ریکاوری رم

در صورتی که کارت حافظه‌‌ی گوشی، دوربین فیلم‌برداری، عکس برداری، هلی شات، پهبادی و هر مدل دیگری از این دستگاه‌ها دچار آسیب شد، با یک تماس با مرکز امداد سیستم ارتباط برقرار کنید. کارشناس ما بهترین راه حل را در اختیار شما قرار می‌دهد. مهندسین امداد سیستم توانایی خود را در ریکاوری رم دوربین، ریکاوری رم SD، ریکاوری رم micro sd و انواع رم ثابت کرده‌اند. کارت حافظه یا رم در موبایل، تبلت، دوربین‌های دیجیتالی و موارد دیگر استفاده می‌شود. متاسفانه کارت حافظه هم مانند حافظه‌های ذخیره سازی دیگر دچار آسیب‌هایی می‌شود که باعث از دست رفتن اطلاعات آن می‌شود. بازیابی کارت حافظه یا رم کمی پیچیده است. اما به این معنی نیست که شما قید تمام اطلاعات داخل کارت حافظه را بزنید. ما در مرکز امداد سیستم تجهیزاتی را فراهم کرده‌ایم که امکان ریکاوری رم را به بالای 95 درصد برساند. پیشرفته بودن تجهیزات‌مان در امداد سیستم تا حدی است که، تمام کارت حافظه‌های دوربین‌های فیلمبرداری و عکس برداری از پیشرفته‌ترین‌شان را با موفقیت ساپورت می‌کند.

ریکاوری رم فرمت شده

اگر رم دستگاه شما فرمت و عکس، فیلم یا فایل‌های مهم‌تان حس بدی به شما دست میدهد. متاسفانه برخی موارد احتمال ریکاوری رم ضعیف است. البته شاید با تجهیزات نرم افزاری بخشی از اطلاعات یا همه‌شان را برگردانیم. در موارد فیزیکی به دلیل خرابی برای ریکاوری اطلاعات، ابتدا رم را تعمیر و سپس دیتای شما را استخراج خواهیم کرد.

تماس با کارشناس امداد سیستم

امداد سیستم اولین مرکز تخصصی بازیـابی اطلاعـــات،
قفل گشایی و پزشکی دیجیتال در ایران

025-37841810

ریکاوری رم سوخته

در صورت خرابی و آسیب جدی به حافظه شاید همه اطلاعات در ریکاوری با موفقیت نباشد. البته تمام داده‌های شما، از بین است. برا اثر آسیب زیاد شاید هیچ فایلی قابل بازیابی نباشد. البته میزان خرابی و آسیب در احتمال ریکاوری موثر است. به شرطی که شما خودتان کار را از این بدتر نکنید. یعنی خودتان با نرم افزارهای موجود در اینترنت برای ریکاوری رم اقدام نکرده باشید. با یک اقدام ناشیانه و نادرست باید قید تمام اطلاعات‌تان را بزنید.
در غیر این صورت با یک تماس با کارشناس ما در امداد سیستم، بهترین راه حل را برای ریکاوری رم Micro SD دریافت کنید.

ریکاوری رم گوشی

برای ریکاوری رم گوشی باید از باید از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری استفاده کرد. البته در سایت‌های مختلف، نرم افزارهای زیادی ادعای ریکاوری رم موبایل را دارند. اغلب برن افزار‌ها علاوه بر خرابی و زمان زیاد گاهی مواقع شاهد نابودی اطلاعات داخل حافظه میشوند. برای بازیابی اطلاعات رم موبایل به نرم افزار و سخت افزار اورجینال و تخصصی نیاز است. هزینه‌ی بالا برای خرید این تجهیزات خلی از مراکز را بسوی شعار هدایت میکند. ما سالانه هزینه بالایی برای اشتراک و آپدیت این تجهیزات می‌پردازیم که با موفقیت عملیات بازیابی رم گوشی و ریکاوری رم SD را انجام دهیم.

مشکلات رایج رم

 • رم خراب شده
 • رم سوخته
 • رم خیس شده
 • رم ضربه خورده
 • رم ویروسی شده
 • مشکلات نرم افزاری

خرابی‌های احتمالی کارت حافظه

کارت‌های حافظه یا رم به دلیل ابعاد کوچک به شدت آسیب پذیر هستند. در صورت خرابی این حافظه، امکان ریکاوری اطلاعات رم بسیار سخت و حتی غیر ممکن می‌شود. به همین علت شرکت‌های تولید کننده‌ی این مموری کارت‌ها از یک سری استانداردهای حفاظتی استفاده می‌کنند. با رعایت این استانداردها مقاومت رم‌ها افزایش و به راحتی آسیبی نمی‌بینند.

ضد آب بودن، مقاومت در برابر گرد و خاک، مقاومت در برابر شوک، اشعه ایکس و مگنت استاندارهایی هستند که برای یک کارت حافظه SD وجود دارد. این موارد از کارت حافظه در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت می‌کند. البته در صورت استفاده نادرست از کارت حافظه، وارد شدن ضربه و شوک شدید به کارت، کثیف شدن کارت و مشکلات نرم افزاری ممکن است کارت حافظه خراب شود و یا به اصطلاح بسوزد. در این صورت احتمال ریکاوری کارت حافظه به شدت پایین می‌آید.

علائم خرابی رم

 1. اطلاعات داخل رم نمایش نمی‌دهد.
 2. کارت حافظه‌ شناسایی نمی‌شود.
 3. نمایش مموری بر روی برخی از دستگاه‌ها امکان پذیر است.
 4. مموری کارت فرمت نمی‌شود.
 5. پیام‌های اخطار یا ارور مختلف نمایش میدهد.
 6. گم شدن ناگهانی فایل‌ها و اطلاعات موجود در رم.
 7. سیاه شدن صفحه نمایش یا نمایشگر در دوربین.
 8. ظاهر شدن فایل‌های ناشناس در رم .
 9. خطای عدم دسترسی.

12 دلیل خرابی کارت حافظه یا رم

 1. ضربه شدید: رم بر اثر ضربه شدید، ممکنه ترک بردارد. در این صورت امکان ریکاوری و بازگردانی آن به شدت کم است.
 2. مشکلات نرم افزاری: گاهی به دلیل مشکلات نرم افزاری، گوشی، تبلت یا دوربین رم را شناسایی نمی‌کند. در این صورت دستگاه ممکن است نتواند اطلاعات را بخواند و یا حتی اطلاعات را پاک کند.
 3. ویروس‌ها و مخرب‌ها: وجود بد افزارها و بد سکتورها یا ویروس‌ها نیز می‌تواند باعث خرابی رم شود. بهتر است یک آنتی ویروس روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید و هر چند وقت یکبار رم خود را ویروس کشی کنید.
 4. انتخاب اشتباه حالت اتصال: یکی از علل خرابی رم و عدم شناسایی آن توسط گوشی موبایل در رایانه انتخاب اشتباه حالت اتصال می‌باشد. وضعیت اتصال شما باید روی حالت Mass Storage یا Media Transfer باشد.
 5. تقلبی بودن رم: یکی از دلایل مهم خرابی رم، خرید کارت حافظه‌ی تقلبی یا به اصطلاح فیک است.
 6. نوشتن/خواندن: هر حافظه‌ای طول عمر مفیدی دارد. با عملکرد زیاد عمر مفید رم کاهش می‌یابد.
 7. خطای فایل سیستم: سیستم عامل دوربین یا گوشی تاثیر زیادی روی مموری کارت شما می‌گذارد. سیستم عامل باعث خرابی سیستم فایل و در نهایت خرابی مموری کارت نیز می‌شود.
 8. خروج ناگهانی رم از دستگاه: هنگامی که رم درون گوشی، دوربین یا کامپیوتر است برای خارج کردن آن بهتر است تمام عملیات اجرایی را غیر فعال کنیم.
 9. پر کردن کامل ظرفیت رم: پر کردن کامل ظرفیت کارت حافظه نیز در خراب شدن زود هنگام رم و کاهش عمر مفید آن موثر است.
 10. کثیفی اتصال رم: سطح رم بر اثر چربی یا جای چسب باعث عدم اتصال و خرابی رم می‌شود. در این حالت سطوح اتصال را با شیشه پاک کن تمیز و خشک کنید.
 11. ولتاژ نامناسب در رم: به دلیل وجود جریان الکتریکی در حافظه مموری کارت، ورود ولتاژ نامناسب به رم با عث خرابی آن می‌شود.
 12. پورت اتصال: پورت اتصال USB که گاهی به دلیل جریان نامناسب باعث خرابی رم می‌شود.

روش‌های نگهداری از کارت حافظه

 1. انتخاب یک کارت حافظه متناسب با دستگاه
 2. به صورت دوره‌ای مموری کارت خود را فرمت کنید.
 3. مموری کارت را لبریز از اطلاعات نکنید.
 4. رم خود را از این دوربین به آن دوربین نکنید.
 5. از یک رم ریدر معتبر و خوب استفاده کنید.
 6. قبل از خروج رم از دستگاه، ابتدا دستگاه را خاموش کنید.
 7. رم را از دوربین یا گوشی فرمت نکنید.
 8. هر دو سال یکبار رم را تعویض کنید.
 9. برای محافظت از رم‌ها و مموری کارت‌های خود از زیپ کیف یا Plastic Box استفاده کنید.
blank
blank

رایـج‌ترین مشکلات کــــــــارت حافظــــــه

blank
رم خراب شده
blank blank
رم سوخته
blank blank
رم ضربه خورده
blank blank
رم ویروسی شده
blank blank
خرابی قطعه
blank blank
رم خیس شده
blank blank
مشکلات نرم افزاری
blank blank
رم فرمت شده
blank blank
blank

مشاوره رایگان می‌خوای؟

شماره‌ت رو وارد کن باهات تماس می‌گیریم