ریکاوری نرم افزارهای حسابداری

بازیابی نرم افزار حسابداری

مدیران مالی هر سازمانی موظفند در فواصل زمانی مختلف گزارش‌های مالی و مدیریتی را به شکل دقیق برای ذی‌نفعان مختلف ارسال کنند. از طرفی پیچیده‌تر شدن محیط‌های کسب‌وکار باعث شده تا هر روز نیازهای جدیدی پیش‌روی مدیران مالی قرار گیرد. نیازهایی که پاسخ به آنها معمولا بدون استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری غیرممکن است. بنابراین ابزارهای مختلفی به کمک مدیران می‌آیند که مهم‌ترین آنها نرم‌افزارهای حسابداری و مالی است.

بحث بر سر کاربرد نرم‌افزار مالی سال‌ها است که به ادبیات بخش مالی سازمان‌ها ورود پیدا کرده است. برای استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری مالی ابتدا بهتر است بدانیم که منظور از یک نرم‌افزار حسابداری چیست.

نرم افزار مالی یا حسابداری چیست؟

نرم‌افزار مالی یا حسابداری یک راهکار سیستمی است که براساس مفاهیم مختلف حسابداری طراحی شده و به عنوان یک دستیار مالی در اختیار حسابداران و مدیران مالی قرار می‌گیرد.

یک نرم‌افزار حسابداری از یک طرف داده‌های خام اطلاعاتی را دریافت می‌کند و با ماژول‌های کاربردی مانند حساب‌های قابل پرداخت، حساب‌های دریافتی، سند حسابداری، اسناد عمومی، حقوق و دستمزد و تراز حساب روی آنها پردازش‌های مورد نیاز را انجام می‌دهد. این نرم‌افزار به عنوان یک سیستم اطلاعات حسابداری عمل می‌کند. با این تفاوت که این اطلاعات نرم افزار ها دیگر بر روی کاغذ و دفتر نیست!

بازیابی اطلاعات نرم افزار مالی حسابداری

ممکن است بر اساس نوع نرم افزارها، در هر زمان و با هر وسیله‌ای که فعال‌سازی شود، بر روی گوشی، تبلت یا بر روی دسکتاپ قابل دسترسی باشد. در عین حال مانند اطلاعات دیگری که در حافظه‌های داخلی و خارجی ذخیره می‌کنیم، اطلاعات این نرم‌افزارها در معرض خطر پاک شدن هستند.

6 دلیل از حذف اطلاعات نرم افزارهای حسابداری

1- ویروس، بدافزار و باج افزار

بیشترین خطری که اطلاعات شما را تهدید می‌کند، وجود ویروس، بد افزار یا باج افزار است که بدترین نوع آن باج افزار می‌باشد. زیرا از دسترسی کاربران به سیستم یا حتی به فایل‌های شخصی جلوگیری می‌کند و بعد از پرداخت وجهی که در ازای آزاد کردن اطلاعات از شما می‌گیرد می‌توانید آن را مجددا به دست آورید.

2- ریختن مایعات روی سیستم

حسابداران ممکن است بر اثر خستگی در هنگام کار یا هنگام استراحت، از نوشیدنی‌هایی مثل چایی یا قهوه استفاده کنند. گاهی اوقات کاملا اتفاقی آن نوشیدنی روی سیستم ریخته و در اثر نفوذ مایعات، سیستم به طور کامل متوقف می‌شود و اطلاعات شما پاک شده و دسترسی به آن دیگر ممکن نیست.

3- بلایای طبیعی

انفجار و آتش سوزی به صورت طبیعی یا عمدی ممکن است باعث سوختن کامپیوتر یا لپ تاپ شود و اطلاعات را نابود کند. حتی ممکن است بر اثر عدم تهویه مناسب محیط سیستم، باعث اشکالاتی در سرور و یا اشکالات فنی سیستم یا باطری در لپ تاپ شود و اطلاعات را تهدید کند.

4- قطع برق یا نوسانات برق

قطع شدن برق یا وجود نوسانات برق می‌تواند برای سیستم شما و اطلاعات درون آن خطرناک باشد و ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به اطلاعات شما وارد کند. هنگامی که در حال ثبت اطلاعات و اسناد درون نرم افزارهای حسابداری هستید، اگر برق به طور ناگهانی قطع شود اطلاعات شما در آن ذخیره نشده‌اند. در نتیجه اطلاعات از دست می‌روند. پس بهتر است از یک منبع تغذیه مناسب و معتبر استفاده کنید.

5- خطای انسانی

29 درصد از دلایل از دست دادن اطلاعات در نرم افزارهای حسابداری، خطای انسانی است. حذف تصادفی اطلاعات و فرمت مجدد دیسک به دلیل خطای انسانی است. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که به طور کاملا تصادفی یک فایل اکسل را حذف کنید.

6- آسیب هارد دیسک

آسیب دیدن هارد دیسک یکی از مشکلات رایج از دست دادن اطلاعات است. اگر هارد دیسک شما آسیب ببیند می‌تواند باعث از دست دادن اطلاعات شما نیز بشود.

در صورتی که اطلاعات موجود در نرم افزار حسابداری شما دچار آسیب شد و از دست رفت، می‌توانید آن را به مرکز ریکاوری هارد امداد سیستم بسپارید تا اطلاعات را برای شما بازیابی و ریکاوری کنند. هارد دیسک معیوب شما توسط متخصصین مرکز امداد سیستم، جراحی شده و سالم به شما تحویل داده می‌شود.هارد دیسک معیوب شما توسط متخصصین مرکز امداد سیستم، جراحی شده و سالم به شما تحویل داده میشود.

بازگشت اطلاعات نرم افزار حسابداری

حساب و کتاب شما برای ما مهم است!

حافظه ذخیره سازی شما امکان دارد پاک شود، خراب شود یا به طور عمد توسط کاربر، مورد آسیب قرار بگیرد. از دست دادن اطلاعات نرم افزار حسابداری می‌تواند خسارت مالی زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

درصورت از دست دادن دیتا بر اثر هر یک از دلایل ذکر شده، مرکز ریکاوری دیتا امداد سیستم می‌تواند اطلاعات شما را بازیابی کند. این مرکز بازیابی اطلاعات، بکاپ نرم افزار را به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهد.

2 نظر در مورد “بازیابی نرم افزار حسابداری“

  1. سلام من از یک نرم افزار حسابداری استفاده میکنم که چند وقتی است هنگام کلیک بر روی ایکون ان پیغام c:\programfiles\shiva\accontancy\accoantancy\.exe
    is not avalid win 32 application نشان داده میشود با شرکت مذکور شیوا صحبت شده می گوید فایل تخریب شده باید اصلاح شود لطفا راهنمایی و در صورت لزوم ریکاوری انجام دهید با تشکر شرکت راهیان اراک .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *