کنسول‌های بازی بهترین و دم دستی‌ترین گزینه برای گذران اوقات فراغت هستند. به همین دلیل در سال‌های اخیر استفاده از کنسول بازی بیشتر از هر دستگاه دیجیتال دیگر افزایش پیدا کرده است. اگر حافظه‌ی کنسول‌های بازی، دچار خرابی شود و اطلاعات آن از بین بروند، مرکز ریکاوری امداد سیستم عملیات ریکاوری کنسول بازی را به راحتی انجام می‌دهد. متخصصان ریکاوری این مرکز، تمام اطلاعات بازی‌های از بین رفته شما را به راحتی بازیابی می‌کند. بنابراین بازیابی کنسول بازی PS4 ,PS3 ,PS 5 ,Xbox ,Xbox One در مرکز ریکاوری اطلاعات امداد سیستم انجام می‌شود.

کنسول بازی

کنسول بازی چیست؟

کنسول بازی با هدف بازی‌های ویدوئویی طراحی شده‌اند. Game Console ، بازی‌ها را روی تلویزیون و یا مانیتور پخش می‌کند. کنسول‌ها در انواع مختلف با برندهای متفاوتی تولید شده‌اند. از محبوب‌ترین کنسول‌ها می‌توان به PS4 ,PS3 ,PS 5 ,Xbox ,Xbox One اشاره کرد. هر کنسول بازی روی خود یک حافظه سخت دارد. در عین حال برای افزایش فضای حافظه‌یپلی استیشن‌ها و Xbox ها می‌توان از هارد اینترنال و یا از مموری کارت‌ها استفاده کرد.

ریکاوری کنسول بازی

خرابی‌های کنسول بازی

کنسول‌های بازی نیز مانند تمام وسایل دیجیتال دیگر ممکن است دچار خرابی شوند. این خرابی‌ها باعث حذف یا از بین رفتن فایل‌های گیم کنسول بازی می‌شوند. اگر اطلاعات از دست رفته برای‌تان مهم باشد به ناچار باید عملیات ریکاوری را روی کنسول انجام دهید. متخصصین امداد سیستم هم دانش بازیابی اطلاعات را در اختیار دارند و هم تجهیزات لازم برای این کار را دارند. حتی اگر دستگاه برای ریکاوری اطلاعات نیاز به تعمیر داشته باشد، این کار را در کلین روم انجام می‌دهند تا به دیتا دست یابند. بنابراین بهترین روش را برای ریکاوری کنسول بازی شما در پیش می‌گیرند. بیش‌ترین دلایل خرابی پلی استیشن‌ها و کنسول‌های بازی عبارتند از:
– قفل شدن بازی
– قطع ناگهانی برق
– نوسانات برق
– اتصال به سرور
– هک شدن اکانت

قفل شدن بازی‌های کنسول

قفل شدن بازی‌های ps3، ps4، ps5 یکی از مشکلاتی است که گاهی برای این کنسول‌ها پیش می‌آید. این مشکل را زمانی متوجه می‌شوید که نماد قفل روی بازی ها قرار می‌گیرد. علت اصلی این مشکل، اجازه ندادن این کنسول به محتوای بازی است. در صورتی که از کنسول‌های کپی خور شده استفاده می‌کنید، باید بازی را دیلیت کنید. سپس کنسول را در حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه قرار دهید.
بسیار اتفاق می‌افتد که بازی‌های پلی استیشن که تهیه می‌کنید قفل می‌شوند. دلیل قفل شدن بازی‌های ps4 و کنسول‌های دیگر، مربوط به اکانتی است که با آن وارد کنسول خود می شوید. اگر یک اکانت هک خریده باشید، باید با نام کاربری و ایمیل قبلی وارد بازی شوید. اگر شخص قبل هم وارد همان اکانت شود، بازی شما قفل شده و نمی‌توانید بازی کنید. بهترین کار خرید گیفت کارت Psn و خرید قانونی بازی‌ها است. در این صورت دیگر وارد داستان بازگرداندن بازی‌های قفل شده نخواهید شد.

بازیابی کنسول بازی

روش‌های ریکاوری کنسول بازی

بسته به نوع مشکلی که برای کنسول بازی پیش آمده است، روش‌های مختلفی برای بازیابی اطلاعات کنسول وجود خواهد داشت. اگر بازی‌های خود را در فضای ابری ذخیره کرده باشید به راحتی می‌توانید به اطلاعات‌تان دست یابید. کافی است که به فضای ابری Cloud Saves مراجعه کنید.
در صورتی که شما بازی را از پلی استیشن استور Playstation Store خریداری کردید، به حساب کاربری خود وارد شده و دوباره آن را دانلود کنید. بعد از اینکه یا یوزر و پسوردتان وارد اکانت خود شدید به PlayStation Store بروید. بازی‌هایی که روی هارد درایو xbox از دست داده‌اید را پیدا و دوباره دانلود کنید. اگر سی دی بازی‌ها را دارید از این طریق هم می‌توانید بازی‌های از دست رفته را از سی دی بازیابی کنید.

ریست فکتوری

گاهی برای ریکاوری کنسول بازی باید تنظیمات کنسول را به تنظیمات کارخانه برگرداند. با ریست فکتوری کردن کنسول، می‌توانید اطلاعات کنسول را پاک کرده و آن را به حالت اولیه خود بازگردانید. ریست فکتوری، علاوه بر بازیابی کنسول بازی، در مواردی مثل کند شدن روند دانلود نیز کمک کننده است. همچنین اگر قصد فروش دستگاه خود را داشته باشید، برای پاک کردن اطلاعات خود باید آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. این نکته را در نظر داشته باشید که با ریست کردن کنسول، تمام اطلاعات آن حذف خواهند شد. پس حتما پیش از عملیات ریست فکتوری، فایل‌های مهم کنسول را در یک حافظه یا هارد کپی کنید. بعد از تهیه نسخه‌ی کپی برای ریست کردن اقدام کنید.

برگرداندن بازی پاک شده در ps4

اگر بازی های PS4 خود را در فضای ذخیره سازی ابری آنلاین ذخیره کرده باشید می‌توانید از مسیر زیر آنها را پیدا کنید:
1) Settings > “click” Application Saved Data Management
2) روی Saved Data in Online Storage کلیک کنید.
3) سپس Download to System Storage کلیک کنید.
در صورتی که بازی‌ها را در فضای ابری ذخیره نکرده‌اید، با روش‌هایی که گفتیم برای برگرداندن بازی پاک شده در ps4 اقدام کنید.

ریکاوری در کنسول PS3

کنسول‌های PS3 دارای محیطی با نام ریکاوری (Recovery) است. محیط ریکاوری همانند محیط بوت است که اگر هیچ فریموری روی کنسول قرار نداشته باشد، کنسول بطور خودکار از این محیط اجرا می‌شود. همچنین بعد از تعویض حافظه کنسول، از طریق محیط ریکاوری باید مجددا کنسول را راه اندازی کنید. .

ریکاوری تمام برندهای کنسول در امداد سیستم

در صورت بروز هر گونه مشکلی برای کنسول بازی‌تان، ما در مرکز تخصصی ریکاوری امداد سیستم توانایی حل آن مشکل را خواهیم داشت. مهندسان مجموعه توانایی ریکاوری و حتی تعمیر تمام برندهای کنسول دستی، ایکس باکس و پلی استیشن را دارند. تمام ابزار و تجهیزات این مرکز مطابق استانداردهای جهانی به روز شده‌اند.