید. بصورت مستقیم دست خود را به برد و یا آی سی‌های فلش نزنید. با ابزاری مثل پیچ گوشتی و یا تیغ سعی در باز کردن قطعات فلش نکنید.

اگر فلش شما یکی از علائم فلش سوخته را دارد با کارشناس مرکز ریکاوری در میان بگذارید. متخصص ریکاوری آن را مورد بررسی اطلاعات آن را بازیابی می‌کند. مهندسان ما میتوانند با استفاده از فناوری‌های اختصاصی، اطلاعات از بین رفته در حافظه NAND فلش را با موفقیت تعمیر کنند. ما فلش‌های خراب را در کلین روم باز می‌کنیم. کلین روم دارای کنترل‌های سختی است که از آلودگی و ورود گرد و غبار جلوگیری می‌کند.

استفاده از نرم افزارهای ریکاوری فلش

یکی از روش‌های ریکاوری فلش، استفاده از نرم افزارهای مخصوص ریکاوری است. چندین برنامه ریکاوری فلش وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این نرم افزارها در وب سایت‌های مختلف قابل دانلود هستند. برنامه‌های MiniTool و Disk Drill جزو کاربردی‌ترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات فلش هستند. توجه داشته باشید که این نرم افزارها را از سایت‌های معتبر دانلود کنید تا خطر ویروسی شدن سیستم را کاهش دهید.

از برنامه بازیابی اطلاعات در صورتی که اطلاعات مهم‌اند استفاده نکنید.چون نرم افزارهای بازیابی اطلاعات می‌توانند به خرابی بیشتر و همیشگی منجر شود و شانس شما برای بازیابی اطلاعات موفق را کاهش می‌دهد. گاهی شاید ریکاوری فلش بدون نرم افزار امکان پذیر باشد. پس حتما قبل از هر کاری با کارشناس ما مشورت کنید.

مشکلات رایج فلش

 • فلش ویروسی
 • خرابی سیستم فایل
 • فلش سوخته
 • فلش فرمت شده
 • فلش خراب است.
 • فلش آسیب دیده
 • حذف اشتباهی فایل‌ها

ده دلیل خرابی فلش مموری

 1. فرمت شدن فلش
 2. ویروسی شدن
 3. نوسانات یا تغییرات نامناسب ولتاژ
 4. نصب همیشگی فلش به سیستم
 5. قراردادن فلش مموری در محیط‌های بسیار گرم یا مرطوب
 6. ورود مایعات و نفوذ گرد و خاک در فلش
 7. پر کردن تمام ظرفیت فلش
 8. خرید فلش ارزان با چیپ‌های بی‌کیفیت
 9. اتصال نا‌صحیح USB
 10. خروج ناگهانی فلش در حین کار و انتقال اطلاعات و دیتا

بیشتر بخوانید: عدم نمایش اطلاعات فلش، هارد و رم

هزینه‌ ریکاوری فلش

قیمت ریکاوری اطلاعات فلش ثابت نیست. اعلام هزینه ریکاوری بعد از بررسی اولیه فلش امکان پذیر است. هزینه ریکاوری فلش به موارد زیر بستگی دارد.

 1. برند فلش
 2. ظرفیت فلش مموری
 3. میزان خرابی فلش
 4. امکان شناسایی اطلاعات در سیستم
 5. بررسی نرم افزاری فلش
 6. بعد از پاک شدن اطلاعات، کاری روی فلش انجام شده یا خیر؟
 7. نیاز به جراحی در کلین روم
 8. فلش فرمت شده

برای بررسی اولیه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. در صورتی که فلش نیز مشکل خاصی نداشته باشد، هزینه ریکاوری فلش رایگان خواهد بود.

چطور از فلش مموری نگهداری کنیم؟

برای جلوگیری از سوختن یا خرابی فلش خود، باید از آن به خوبی نگهداری کنید. این 11 راه مراقبت از فلش را با دقت بخوانید تا از خرابی فلش خود جلوگیری کنید!

 1. جیب شلوار یا لباس جای فلش نیست. گرمای بدن باعث نم و رطوبت در فلش می‌شود.
 2. اتصال فلش به سیستم نباید دائمی باشد. به مرور باعث داغ شدن بیش از حد فلش می‌شود.
 3. اطلاعات ارزشمند خود را دست هر فلشی نسپارید. یک فلش USB ارزان، عمرش هم مانند قیمتش کم است.
 4. به صورت منظم از فلش خود بک آپ بگیرید. به هر حال هر فلشی ممکن است دچار خرابی شود.
 5. در هنگام وصل کردن فلش به سیستم از ثابت بودن آن مطمئن شوید. فلش نباید در هنگام استفاده تکان بخورد.
 6. هنگامی که کارتان با فلش تمام شد آن را با سرپوش یا دَرِ آن فلش بپوشانید. با سرپوش فلش از جمع آوری گرد و غبار در آن جلوگیری می‌کنید.
 7. فلش را در محیط خنک نگه دارید. فلش را در مکانی قرار دهید که هوای آزاد بتواند به راحتی در آنجا جریان داشته باشد.
 8. گرد و خاک یا آب هیچگاه نباید بر روی سطح فلش شما وجود داشته باشد.
 9. بخشی از فضای ذخیره اطلاعات در فلش خود را آزاد نگه دارید و آن را لبریز از اطلاعات نکنید.
 10. زمانی که می‌خواهید فلش را از سیستم جدا کنید، تمام برنامه‌های باز فلش را ببندید. بعد از انتخاب گزینه‌ی “Eject” فلش را جدا کنید.
 11. فلش در معرض ویروسی شدن هم هست. حتما در صورت مشکوک شدن به ویروس از آنتی ویروس، استفاده کنید.
blank
blank

رایـج‌ترین مشکلات فلش

blank
فلش فرمت شده
blank blank
خرابی سیستم فایل
blank blank
فلش خراب شده
blank blank
فلش ویروسی شده
blank blank
مشکل قطعه
blank blank
فلش خیس شده
blank blank
مشکلات نرم افزاری
blank blank
حذف اشتباهی فایل‌ها
blank blank
blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم