Independant professional who works remotely to help with your business.

صوت Audio

در اینجا منظور ما از صوت ، صدای دیجیتال است نه صدایی که میتوانیم با آن حرف بزنیم و از دهان ما خارج میشود !

صدای دیجیتال نمایشی از صدای ضبط شده به شکل دیجیتالی است که در آن موج صدای سیگنال صوتی ، معمولا به صورت نمونه های عددی در یک توالی مداوم رمزگذاری میشود .

هر چیزی جایی دارد و جای صدا های دیجیتال نیز در ابزار های دیجیتالی و سیستم های صوتی دیجیتالی است که در آنها ثبت ، ذخیره و پخش میشود .

ریکاوری صدا
ریکاوری صدا

تاریخچه

اولین ضبط دیجیتالی صدا در دهه 1960 توسط NHK , Nippon Columbia و Denon که سازمان ها و شرکت های رادیویی در ژاپن بودند آغاز شد و در سال 1971 منتشر شد .

همچنین بی بی سی BBC از دهه 1960 آزمایش ضبط صوت دیجیتال را آغاز کرد و در سال 1970 ، 2 کانال ضبط کننده صدا ایجاد کرد و در سال 1972 یک سیستم انتقال صدا تولید کرد که به فرستنده هایی از راه دور توسط مرکز پخش متصل میشد .

اولین ضبط کننده 16 بیتی در ایالات متحده توسط Thomas Stockham در سال 1976 با ضبط SoundStream انجام شد وشرکت Decca در سال 1978 شروع به ساخت ضبط کننده های صوتی دیجیتال خود کرد و درست یکسال بعد یعنی در سال 1979 آن را در اروپا منتشر کرد .

شرکت Sony با نام حرفه ای DASH و شرکت Mitsubishi با نام حرفه ای ProDigi در اوایل دهه 1980 ، ضبط کننده های حرفه ای مولتی ترک دیجیتال را تولید کرده و به پذیرش ضبط دیجیتال صدا توسط شرکت های بزرگ کمک کردند.

صدا ، با معرفی CD در سال 1982 ،ضبط صدای دیجیتال رواج پیدا کرد .

ضبط کننده های صوتی چه کاربردی دارند؟

8 کاربرد ضبط کننده های صدا

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است به یک ضبط کننده صدای دیجیتال نیاز داشته باشید.

1. شاید شما بخواهید از آن برای ضبط وقایع روز خود یا افکار و ایده های که در طول روز به سراغ شما می آیند ؛ یا شاید شما یک روزنامه نگار هستید و از ضبط کننده صدا برای گرفتن ایده برای مقاله خود استفاده می کنید.

2. بسیاری از ترانه سرایان مشهور از ضبط کننده های صدا برای گرفتن ایده های موسیقی ، دور از استودیو و متخصصان تجارت از آنها برای ضبط نکات مهم در یک کنفرانس استفاده می کنند.

3. بعضی از دانشجویان برای ضبط بخشهای مهم سخنرانی یا کنفرانس ، از ضبط کننده صدا استفاده می کنند.

4. اگر در صنعت پزشکی یا حقوقی هستید ، ممکن است بخواهید از ضبط کننده صدا نیز استفاده کنید .

5. پزشکان و پرستاران می توانند به جای تکیه بر یادداشت های نوشته شده ، از ضبط کننده های صدای دیجیتال برای گرفتن یادداشت در مورد بیماران خود و ضبط اطلاعات در طی یک روش استفاده کنند.

6. در سوی دیگر ، وکلا ممکن است از ضبط صدا برای آماده سازی پرونده استفاده کنند. ضبط صدا می تواند به ویژه در عدالت کیفری مفید باشد.

7. بازرسان پلیس می توانند از آنها برای یادداشت برداری هنگام بیرون رفتن از حوزه استحفاضی خود و کارآگاهان برای ضبط مکالمات با شاهدان و مظنونان به دور از محیط کاری از آن استفاده می کنند.

8. یکی از کاربردهای مدرن تر برای ضبط صدای دیجیتال ، رونویسی است. نرم افزار پیشرفته رونویسی به افراد امکان می دهد اسناد دیجیتالی را با صحبت کردن در میکروفون ایجاد کنند . برنامه های تشخیص صدا ، داده های صوتی را ضبط کرده و آن فایل صوتی را به متن تبدیل می کنند .

احتمالاً دیده اید که این مورد در مقیاس کوچک با پیام های متنی در تلفن های همراه یا موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. تصور کنید که به جای استفاده از صفحه کلید ، رونویسی خودکار گزارش ها و اسناد با صدای خود چقدر مفید خواهد بود!

بهترین ضبط کننده های صدا

یا Audio Recorder

آیا در حال ضبط پادکست ، کنفرانس یا ضبط فیلم و صدا با دوربین های DSLR یا Mirrorless و به دنیال یک راه آیده آل برای ضبط صدا از طریق میکروفون هستید ؟

خوشبختانه تعداد زیادی ضبط کننده صوتی با کیفیت خوب وجود دارد که در اینجا به شما کمک میکنیم تا بهترین دستگاه دیجیتال ضبط صدا متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید .

ریکاوری صدا

ضبط کننده های حرفه ای

ضبط کننده های حرفه ای ، برای انجام کار های حرفه ای مثل ضبط صدا در هنگام فیلمبرداری یا برای فعالیت حرفه ای پلیس ها که میتوانند صدا را ضبط کنند تا بعدا سر فرصت از آن استفاده کنند به کار برده میشود.

و این ضبط کننده های حرفه ای کاربرد های زیادی دارند که ما کاربرد تمامی ضبط کننده های صدا را در پایین برای شما گفته ایم.

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده برای ضبط کننده های حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • Zoom H2

 • Zoom F8n

 • Tascam DR-05

 • Sony ICD-UX560

 • Tascam DR-100MKIII

 • Olympus WS-852

 • Sound Devices MixPre-3

 • Sound Devices 633

 • Zoom H2N ، Zoom H1N

 • Zoom H6

 • Zoom H4n Pro

 • Sony ICD-PX470

 • Tascam DR-10X

 • Tascam DR-40X

 • Olympus WS-853

 • Sound Devices MixPre-6

iPhone / iPod / iPad , iPhone/iPod + external mic

یا خودکار هایی که میتوانند صدا نیز ضبط کنند مانند خودکارهای RECJOY که محصلان ، دانشجویان یا خبرنگاران نیز میتوانند از این ضبط کننده های صدا استفاده کنند .

راستی حواستان به جاسوسان نیز باشد که خدایی نکرده وقتی نمیدانید صدای شما را ضبط نکنند .

ضبط کننده هایی برای کارهای شخصی

هنگامی که شما در کلاس ، جلسه یا همایشی هستید که میخواهید صدا را ضبط کنید یا میخواهید با گوشی موبایل خود فیلمی ضبط کنید که از کیفیت صدای بالایی برخوردار باشد میتوانید با گوشی موبایل هوشمند خود یا دستگاه هایی برای ضبط صدا این کار را انجام دهید .

“دستگاه هایی که در حافظه خود صدا ذخیره و ثبت میکنند”

دوربین های فیلمبرداری ، دوربین های مداربسته DVR و NVR ، گوشی های هوشمند ، جعبه سیاه هواپیما ، بعضی از وسایل های بازی ، لوح های نوری مثل CD , DVD , Blu-Ray ROM ، هارد دیسک درایو ، SSD ، کارت حافظه گوشی ، دستگاه های ضبط صدا ، فلش مموری از جمله دستگاه هایی هستند که توانایی ضبط صدا در خود را دارند.

فرمت فایل های صوتی

فرمت های فایل های صوتی دارای انواع مختلفی می باشند که در هر یک از آنها در دستگاه ها و پلتفرم های مختلفی قابل اجرا هستند.

فرمت های MP3 , WAV , AAC , M4A , M4B , OGG , WMA , AIFF , FLAC , ALAC , WMA , RA , AMR , FLA , MPG , … از جمله این فرمت های هستند .

این فایل فایل ها

شرکت های تولید کننده تجهیزات ضبط کننده صدا

مواردی که باید در هنگام خرید یک ضبط کننده صوتی در نظر بگیرید :

هنگام سنجش نقاط قوت دستگاه های مختلف ، فاکتورهای زیادی باید در خاطر داشته باشید. این موارد شامل کیفیت ضبط ، ظرفیت ذخیره سازی ، اندازه دستگاه ، تطبیق پذیری دستگاه ، سازگاری سیستم ها ، نرم افزار تشخیص صدا و موارد دیگر میشود.

شرکت های مختلفی در عرصه تولید و ارائه انواع تجهیزات ضبط کننده ی صوتی وجود دارند که برخی از آنها را برای شما نام برده ایم.

Tascam

Olympus

Sangean

Sony

Zoom

Panasonic

BOSS

United OLY

SamSung

Leono

XtremeMac

RCA

GPX

Philips

iRiver

lander

Remax

Craig

Ruizu

Maxeeder

ریکاوری فایل صوتی

امداد سیستم ، مرکز ریکاوری اطلاعات و دیتای شماست.

تیم تخصصی و فنی امداد سیستم برای شما توانایی بازیابی فایل های صوتی با فرمت هایی از جمله MP3 ، RPS ، AU ، WAV ، MIDI ، OGG ، AIFF ، RM ، WMA ، RA ، M4P ، M4A ، ACD ، AMR ، AT3 ، CAFF ، DSS ، IFF ، M4R ، NRA و SND را دارد.

موسیقی ، پادکست ، کارائوکه Karaoke و سایر ضبط های صوتی.

همچنین فایلهای صوتی موجود در Windows PC ، Mac ، کارت SD ، SDXC ، SDHC ، درایو قلم ، تلفن Android ، MP3 Player و غیره از بین رفته یا حذف شده اند.

ریکاوری اطلاعات ، تخصص مرکز ریکاوری دیتا امداد سیستم است .

پس میتوانید با خیالی راحت و آسوده حافظه های خود را که نیاز به ریکاوری و بازیابی اطلاعات دارند را به ما بسپارید!

برای اطلاعات بیشتر درباره ریکاوری دیتا ، صـفـحـه ریکاوری اطلاعات را بخوانید!