ریکاوری دوربین مداربسته

ما در مجموعه‌ی امداد سیستم، توانایی ریکاوری هر نوع سیستم‌ مدار بسته یا CCTV را داریم. با داشتن دانش، ابزار و تجهیزات لازم ریکاوری هارد دوربین مدار بسته را به طور تخصصی انجام می‌دهیم.

ریکاوری دوربین مداربسته NVR و DVR

روش‌های مختلفی برای ذخیره فیلم‌های دوربین مدار بسته وجود دارد که معمول‌ترینشان استفاده از دستگاه‌های دیجیتال DVR و NVR است. در بعضی از مواقع هارد DVR یا NVR دچار آسیب فیزیکی جدی می‌شود. در صورت بروز مشکلات اینچنینی، متخصصین ما ابتدا مشکل فیزیکی هارد را برطرف می‌کنند. سپس با انجام عملیات بازیابی اطلاعات هارد NVR یا ریکاوری هارد DVR، به اطلاعات دوربین دست پیدا خواهند کرد.

ریکاوری فیلم‌های حذف شده دوربین مداربسته

در زمان سرقت، اگر سارق زمان داشته باشد، ممکن است فیلم‌های دوربین را بصورت دستــی و با دستـــگاه دوربین مداربستــه پاک کند. در ایــن صـورت زمانی که متوجه شدید، سریع ضبط را متوقف کنید تا اطلاعات جدیدی روی دستگاه ذخیره نشود. هر چقــدر اطلاعات جدیدی ذخیـــره شود، احتمال ریکاوری فیلـــم دوربین مدار بسته کمتــــر می‌شود. تا زمانی که اطلاعــات جدیدی رکورد نشده باشد، ریکاوری فیلم‌های حذف شده دوربیـن، ممکن است.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

ریکاوری فیلم‌های دستگاه ضربه خورده

گاهی اوقات سارق یا سارقین، با ضربه زدن به دستگاه باعث نابودی فیلم‌ها می‌شوند. اگر هارد دستگاه بر اثر ضربه خراب شود، در این صورت ریکاوری اطلاعـات بستگی به مقدار ضربه دارد. ما در مجموعه‌ی امداد سیستم بروزترین تجهیزات را فراهیم کرده‌ایم. بنابراین تلاش می‌کنیم تا بصورت سخت افزاری و حتی جراحــی هارد، ریکاوری اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته شما را انجام دهیم.
اگر اطلاعات هارد به دلیل ضربه دیدن، نمایش داده نشوند، ممکن است هد هارد بخاطر ضربه‌ وارده ضعیف یا خراب شده باشد. در این حـالت اصلا نباید هـارد بـه دستگاه وصل شود. چرا که به هارد فشار می‌آید و ممکن است وضعیت خراب تر شود. پس سریع‌تر هارد را از برق بکشید و به دست متخصص بازیـــــابی برسانید.

نرم افزار ریکاوری هارد دوربین مداربسته

برای ریکاوری هارد دوربین مدار بسته، هیچ کدام از نرم افزارهای رایگان در بازار کارایی ندارند. به علت متفاوت بودن فایل سیستــم هاردهای DVR ، نرم افزارهای موجود در بازار سیستم فایل‌های DVR را پشتیبانی نمی‌کند. در دنیا فقط دو نرم افزار جهت بازیابی DVR مورد استفاده قــرار می‌گیرد. این نرم افزارها نیز فقــط و فقط توانایی ریکاوری DVR را دارند. ضمن اینکه هیچ کدام از این دو نرم افزار نسخه رایگان ندارند و حتما باید خریــداری شوند. هزینه خریــد آنها بیش از ۱۰۰۰ دلار است که برای یک کاربر عــادی چندان ارزش ندارد. ما در این مجمـــوعه آپدیت‌های این نرم افـــزار را در اختیار داریم. بنابراین قابلیت ریکاوری فیلم‌های حــذف شده، فرمت شده و خراب شده‌ی دوربین‌های مدار بسته را داریم.

ریکاوری هارد

چند نکته اساسی جهت جلوگیری از بین رفتن اطلاعات DVR

  1. در بعضی موارد، کاربران به علت عدم آشنایی با کارکرد دستگاه، برای مشاهده یا ذخیره فیلم، هارد را از دستگاه DVR جدا و به کامپیوتر متصل می‌کنند. در اغلب موارد اینچنینی کامپیوتر، در شناسایی پارتیشن هارد موفق نبوده و آن را به عنوان یک هارد خام در نظر می‌گیرد. اشتباهی که کاربر مرتکب می‌شود این است که با اتصال مجدد هارد به DVR باعث فرمت شدن آن می‌شوند. پس به هیچ عنوان هارد را ازدستگاه DVR برای دیدن فیلم‌های خود خارج نکنید و در صورت جدا کردن مجددا وصل نکنید.
  2. از اطلاعات گذشته در صورت امکان Back Up تهیه نمایید.
  3. زمان نصب دستگاه تنظیمات، سیکل زمانی ذخیره اطلاعات و طریقه‌ی دیدن اطلاعات گذشته را یاد بگیرید.
  4. برای جلو گیری از نوسانات برق و آسیب دیدن هارد، از محافظ برق برای دستگاه DVR خود استفاده کنید. همچنین در هنگام قطع برق، حتما تاریخ و ساعت DVR خود را مجددا تنظیم کنید چون به علت تنظیم نبودن تاریخ مجبور به دیدن تمام فیلم‌ها می‌شوید.

هزینه ریکاوری دوربین مداربسته

قیمت استخراج دیتای دوربین مدار بسته در مراکز امداد سیستم به پیچیدگی عملیات ریکاوری بستگی دارد. اگر فرآیند استخراج داده سنگین نباشد، هزینه‌ی زیادی متحمل نخواهید شد. البته پیش از شروع عملیات ریکاوری، با بررسی اولیه، تخمین قیمت زده می‌شود. بعد از مشورت با خود شما و اطلاع از قیمت، فرآیند ریکاوری فیلم دوربین مدار بسته آغاز خواهد شد. پس نگران قیمت نباشید، با رضایت شما این فرآیند طی می‌شود.

رایــــج‌ترین مشـــــکلات
دوربین‌های مداربسته

نیاز به فیلم‌های گذشته
سوختگی آداپتور
فراموشی رمز عبور
عدم نمایش فیلم‌های ضبط شده
ضبط نشدن اطلاعات
عدم بروزرسانی نرم‌افزار در برخی دستگاه‌ها
عدم شناسایی هارد
اکسترنال یا اینترنال
خرابی کابل های اتصال دوربین یا آداپتور

سوالات متداول

آیا دوربین مداربسته ریکاوری می‌شود؟

ریکاوری دوربین به نوع خرابی، مدل دستگاه، اور رایت شدن و موارد اینچنینی بستگی دارد. اما معمولا اطلاعات بصورت کامل قابل ریکاوری هستند.

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم