ریکاوری اطلاعات اینترنت اشیا یا اشیای دیجیتال IOT

تاریخچه اینترنت اشیا IOT یا اشیای دیجیتال

برای اولین بار …!

برای اولین بار در تاریخ شبکه دستگاه های هوشمند ، دستگاه فروش اتوماتیک کوکاکولا در دانشگاه Carnegie Mellon در ایالت پنسیلوانیا Pennsylvania در ایالات متحده آمریکا در سال 1982 ، به عنوان اولین دستگاه متصل به اینترنت اختراع شد . این دستگاه میتوانست موجودی خود و اینکه آیا نوشیدنی های تازه بارگیری شده، سرد است یا نه را به راحتی گزارش کند .

اولین ایده ی ساخت اشیای دیجیتال در اوایل دهه 1980 مطرح شد.کِوین اَشتون Kevin Ashton برای اولین بار در یکی از جلساتش از واژه ی اینترنت اشیا IOT استفاده کرد.

در سال 1999 ، ساخت اشیا دیجیتال توسعه پیدا کردند و مرکز شناسایی خودکار MIT ابداع شد . و بدین ترتیب ، اشیای دیجیتال بین سال های 2008 و 2009 متولد شدند.

اینترنت اشیا

میتوانید درباره اینکه چطور از این حافظه ها نگهداری کنید و چه دلایلی باعث از دست رفتن اطلاعات شما میشود و شما را نیازمند به بازیابی اطلاعات و ریکاوری گزارش های ثبت شده در حافظه میکند را در این صفحات بخوانید.

هارد دیسک درایو Hard Disk Drive

اینترنت اشیا IOT چیست؟

اینترنت اشیا ( IOT ( Internet of Thing شبکه اشیا فیزیکی را توصیف می کند که با حسگرها ، نرم افزار و سایر فناوری ها به منظور اتصال و تبادل داده با سایر دستگاه ها و سیستم ها که از طریق اینترنت جاسازی شده اند ، فعالیت میکنند.

این دستگاه ها از اشیا معمولی خانگی گرفته تا ابزارهای پیچیده صنعتی را شامل می شوند. امروزه با بیش از 7 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا متصل ، کارشناسان انتظار دارند این تعداد تا سال 2020 به 10 میلیارد و تا سال 2025 به 22 میلیارد برسد.

این اشیا دیجیتالی نیز مانند هر ابزار دیجیتالی دیگری ، نیاز به حافظه ای برای ذخیره اطلاعات دارند.

معمولا در اشیای دیجیتال از حافظه های ناند NAND ، کارت حافظه یا مموری کارت Memory Card استفاده میشود . یا حتی در اشیای دیجیتالی بزرگتر هارد دیسک درایو Hard Disk Drive هم کاربرد دارد.

وقتی حرف از وجود یک حافظه برای ذخیره اطلاعات و ثبت گزارش عملکرد یک شی دیجیتالی به میان می آید ، طبیعتا باید آمادگی از دست دادن اطلاعات آن را نیز داشته باشیم ! پس باید از هر نوع اتفاق ناگواری که برای حافظه ی اشیاء دیجیتالی شما به وجود می آید ، پیشگیری کنید .

 

کارت حافظه memory Card

چرا اشیای دیجیتال IOT بسیار مهم هستند !؟

با استفاده از محاسبات کم هزینه ، فضای ابری ، داده های بزرگ ، تجزیه و تحلیل و فناوری های تلفن همراه ، موارد فیزیکی می توانند داده ها را با حداقل دخالت انسان به اشتراک بگذارند و جمع آوری کنند.

در این دنیای بیش از حد متصل ، سیستم های دیجیتال می توانند هر تعامل بین چیزهای متصل را ضبط ، نظارت و تنظیم کنند. دنیای فیزیکی با دنیای دیجیتال دیدار می کند – و آنها همکاری می کنند.

سیستم عامل های اشیا دیجیتال

سیستم عامل ، از نان شب واجب تر است !

هر دستگاه متصل به شبکه یا همان اینترنت باید اطلاعات و گزارش عملکرد ها را از اشیا دیجیتال یا IOT گرفته و به دیگر دستگاه های IOT یا دیجیتال منتقل کند .

پس نیازمند به یک سیستم عامل یا OS برای انجام این عملیات و اجرای آن است .

سیستم عامل یا (Operating System (OS های اشیا دیجیتال عبارتند از:

Fuchsia NuttX RIOT OS Apache Mynewt
Ostro Linux OpenWrt Snappy Ubuntu Core Raspbian
Tizen uClinux Brill Yocto Project
Salesforce IoT Cloud Oracle Integrated Cloud Huawei LiteOS GE Predix
Cisco IoT Cloud Connect IBM’s Watson Microsoft Azure ThingWorx IoT Platform
ARM Mbed Microsoft Windows 10 IoT Core Android Things Amazon Web Services 
Zephyr FreeRTOS TinyOS Contiki

اشیای دیجیتال IOT چه فایده ای دارند ؟

  • بهبود نظارتی

  • صرفه جویی در زمان

  • بیشتر پس انداز کردن پول / صرفه جویی در هزینه ها

  • افزایش سرعت

  • ریسک کمتر

  • و در نهایت کیفیت بهتر زندگی
اینترنت اشیا

مزایا و فواید استفاده از اشیای دیجیتال IOT

نظارت و کنترل را بهبود ببخشید !

شما میتوانید به راحتی و با یک مانیتورینگ ، بر نقطه نقطه و لایه لایه شبکه خود نظارت و کنترل داشته باشید . اگر از یک مانیتور یا صفحه نمایش در محل جمع اوری داده ها و اطلاعات استفاده کنید ، میتوانید با اطلاعات مربوط به نسخه سخت افزار ، نسخه نرم افزاری و سیستم عامل آن را ارتقا و بهبود ببخشید و از داده های سنور فراتر رفته و به چگونگی ضبط و انتقال دیتا برای بهبود عملکرد شبکه نگاه کنید .

میتوانید بدون دخالت نیروی انسانی بتوانید اطلاعات بیشتری به دست آورید که این اطلاعات باعث بهبود ایمنی کار شما میشود .

ریسک کمتر = نتیجه بهتر

امکان خطا در این دستگاه ها یا اشیا دیجیتال خیلی کم است و همچنین کیفیت و کارایی بیشتری نیز دارند و نتایج دقیق تری را به ما ارائه میدهد.

یک دقیقه هم ، یک دقیقه است !

میزان اهمیت زمان در زندگی برای همه ما روشن و معلوم است و در زندگی مدرن امروز دیگر میتوانیم از زمان بیشتری نسبت به گذشته استفاده کنیم و به نوعی با به کاربردن اشیا دیجیتال در زمان خود صرفه جویی کنیم .

اشیای دیجیتال ما را مجبور میکنند تا به جای انجام کارهای تکراری و یکسان در هر روز ، کارهای خلاقانه دیگری را انجام بدهیم و فرصت برای زندگی و یادگیری مهارت ها و دانش های بیشتری داشته باشیم .

پول ، علفِ خرس نیست !

همه ما میدانیم که پول در آوردن کار ساده ای نیست که بخواهیم آن را بیهوده مصرف کنیم میتوانیم برای پس انداز کردن و صرفه جویی در هزینه ها از اشیا دیجیتال استفاده کنیم . ممکن است برای شما نیز سوال پیش بیاید که چطور میشود.

یک مثال ساده برای درک بهتر این موضوع پیچیده :

تصور کنید که برای سیستم روشنایی منزل خود ، از اشیا دیجیتال استفاده کردید بدین صورت که هنگامی که شما در سفر یا جایی خارج از منزل خود هستید میتوانید با کمک اشیا دیجیتال ، امنیت خانه خود را کنترل کنید و فکر کنید خدایی نکرده اگر اینکار را نکنید دزدان به خانه شما دستبرد میزنند و وسیله ای از خانه شما را میدزند.

پس اگر از یک شی دیجیتال برای امنیت خانه خود استفاده کنید میتوانید از یک دزدی جلوگیری کنید .

تمام این کار ها برای راحتی و بهبود کیفیت زندگی شماست !

اشیا دیجیتال برای افزایش راحتی و بهبود کیفیت زندگی شما ساخته شده است ! :)

اینترنت اشیا IOT صنعتی چیست ؟

IoT صنعتی (IIoT) که مخفف Industrial Internet Of Things است ، به کاربرد فناوری اشیای دیجیتال در تنظیمات صنعتی اشاره دارد ، و با توجه به ابزار دقیق و کنترل سنسورها و دستگاه هایی که با فناوری های ابری درگیر می شوند ، کار میکنند.

اخیراً صنایع برای دستیابی به اتوماسیون و کنترل بی سیم از ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) استفاده کرده اند.

اما با ظهور فناوری های ابری و متحدین (مانند تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین) ، صنایع می توانند به یک لایه اتوماسیون جدید دست پیدا کنند و با آن مدل های جدید درآمد و کسب و کار را ایجاد کنند. IIoT را موج چهارم انقلاب صنعتی یا Industry 4.0 می نامند.

موارد زیر برخی از کاربردهای معمول IIoT است :

ساخت هوشمند

دارایی های متصل و نگهداری پیشگیرانه و پیش بینی شده

شبکه های برق هوشمند

شهرهای هوشمند

آمادهای متصل

زنجیره های تامین دیجیتال هوشمند

گشودن ارزش کسب و کار با اینترنت اشیا

اینترنت اشیا

 

به راحتی دنیای تجارت فیزیکی را به دنیای دیجیتال متصل کنید ،

تا زمان ارزش گذاری سریع را بدست آورید.

با گسترش اینترنت اشیا در بازار ، شرکت ها از ارزش شغلی فوق العاده ای که می تواند ارائه دهند استفاده می کنند. این مزایا شامل موارد زیر است :

استخراج بینش داده محور از داده های اشیای دیجیتال برای کمک به مدیریت بهتر تجارت.

افزایش بهره وری و کارایی عملیات تجاری

ایجاد مدل های جدید تجاری و جریان های درآمد

اینترنت اشیا

برخی از راه های استفاده از برنامه های اینترنت اشیا چیست؟

توانایی اشیای دیجیتال برای ارائه اطلاعات حسگر و همچنین فعال کردن ارتباط دستگاه به دستگاهی دیگر ، مجموعه گسترده ای از برنامه ها را هدایت می کند. در این قسمت برخی از محبوب ترین برنامه ها و آنچه که آنها انجام می دهند را برای شما آورده ایم.

4 کاربرد اشیای دیجیتال

1. می توانید از طریق نظارت بر ماشین و نظارت بر کیفیت محصول ، کارایی های جدیدی در تولید ایجاد کنید. ماشین ها را می توان به طور مداوم کنترل و تجزیه و تحلیل کرد تا از عملکرد آنها در حد تحمل های لازم اطمینان حاصل شود. همچنین می توان محصولات را در زمان واقعی کنترل کرد تا نقایص کیفیت را شناسایی و برطرف کند.

2. اشیای دیجیتال ، پیگیری مشاغل را قادر می سازد تا با تمام سرعت مکان دارایی را تعیین کنند. به آنها امکان می دهد که از دارایی های شما که ارزش بالایی دارند در برابر سرقت محافظت کنند. و همچنین میتواند به شما در کارهای خانه ، شرکت یا کارخانه کمک کند.

3. برای نظارت بر تجزیه و تحلیل سلامت انسان و شرایط محیطی از پوشیدنی استفاده کنید. پوشیدنی های اینترنت اشیا مردم را قادر می سازد تا سلامتی خود را بهتر درک کنند و به پزشکان امکان می دهند بیماران را از راه دور کنترل کنند.

این فناوری همچنین شرکت ها را قادر می سازد تا سلامت و ایمنی کارکنان خود را پیگیری کنند ، این امر خصوصاً برای کارگران شاغل در شرایط خطرناک بسیار مفید است. و بهره وری و امکانات جدید را در فرآیندهای موجود ایجاد میکند.

4. یک نمونه از این موارد استفاده از اشیای دیجیتال برای افزایش کارایی و ایمنی در تدارکات متصل برای مدیریت ناوگان است.مثلا یک شرکت میتواند برای بهبود کارایی ، از نظارت ناوگان اینترنت اشیا برای هدایت کامیون ها استفاده کنند.

برترین شرکت های IOT کدام هستند؟

در عصر دیجیتال ، تعداد زیادی شرکت اقدام به تولید اشیاء دیجیتال کرده اند و در آن از تعداد بیشماری سخت افزار و نرم افزار استفاده شده است که به ما در آسانتر شدن و پرسرعت تر شدن کارها کمک بسزایی میکند .

از اکثر لوازم و اشیا موجود در خانه گرفته تا اتومبیل های هوشمند و تجهیزات پزشکی و… همه و همه ا

مرکز ریکاوری اطلاعات اشیای دیجیتال امداد سیستم ، 8 تولید کننده برتر اشیاء دیجیتال یا IOT را در این اینجا برای شما گفته است .

اطلاعات اشیای دیجیتال خود را از دست داده اید ؟

گزارش عملکرد شی دیجیتال دیگر در دسترس شما نیست ؟

تخصص ما ریکاوری اطلاعات و گزارش های ثبت شده در اشیای دیجیتال شماست !

پس اصلا نگران نباشید !

مرکز ریکاوری اطلاعات امداد سیستم قم ، توانایی ریکاوری انواع حافظه های ریز و درشت ، هارد و رم ، NaND ناند و چیپ کنترلر Chip Controller ، بایوس BIOS و خلاصه هر نوع حافظه ای را دارد !

برای اینکه بدانید امداد سیستم در چه زمینه های دیگری تخصص دارد بهتر است صفحه خدمات ما را مطالعه کنید.

خدمات امداد سیستم