نرم افزار حسابداری

ریکاوری نرم افزار های حسابداری یکی از مهمترین نیازهای یک شرکت حسابرسی یا یک حسابدار است.

مدیران مالی هر سازمانی موظفند در فواصل زمانی مختلف گزارش‌های مالی و مدیریتی را به شکل دقیق برای ذی‌نفعان مختلف ارسال کنند. از طرفی پیچیده‌تر شدن محیط‌های کسب‌وکار باعث شده تا هر روز نیازهای جدیدی پیش‌روی مدیران مالی قرار گیرد. نیازهایی که پاسخ به آنها معمولا بدون استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری غیرممکن است.

بنابراین ابزارهای مختلفی به کمک مدیران می‌آیند که مهم‌ترین آنها نرم‌افزارهای حسابداری و مالی است.

بحث بر سر کاربرد نرم‌افزار مالی سال‌ها است که به ادبیات بخش مالی سازمان‌ها ورود پیدا کرده است. برای استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری مالی ابتدا بهتر است بدانیم که منظور از یک نرم‌افزار حسابداری چیست.

نرم افزار مالی یا حسابداری چیست؟

نرم‌افزار مالی یا حسابداری یک راهکار سیستمی است که براساس مفاهیم مختلف حسابداری طراحی شده و به عنوان یک دستیار مالی در اختیار حسابداران و مدیران مالی قرار می‌گیرد.

یک نرم‌افزار حسابداری از یک طرف داده‌های خام اطلاعاتی را دریافت می‌کند و با ماژول‌های کاربردی مانند حساب‌های قابل پرداخت، حساب‌های دریافتی، سند حسابداری، اسناد عمومی، حقوق و دستمزد و تراز حساب روی آنها پردازش‌های مورد نیاز را انجام می‌دهد. این نرم‌افزار به عنوان یک سیستم اطلاعات حسابداری عمل می‌کند. با این تفاوت که این اطلاعات نرم افزار ها دیگر بر روی کاغذ و دفتر نیست!

فرمت های ذخیره سازی در نرم افزار های حسابداری

 • QIF.

 • OFX.

 • IIF.

 • QBJ.

 • CSV/Excel.

 • PDF.

 • MT940.

 • BAI/BAI2.

 • QFX.

 • QBO.

 • rar.

 • zip.

 • bak.

 • mcbk.

بازیابی اطلاعات نرم افزار مالی حسابداری

حذف شدن اطلاعات نرم‌افزار مالی – حسابداری

ممکن است بر اساس نوع نرم افزارها، در هر زمان و با هر وسیله‌ای که فعال‌سازی شود، بر روی گوشی، تبلت یا بر روی دسکتاپ قابل دسترسی باشد. در عین حال مانند اطلاعات دیگری که در حافظه‌های داخلی و خارجی ذخیره می‌کنیم، اطلاعات این نرم‌افزارها در معرض خطر پاک شدن هستند.

دلایل از دست رفتن اطلاعات نرم افزار حسابداری

روزانه دو و نیم بیلیون گیگابایت دیتا ذخیره و به اشتراک گذاشته می‌شود که این اطلاعات هر کدام برای صاحبان و کاربران خود اهمیت ویژه ای دارند پس باید از آن اطلاعات به خوبی نگهداری شود. لازم به ذکر است که مرکز تخصصی ریکاوری امداد سیستم توانایی بازیابی اطلاعات از تمامی نرم‌افزارهای حسابداری را دارد.

6 دلیل از حذف اطلاعات نرم افزار های حسابداری

دلیل اول :ویروس، بدافزار، باج افزار

بیشترین خطری که اطلاعات شما را تهدید می‌کند، وجود ویروس، بد افزار یا باج افزار است که بدترین نوع آن باج افزار می‌باشد. زیرا از دسترسی کاربران به سیستم یا حتی به فایل‌های شخصی جلوگیری می‌کند و بعد از پرداخت وجهی که در ازای آزاد کردن اطلاعات از شما می‌گیرد می‌توانید آن را مجددا به دست آورید.

دلیل دوم :ریخته شدن مایعات

حسابداران ممکن است بر اثر خستگی در هنگام کار یا هنگام استراحت، از نوشیدنی‌هایی مثل چایی یا قهوه استفاده کنند. گاهی اوقات کاملا اتفاقی آن نوشیدنی روی سیستم ریخته و در اثر نفوذ مایعات، سیستم به طور کامل متوقف می‌شود و اطلاعات شما پاک شده و دسترسی به آن دیگر ممکن نیست.

دلیل سوم :بلایای طبیعی

انفجار و آتش سوزی به صورت طبیعی یا عمدی ممکن است باعث سوختن کامپیوتر یا لپ تاپ شود و اطلاعات را نابود کند. حتی ممکن است بر اثر عدم تهویه مناسب محیط سیستم، باعث اشکالاتی در سرور و یا اشکالات فنی سیستم یا باطری در لپ تاپ شود و اطلاعات را تهدید کند.

بهترین و ایمن‌ترین راه برای حفظ و نگهداری دیتا، پشتیبان گیری یا بک آپ گیری از اطلاعات است. شما می توانید بازیابی اطلاعات هارد و ریکاوری سرور خود را با هر نوع اطلاعاتی که دارید به متخصصین ما در امدادسیستم بسپارید.

دلیل چهارم :قطع برق یا نوسانات برق

قطع شدن برق یا وجود نوسانات برق برای دیتای شما بسیار بد و مضر است. نوسانات برق ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به اطلاعات شما وارد کند.

به این دلیل که هنگامی که شما در حال ثبت اطلاعات و اسناد درون نرم افزارهای حسابداری هستید، اگر برق به طور ناگهانی قطع شود اطلاعات شما در آن ذخیره نشده‌اند. در نتیجه اطلاعات از دست می‌روند. پس بهتر است از یک منبع تغذیه مناسب و معتبر استفاده کنید.

دلیل پنجم : خطای انسانی

29 درصد از دلایل از دست دادن اطلاعات در نرم افزارهای حسابداری، خطای انسانی است. حذف تصادفی اطلاعات و فرمت مجدد دیسک به دلیل خطای انسانی است. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که به طور کاملا تصادفی یک فایل اکسل را حذف کنید.

دلیل ششم :آسیب هارد دیسک

آسیب دیدن هارد دیسک یکی از مشکلات رایج از دست دادن اطلاعات است. اگر هارد دیسک شما آسیب ببیند می‌تواند باعث از دست دادن اطلاعات شما نیز بشود.

برای آگاهی بیشتر درباره آسیب های هارد دیسک، ، این صفحه را مطالعه کنید. اگر هارد دیسک شما نیاز به جراحی داشت نیز در صفحه جراحی هارد دیسک حتما درباره آن بخوانید.

در صورتی که اطلاعات موجود در نرم افزار حسابداری شما دچار آسیب شد و از دست رفت، می‌توانید آن را به مرکز ریکاوری هارد امداد سیستم بسپارید تا اطلاعات را برای شما بازیابی و ریکاوری کنند. هارد دیسک معیوب شما توسط متخصصین مرکز امداد سیستم، جراحی شده و سالم به شما تحویل داده می‌شود.هارد دیسک معیوب شما توسط متخصصین مرکز امداد سیستم، جراحی شده و سالم به شما تحویل داده میشود.

بهترین نرم افزارهای حسابداری

اگر شرکت، فروشگاه یا کارخانه شما رشد کرده و بزرگتر شده است، نیاز به سیستم پیچیده‌تری برای حسابرسی محاسبات شرکت خود دارید. پس حسابرسی با کاغذ و دفتر را فراموش کنید و از نرم افزارهای حسابداری استفاده کنید.

نرم افزارهای حسابداری برای کمک در محاسابات شرکت‌ها و موسسات بزرگ یا فروشگاه‌ها ساخته شده‌اند که برخی رایگان هستند. اما برای استفاده از برخی دیگر باید هزینه‌ای مشخص پرداخت کنید. در این قسمت لیستی از نرم افزارهای حسابداری ایرانی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم.

10 مورد از پرکاربرد ترین نرم افزار های حسابداری ایرانی

 • نرم افزار حسابداری هلو

 • نرم افزار حسابداری فرداد

 • نرم افزار حسابداری محک

 • نرم افزار حسابداری تدبیر

 • نرم افزار حسابداری قیاس

 • نرم افزار حسابداری شایگان

 • نرم افزار حسابداری پیوست

 • نرم افزار حسابداری آرین سیستم

 • نرم افزار حسابداری سپیدار

 • نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار های حسابداری فروشگاهی

نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی بصورت کاملا یکپارچه با سیستم‌های مالی، خزانه داری، خرید، فروش و همچنین دارای سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان CRM می‌باشد.

اتوسرویس‌ها، فروشندگان طلا و جواهر، عاملان فروش و فروشندگان آهن آلات، فروشندگان مصالح ساختمانی، شیرینی فروشان و قنادی‌های دارای کارگاه، صاحبان کارگاه‌ها از جمله این فروشگاه‌ها هستند.

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده این دسته عبارتند از :

نرم افزار حسابداری خرید و فروش (فروشگاهی) فانوس، نرم افزار صندوق مکانیزه فروشگاهی، نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای کیان پرداز، نرم افزار حسابداری نسخه فروشگاهی کاوش، نرم افزار سوپرمارکت و هایپرمارکت – مشاورحساب.

نرم افزار مالی و حسابداری حسابان نرم افزار فروشگاهی حساب و کتاب، سامانه مدیریت فروش اعتباری و قسطی فروشگاه چوب خط، نرم افزار فروشگاهی پی‌پینگ، نرم افزار حسابداری فروشگاهی تارا، نرم افزار فروشگاهی برنو ، نرم افزار فروشگاهی آرین.

اپلیکیشن صندوق فروشگاهی اندرویدی پارمیس اسمارت، سیستم یکپارچه مدیریت فروشگاهی (Dorj)، نرم افزار حسابداری سایار (نسخه فروشگاهی ویژه)، نرم افزار حسابداری فروشگاهی تعاونی‌های فروش، نرم افزار فروشگاه‌های زنجیره‌ای میلیونر.

حسابداری فروشگاهی تجارت، نرم افزار حسابداری هایپر مارکت و مواد غذایی کیان پرداز، نرم افزار فروشگاهی و حسابداری آریانا، نرم افزار ویژه فروشگاهی منطق، نرم افزار حسابداری فروشگاهی سازه حساب.

حسابداری فروشگاهی کسبه، سیستم جامع فروشگاهی شاتوت، نرم افزار یکپارچه مالی، بازرگانی و فروشگاهی شهد، نرم افزار جامع مدیریت فروشگاهی مریان، نرم افزار فروشگاهی سالین.

ریکاوری نرم افزار های حسابداری طلا

از طریق این بسته نرم ‌افزاری، امکان انجام کلیه‌‌ی امور مربوط به یک مغازه، گالری یا موسسه طلا فروشی فراهم می‌شود.

یک گالری دار در این برنامه می‌تواند در کنار خرید و فروش روزانه خود، حساب گرمی یا ارزی طلا سازان، سنگ‌فروشان، بنکداران، کیفی‌ها، مخراجکاران، آبکاران، ری گیری‌ها و تعمیراتی‌ها را مدیریت کند.

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده این دسته عبارتند از:

نرم افزار حسابداری مسبح، نرم افزار حسابداری طلا فروشی اونس، نرم افزار حسابداری مخراجکاران، نرم افزار حسابداری بنکداری طلا، ته حساب، نرم افزار حسابداری طلا و جواهر، نرم افزار حسابداری قطره (صنف طلا و جواهر)، نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فراز، نرم افزار حسابداری طلا فروشی نوين، نرم افزار حسابداری بدلیجات نوین.

نرم افزار حسابداری شخصی

در نرم افزار حسابداری شخصی مدیریت مالی، مدیریت کامل چک‌ها و نیز امکان ثبت وام‌ها و یادآوری اقساط امکان پذیر است. برای کاهش نگرانی‌های مالی، می‌توانید با توجه به میزان درآمد خود بودجه‌ای تعریف کرده و هزینه‌های اضافی را کنترل کنید. دقت داشته باشید که مرکز ریکاوری امداد سیستم توانایی ریکاوری نرم افزار حسابداری شخصی و فروشگاهی را دارد.

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده این دسته عبارتند از:
 

اپلیکیشن حسابداری شخصی پارمیس همراه، اپلیکیشن حسابداری شخصی فانوس، اپلیکیشن حسابداری قیاس، حسابداری شخصی نیو، بیلان (حسابداری شخصی + سبد خرید).

خانه ما، حسابداری جیبی کسبه، نرم افزار حسابداری شخصی پرنس همراه، حسابداری شخصی بانک.

حسابدار شخصی موج+ثبت فاکتور، حسابداری شخصی کیف پول سازه اپ، حسابداری شخصی پرهام، حسابداری شخصی پاندا.

نرم افزار حسابداری تولیدی

علاوه بر مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ، مدیران استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط نیز از این برنامه‌های نرم افزاری استفاده می‌کنند.

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده این دسته عبارتند از:

نرم افزار حسابداری قرارداد، نرم افزار حسابداری تیپ، نرم افزار حسابداری بیلان، نرم افزار حسابداری کاکتوس، نرم افزار حسابداری ترازنگار، نرم افزار حسابداری تدارک، نرم افزار حسابداری آرمون، نرم افزار حسابداری مهفا.

حسابداری آنلاین کلیک، نرم افزار حسابداری یاران سیستم، نرم افزار حسابداری منطق، نرم افزار حسابداری کویر، نرم افزار حسابداری نیکراد، نرم افزار حسابداری قیاس، نرم افزار حسابداری صدگان.

نرم افزار حساب، نرم افزار حسابداری مالیران، نرم افزار سازه حساب، نرم افزار حسابداری کامیشا، نرم افزار ناپال، نرم افزار حسابداری آمارسین، نرم افزار تارا، نرم افزار حسابداری شایگان سیستم، نرم افزار حسابداری سیوا، نرم افزار یاس، نرم افزار بهسا، نرم افزار حسابداری پندار سیستم.

کارما، نرم افزار ماهان، نرم افزار حسابداری سازیار، نرم افزار پاتریس، نرم افزار حسابداری حسیبان، نرم افزار حسابداری آرین، نرم افزار حسابداری اخوان، نرم افزار حسابداری هما، نرم افزار نوسا، نرم افزار حسابداری نیک، نرم افزار حسابداری فرداد، نرم افزار حسابداری ابرستان، نرم افزار حسابداری همراه پارمیس.

پارسیان، نرم افزار حسابداری هویار نقره ای، نرم افزار حسابداری برگ سبز پارمیس، نرم افزار تیزپرداز، نرم افزار حسابداری وینا، نرم افزار حسابداری نسیم، نرم افزار حسابداری هلو، نرم افزار حسابداری هوفر.

نرم افزار حسابداری نیلرام، نرم افزار حسابداری ایرانیان، نرم افزار حسابداری نوسا، نرم افزار حسابداری تکسان، نرم افزار حسابداری کاووش، نرم افزار حسابداری آسان، نرم افزار حسابداری معین.

بازگشت اطلاعات نرم افزار حسابداری

حساب و کتاب شما برای ما مهم است !

حافظه ذخیره سازی شما امکان دارد پاک شود، خراب شود یا به طور عمد توسط کاربر، مورد آسیب قرار بگیرد. از دست دادن اطلاعات نرم افزار حسابداری می‌تواند خسارت مالی زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

درصورت از دست دادن دیتا بر اثر هر یک از دلایل ذکر شده، مرکز ریکاوری دیتا امداد سیستم می‌تواند اطلاعات شما را بازیابی کند. این مرکز بازیابی اطلاعات، بکاپ نرم افزار را به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیشنهاد ما به شما: تمام خدمات امداد سیستم در زمینه بازیابی اطلاعات حذف شده را در این صفحه مربوطه ببینید.